Mail wyświetla się niepoprawnie? Zobacz w przeglądarce
Cześć !

Jak Ci poszło poprzednie zadanie? Znalazłaś coś, co stało się niepotrzebnym elementem wystroju, albo przestało Ci już służyć? Daj mi koniecznie znać.

Dzisiaj zrobimy kolejny krok w stronę wiosennej odmiany wnętrza. Sprzątanie! Nie będę namawiać Cię do wielkich lotów na szmacie, chociaż są sytuacje kiedy sama je naprawdę uwielbiam! Jeśli masz ochotę na wielkie sprzątanie, to tylko przypominam, że możesz pobrać listy zadań na wiosenne porządki

Na co dzień jestem jednak zwolenniczką podejścia "codziennie coś" i to ono stoi za tym, że mam porządek. Dzisiaj właśnie chciałabym, żebyś spróbowała tej metody, ale w duchu eko.

Być może już wiesz, że eko sprzątanie jest mi bardzo bliskie. Zawsze było, choć raczej stosowałam te domowe środki czystości pół na pół z chemią sklepową. Ocet jako odkamieniacz był dużo tańszy i dużo skuteczniejszy niż mocne sklepowe środki, ale robienie domowego płynu do mycia naczyń, tabletek do zmywarki czy proszku do prania, to była dla mnie abstrakcja. Przeprowadzka na wieś dużo w tym zakresie zmieniła. Głównie dzięki temu, że zobaczyłam ile plastiku generuje nasza rodzina. 

Bez obaw, nie będziemy dzisiaj mieszać proszku, wyrabiać tabletek i robić jakiś bardzo zaawansowanych kroków. Eko sprzątanie jest proste, a mając w domu ocet spirytusowy bądź sodę oczyszczoną, jesteś w stanie posprzątać kuchnię, łazienkę i zrobić mega skuteczny płyn przeciw kurzowi. 

Sprzątanie w duchu eko

Tak naprawdę w tym mailu chciałam Ci napisać o tym do czego możesz wykorzystać sodę i ocet, ale przede wszystkim zaprosić na dzisiejszego live'a na Instagramie, podczas którego razem zrobilibyśmy 3 domowe środki czystości.

Ale jest 7:20 a ja dowiedziałam się, że bliska mi osoba musi mieć dziś nagłą operację. I po prostu wiem, że nie będę w stanie go dzisiaj poprowadzić. Nie jestem cyborgiem, nie potrafiłabym dziś z pasją opowiadać, bo myśli krążą wokół innego tematu.

Live będzie, ale w innym terminie, dam Ci o nim znać :).

Zadania na dziś

1. Wykorzystaj do sprzątania ocet spirytusowy albo sodę oczyszczoną. 

Zobacz co masz w domu i wykorzystaj ten jeden składnik do sprzątania. 

Ocet spirytusowy:

Gdybym miała zostawić tylko jeden środek do sprzątania to byłby właśnie ocet spirytusowy. Jest tak wszechstronny.

  • wymieszaj ocet i wodę w proporcji 50:50 i masz najprostszy domy środek czystości. Możesz dodać naturalnego olejku eterycznego, który "zabije" zapach octu. Tą mieszanką umyjesz okna, lustra wyczyścisz AGD z zewnątrz, pozbędziesz się smug, umyjesz umywalkę, etc.
  • do mieszanki wody i octu dodaj łyżkę oliwy z oliwek, przelej do butelki ze spryskiwaczem i będziesz mieć najlepszy płyn do czyszczenia mebli z kurzu.
  • zmocz watę lub gaziki w occie i obłóż armaturę, aby pozbyć się kamienia. Zostaw na conajmniej 30 minut.
  • wlej 1l octu do czajnika, aby usunąć kamień z jego wnętrza. Zostaw na noc, a później wygotuj czajnik raz zwykłą woda.

Soda oczyszczona:

Jest tania, bezpieczna i skuteczna!

  • pochłonie brzydkie zapachy z lodówki (wysyp na talerzyk i wstaw do lodówki) lub kosza na śmieci (wsyp na dno kosza).
  • wyczyści zlew - zmocz zlew wodą, posyp sodą oczyszczoną, zostaw na 5 minut, żeby soda mogła zadziałać i zmywakiem umyj zlew.

Mam nadzieję, że spróbujesz wiosennego eko sprzątania i przekonasz się o jego mocy.

Jestem bardzo ciekawa Twoich wniosków. Podziel się nimi w komentarzu, wpadnij też na Insta i pamiętaj o hashtagu #wyzwanieodmieniammieszkanie.

Jeśli przegapiłaś poprzedni mail, wpadł do spamu, albo dołączyłaś później, to nic straconego. Na tej stronie są linki do wszystkich lekcji!

Mam nadzieję, że to poszukiwanie piękna w Twoim domu przyniesie Ci trochę ukojenia i zaszczepi chęć do działania. Kolejny krok w poniedziałek! Dziękuję, że ze mną tu jesteś!

Pozdrawiam ciepło
Instagram @niebalaganka
Zobacz konto
facebook instagram
Niebałaganka - Ania Legenza

ania@niebalaganka.pl
https://niebalaganka.pl
https://piekneprzydatne.pl

Cieszę się, że tu jesteś. Jeśli jednak z jakieś powodu, nie chcesz już otrzymywać wiadomości ode mnie, nie ma problemu. Może innym razem spotkamy się na dłużej. Żeby się wypisać wystarczy, że klikniesz link poniżej.

Anulowanie subskrypcji
MailerLite