Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #105

UUDISED

EKAs saab sügisest õppida uutel erialadel – digitoote disain, museoloogia ja kaasaegne kunst!

Sel sügisel avatavas EKA uues õppehoones on ka värsket sisu!

Digitoote disain on uus õppesuund tootedisaini osakonna bakalaureuseõppes. See võimaldab omandada teadmisi ja praktilisi oskusi töötamaks disainerina tarkvaraarendusettevõttes, disainibüroos, era- või avaliku sektori asutuses, kus luuakse digitaalseid tooteid või teenuseid, milleks võivad olla näiteks mobiilirakendused, veebilahendused, värkvõrk (Internet of Things) jpm.

Museoloogia õppesuund annab praktilisi oskusi ja teoreetilisi teadmisi muuseumis töötamiseks ning ärgitab loovalt ja kriitiliselt mõtestama muuseumi rolli ja eesmärke kaasaegsel kultuuriväljal. Eriala lõpetanu sobib töötama kunsti-, arhitektuuri- ja disainimuuseumides erinevatel ametikohtadel: kuraatori, koguhoidja, haridus- ja publikuprogrammide looja, kommunikatsiooni- või arendusspetsialisti, projektijuhina.

Kaasaegne kunst on rahvusvaheline ingliskeelne magistriõppekava, mis on mõeldud nendele, kes soovivad töötada professionaalse kunstnikuna. See on kriitiline arutelukeskkond kaasaegse kunsti ja tänapäeva ühiskonna üle. Õppekava pakub autorikeskset juhendamist ja võimalust koostööks teiste kunstnike, kuraatorite, filosoofide, teoreetikute ja galeristidega Eestist ja välismaalt.

 

Eestikeelsetele õppekavadele algab vastuvõtt 11. juunistSisseastumisinfo leiad SIIT.

Loe veel (Postimees)

Ootame avaldusi animatsiooni, urbanistika ja interaktsioonidisaini rahvusvahelistele MA õppekavadele kuni 3. maini!

Hüppa sisse – ootame sind sügisest EKA uues majas!

Animatsiooni magistriõppekaval koolitatakse animafilmide režissööre, neid, kes annavad filmile selle lõpliku olemuse, stiili, rütmi, hingamise ja heal juhul ka selle raskesti kirjeldatava kihistuse, mis teeb filmist hea filmi. Vahel ka väga hea filmi. Peamised õppejõud: prof Priit Pärn ja dots Olga Pärn.

Urbanistika on rahvusvaheline ingliskeelne õppekava,  mis tegeleb uurimustööga. Uuritakse moodsa linna toimimist selle erinevate kasutajate, oluliste osalejate, otsustusprotsesside suunajate ja kavandajate perspektiivist, luuakse strateegiaid tulevikuks ning otsitakse võimalusi nende rakendamiseks. Peamine õppejõud: prof Maroš Krivy

Interaktsioonidisaini õppekava on tõukunud nutitehnoloogia arengust, mis on tekitanud kasvava nõudluse hästi disainitud intuitiivsete kasutajakogemuste järele. Mobiiliäpp, kodumasina juhtpaneel, veebiteenus või digitaalset ja füüsilist kogemust hõlmav kompleksne terviksüsteem – interaktsioonidisain on nende lahutamatu koostisosa. Interaktsioonidisaineri eesmärgiks on muuta kasutaja kokkupuude tehismaailmaga võimalikult lihtsaks ning meeldivaks. Kasutajauuringud, -analüüs ja -testimine moodustavad õppetöö vundamendi. Peamised õppejõud: dots Amid Moradganjeh, külalisdots Tanel Kärp.

Kogu info rahvusvahelistest MA õppekavadest

EKA sisearhitektuuri osakonna proovieksamid Tartus, Tallinnas ja Viljandis

Kõigile, kes tahavad end sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse sisseastumiseks võimalikult hästi ette valmistada, pakume aprillis-mais võimalust proovida kätt proovieksamitel. Pärast ülesande lahendamist saab õppejõududelt kohapeal ka tagasisidet. 

Proovieksamite ajad:

  • E, 30.04.2018 kl 16.00-19.00 Tartus, Tartu Aparaaditehase Armastuse saalis (Kastani 42) - registreeru
  • R, 18.05.2018 kl 10.00-13.00 Tallinnas EKA sisearhitektuuri osakonnas (Nunne 16) - registreeru
  • L, 26.05.2018 kl 12.00-15.00 Viljandi Lennukitehases (Hariduse 12A, Viljandi) - registreeru
Lisainfo Facebookis

Rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy 2018 ootab sind registreeruma!

