Nidapark İstinye Villaları projesinde otopark döşeme dolgusu olarak ABS Kör Kalıpları tercih edildi. Tarayıcıda görüntüle
nidapark istinye villaları görseli
OTOPARK DÖŞEME DOLGUSU
Nidapark İstinye Villaları

Nidapark İstinye Villaları projesi, İstanbul’un Avrupa yakasındaki en prestijli projelerinden biri olup, bu projenin İstanbul Boğazı’nda kendisine ait bir marinası bile bulunuyor. Proje sloganı ise ‘Lükste Sınır Tanımayan Proje’.

Yatırımcılar, hem çevresel açıdan sürdürülebilir ve uzun ömürlü yapı malzemeleri arayışındaydılar hem de İstanbul’un deprem riski nedeniyle yapıyı mümkün olduğunca hafifletmeye çalışıyorlardı.

350 m²’lik bir alanda, mevcut yapısal döşemeden 80 cm daha yüksek ikinci bir döşeme oluşturmak için hafif bir dolgu malzemesine ihtiyaç duyuldu. Bu yeni döşeme otopark olarak kullanılacaktı.

Eski müşterimiz Tahincioğlu Gayrimenkul, bu hafif dolgu çözümü için bizimle iletişime geçti. ABS Plus 70 cm hafif dolgu kör kalıpları Nidapark İstinye projesi için en uygun çözümdü. Çözümümüz, ABS Plus kubbeleri altında %95 oranında bir boşluk oluşturduğu için en hafif dolgu olarak tercih edildi. Ayrıca, çözümümüz sadece beton tüketimini azaltmakla kalmadı, aynı zamanda kubbeler altında elde edilen bu boşluk, mekanik, elektrik ve tesisat geçişleri için de kullanıldı.

Daha fazla proje bilgisi ve şantiye görseli için tıklayınız
Bunları da beğenebilirsiniz...
Tüm Referanslar
SEG Qatar
Sabah Al-Salem Üniversitesi

Öğrenci Etkinlikleri ve Sportif Tesisler (SAAF) için hafif beton dolgu uygulaması olarak köpük (gaz) beton ya da benzeri başka bir hafif malzemenin kullanılması planlanmıştı.

Devamı için tıklayınız

Teminat & Orta Doğu Group
Feneryolu Konut

İstanbul’daki ‘Feneryolu Residence’ projesinde hafif dolgu için ABS Plus yüksekliği ayarlanabilir kör kalıp sistemi tercih edildi.

Devamı için tıklayınız

facebook twitter youtube

Centrum Plaza, Aydınevler Mh., Sanayi Cd., No: 3 / Z03 Maltepe 34854, Istanbul

Bu maili sayfamıza giriş yaptığınız için ya da bizden alışveriş yaptığınız için aldınız.

E-posta listesinden çık