Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Duben 2020

NEJDELŠÍ REPATRIAČNÍ LET

Od 18. března odbavilo Letiště Václava Havla Praha celkem 33 repatriačních příletů a odletů s cestujícími na palubě. O Velikonocích pak přijalo historicky nejdelší repatriační let. Ke svým blízkým se tak vrátilo domů 329 Čechů, 20 Slováků, 9 Belgičanů a 6 Švýcarů. Ti uvízli v Austrálii a na Novém Zélandu po zavedení opatření proti šíření pandemie koronaviru. České ministerstvo zahraničí se proto ve spolupráci s korejskými aerolinkami a za přispěním korejské ambasády rozhodlo pro nejnáročnější repatriační let, který nejen přivezl domů naše občany, ale také přepravil domů asi 80 Korejců. Na proplacení nákladů za let se podíleli samotní občané i Evropská unie.

LETIŠTĚ PRAHA POMÁHÁ SVÝM SOUSEDŮM

Dobrovolníci z Letiště Praha se během nouzového stavu zapojili do pomoci občanům v okolních obcích. Na Praze 6 pomáhali zajistit seniorům dovoz nákupu, obědů, desinfekcí i roušek. Kromě toho se také podíleli na plnění lahví desinfekcí či pomáhali občanům přímo na Úřadě městské části Praha 6. Ve spolupráci s ČVUT se dobrovolníci zapojili do montování celoobličejových masek pro lékaře v první linii. V Domově sv. Karla Boromejského zase pomáhali s úklidem areálu. Seniorům pak pomohli ve spolupráci s nadací Krása pomoci, jež zajišťuje kvalitní a důstojný život seniorů v domácím prostředí.

PODPORA EKOLOGICKÝCH PROJEKTŮ V OKOLÍ LETIŠTĚ

I přes nepříznivou situaci, vyhlásí tento rok Letiště Praha grantový program ŽIJEME ZDE SPOLEČNĚ, a to začátkem května. Program je určen pro obce a městské části na ochranu životního prostředí v blízkém okolí letiště. Finanční příspěvek mohou žadatelé získat na projekty k ochraně vod i ovzduší, snižování prašnosti, zlepšení odpadového hospodářství, posílení protihlukové ochrany i k rekultivaci krajiny. V minulosti byly finance využity například na výsadku stromů, úpravu parků, likvidaci černých skládek, ale i budování kanalizace, čističky, dětských hřišť a sportovišť.  Od roku 2004, kdy byl vyhlášen program ŽIJEME ZDE SPOLEČNĚ poprvé, investovalo Letiště Praha do ochrany životního prostředí ve svém okolí stovky milionů korun.

SPORTUJEME NA LETIŠTI

Letiště Praha vytvořilo pětidílný seriál o sportování ve spolupráci s kondičním trenérem Vítem Živným a šesticí vrcholových sportovců z organizace Olymp centrum sportu Ministerstva vnitra ČR. Pořad chce naučit diváky jednoduchým, ale praktickým cvikům, které mohou praktikovat i přes omezené možnosti v prostředí domova. Letiště tak reaguje na aktuální situaci, kdy vzhledem k omezenému pohybu osob zůstává velké množství lidí doma. V seriálu se objeví rychlobruslařky Martina Sáblíková a Nikol Zdráhalová, vzpěrač Jiří Orság, běžkyně Kristiina Mäki, zápasnice Adéla Hanzlíčková či gymnastka Aneta Holasová. Seriál je možné sledovat na faceboovém profilu Letiště Praha (Prague Airport - Letiště Praha) či na sportovním zpravodajském webu sport.cz.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - BŘEZEN 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − BŘEZEN 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.