2018. aasta augustis toimub Eesti Kunstiakadeemia teine rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities. Suvekool koondab erinevate visuaalkultuuri teadus-ja loomevaldkondade kursuseid, keskendudes innovaatilistele, lahendusi otsivatele ja aktuaalsetele teemadele. Õpe toimub inglise keeles. Suvekooli korraldab EKA avatud akadeemia.

2018 Tallinn Summer Academy kursused on:

Clay 3D Printing

Numbers and Cognition in Urban Environment

The Contemporary Art Field in Estonia

Flooded Summer School

Short Photography and Image-making course

How to Develop User Experience (UX) as a Key Component of Branding

The Anatomy of Couture

Wood and Design

Interaction Design Tomorrow

 

Registreeruda saab 6. maini!

Loe veel ja registreeru

ERKI Moeshow ootab julgeid modellide casting’ule!

Maire Valdma kollektsioon ERKI Moeshowl 2017. Foto: Mark Slavin Fotograaf

Kõiki julgeid moelavale ihkajaid oodatakse 5. mail kell 11-18 Nautica keskusesse, kus toimub ERKI Moeshow modellide casting!l

ERKI Moeshow 2018 toimub seekord 26. mail pealinna uues underground-klubis HALL Noblessneri kvartalis. Laval esitlevad oma loomingut 21 noort moeloojat, kes on oma kollektsioonide esitlemiseks nüüd modellide otsingul.

Loe veel

AVATUD LOENG

Arhitektuuriteaduskonna avatud loeng: Tobias Nolte Kanuti Gildi SAALis 3. mail

“Mine the Scrap” on tarkvara, mis kasutab masinnägemist ja automatiseeritud ehitusmeetodeid, et jääkidest uusi konstruktsioone luua. Foto: Marcel Mettelsiefen

3. mail kell 18 astub Kanuti Gildi SAALi lavale disainiuuringute büroo Certain Measures kaasasutaja Tobias Nolte, kes tegeleb uute tehnoloogiate rakendamisega arhitektuuris. Oodatud on kõik, keda paeluvad masinnägemise rakendused, andmetöötlus ja nende rakendamine arhitektuuris nutikama ja säästlikuma tuleviku nimel.

Loe veel

Eve Kase isikunäitusel vestlevad Marju Lauristin, Andrei Hvostov ja Mihkel Kunnus tõejärgsusest

Näitusevaade Tartu Kunstimuuseumis. Foto: Karel Koplimets

3. mail kell 18 avavad tuntud ühiskonnategelased tõejärgsuse temaatikat Tartu Kunstimuuseumis avatud Eve Kase isikunäitusel “2 + 2 =…”. Vestlusringis osalevad Marju Lauristin, Andrei Hvostov ja Mihkel Kunnus.

EKA graafika osakonna dotsent Eve Kase isikunäitus “2 + 2 = …” asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Loe veel

Sisearhitektuuri kohvihommik vol 7: Linz ja Berliin

Neljapäeval, 3. mail jätkub EKA sisearhitektuuri osakonna kohvihommikute traditsioon. Kell 9 on Nunne 16 aadressil kohviliste ees laval Karolin Kaup ja Anni Leo, kellest üks räägib enda ERASMUS vahetusõpingutest Linzi kunsti- ja tööstusdisaini ülikoolis Austrias ja teine praktikast Studio Miessenis, Berliinis, Saksamaal.

Loe veel

Infotund: EKAs valminud teostega “kauplemine” turul

Infotundi korraldab EKA teadus- ja arendusosakond. Sissejuhatavad ettekanded teevad ettevõtluskoordinaator Ingela Heinaste ja jurist Anne-Riin Kütt.

15. mail kell 14 toimub Estonia pst 7 õppehoone ruumis 440 infotund, milles käsitletakse õppetöö käigus valminud tööde autorlusega esile kerkivaid küsimusi:

1) Kes on õppeprotsessis valminud teoste autoriteks EKAs ?
2) Missugused on autoriõigused?
3) Kuidas jaotuvad autorite varalised õigused tudengite, õppejõudude ja EKA vahel?
4) Missugused on võimalikud autoriõigustega seotud kokkulepped koostöölepingutes, et vältida hilisemaid vaidlusi ja varalisi kahjusid?

