Nebojte se, není to podvodný mail :)

Zase Jitčin občasník

aneb na co jsem tak různě narazila

Něco pro jazykáře

Na setkání ADE meetup 2017 sdílela jedna z kolegyň dlouhý seznam různých aplikací pro výuku jazyků.

Vybírám vám něco z nich. Všechny najdete stažené na školních iPadech nebo jsou připravené ke stažení v AppStore.

Book Creator - umožňuje vytváření vlastních multimediálních knížek (obrázky, text, malování, zvuk). Jednoduchá a intuitivní, vhodná i pro menší děti.  Je univerzální pro všechny předměty!

Duolingo - umožňuje učení (se) angličtiny. Využitelná pro samouky, vhodná pro model blended learning. Ve webovém rozhraní Duolingo for Schools umožňuje správu tříd, sledování studentů, zadávání úkolů apod. Podporuje rozhraní angličtina-čeština, u ostatních jazyků je nutné „jít přes angličtinu” (němčina-angličtina, ruština-angličtina apod.). Je buď na iPadech nebo ke stažení v AppStore.

How Good is Your English? - Oxfor Book Worms vám umožní otestovat své čtenářské dovednosti. Můžete použít k individuálnímu i skupinovému testování třídy. Úrovně lze zhruba napasovat na elementary, pre-int. apod. a vybrat si k četbě něco na http://english-e-books.net/ s e-knihami zdarma. Do mobilních zařízení je pak stahujte pod formátem e-pub. 

Voscreen - krátké klipy z filmů, reklam videoklipů, kterými lze procvičit poslech s porozumněním i konkrétní jazykové jevy. Vypadala velmi zajímavě.

Něco kolem videa na YT

Na YT si můžete pouštět i 360° videa. Prostě se při prohlížení videa můžete dívat do všech směrů. V pohlížeči si pomůžete posouváním myší přímo ve videu.

Pokud neznáte, tak určitě vyzkoušejte videa od NG https://www.youtube.com/. Další už si dohledáte pomocí klíčového slova 360°.

Ještě trochu relaxu

Vymalovánky z historických materiálů můžete využít v hodinách nebo sami pro sebe jako antistresovou záležitost.

Na stránce http://www.openculture.com/ najdete rozcestník na různá témata a různé zdroje.

A něco pro milovníky kvízů

Pokud vám nestačí Kahoot!, tak můžete vyzkoušet ještě aplikaci Quizizz na https://quizizz.com/. Je také dost populární služba. 

Podrobný popis v češtině najdete na stránce http://didatech.cz/

Nebijte mne 😁
Jitka R.
rambouskova@zsnyrany.cz
605 166 415

Co jsem vyzkoušela

 

 

SHARE TWEET FORWARD
MailerLite