Loe veel

NÄITUSED

EKA tudengite grupinäitus „Sculpture / Obligation To Self-Design“ ARSi Projektiruumis

Näitus „Sculpture / Obligation To Self-Design“ lähtub ühelt poolt kaasaega iseloomustavast obsessiivsest väljapoolepööratusest, enese eksponeerimisest lugematutele pilkudele ja teisalt turuloogikast tulenevast survest end kunstnikuna kiiresti ja efektiivselt brändida. Võib väita, et mõneti ootustevastaselt ei tegele käesolev väljapanek aga siiski mitte virtuaalreaalsuste ja immateriaalsusega vaid käegakatsutava füüsilisusega, materjali ja objektiga.

Näitus on avatud 4. maini.

Loe veel

Uusmeedia osakonna magistrant Mari-Liis Rebane avab Hobusepea galeriis näituse “Kõrvaltkuulja”

Reedel, 4. mail kell 18 avab Hobusepea galeriis EKA uusmeedia osakonna magistrant Mari-Liis Rebane näituse "Kõrvaltkuulja", mis on helisalvestuste kogumise ja jälgimise projekt. Se käsitleb keskkonnaheli kui jälgimisalust materjali. Lisaks helimaterjalile on galeriiruumis igapäevaobjekte ja visuaalset materjali kui helil põhinevat uurimust toetavaid artefakte. Autor keskendub helimaterjalile kui võimalikule lootekke allikale, kus heli ise muutub uurimisobjektiks ja tõendusmaterjaliks.

Näitus on avatud 21. maini.

Loe veel

Siiri Jürise ja Triin Martsi näitus “Corpora” EKA Galeriis

Siiri Jürise ja Triin Martsi näitus “Corpora” keskendub materjalile ja selle paljususele, elusa ja orgaanilise allumatusele. Kehalisus, materjali kohalolu tuletab end meelde ning nõuab tähelepanu. See keeldub püsimast teadvustamatuse vallas ning mõtte suhtes teisejärgulises positsioonis. See ei taha ka täielikult alluda erinevatele liigitustele, eristustele või kiiretele lahendustele, mis lubavad kontrollida, värskendada, parandada või ümberprogrammeerida.

Näitus on avatud 5. maini

Loe veel

Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk” Temnikova & Kasela galeriis

Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna vilistlase Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk” Temnikova & Kasela galeriis (Lastekodu tn. 1) koosneb kahest videost ja eksponaatide sarjast. Videod “De(fence)” (2014) ja “Korea aed” (2016/2018) dokumenteerivad kahte rahvusvahelist vahetusprojekti, mille Flo korraldas omanimelises majamuuseumis (Flo Kasearu Majamuuseum, asutatud 2013).

Näitus on avatud 20. maini.

Loe veel

Kitlite teine tulemine

Saaremaa kaubamaja galeriipinnal avatud Eesti Kunstiakadeemia moetudengite näitus "101 kitlit ja põlled".

“Näitus on rännak aega, mil kitleid jagus igaks tegevuseks. Oli pidulik kittel, oli töökittel, oli kittel selle jaoks, et suppi keeta, aga ka kittel selle tarbeks, et puid kuurist tuua. Tegu on niivõrd praktilise ja universaalse riietusesemega, et sisuliselt kattis see ära suure osa riietusvajadusest,” on kommenteerinud näitust kohalik häälekandja Meie Maa.

Loe veel

EKA moedisain Pärnu Muuseumi näitusel “Eesti oma sinine”

Näitus toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri. See põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, kuid teosed peegeldavad loojate tõlgendust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega.

Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar ja Kadi Adrikorn

Näitus on avatud 26. maini.

Loe veel

Köler Prize nominentide näitus

2018. aasta Köler Prize’i nominentideks on Anna Škodenko (EKA maaliosakonna õppejõud), Holger Loodus (maaliosakonna meister), Taavi Talve (installatsiooni- ja skulptuuriosakonna juhataja, dotsent), vilistlane Tanja Muravskaja ja Tarvo Varres.

Näitus on avatud 20. maini.

Loe veel

Eesti Kujurite Ühenduse näitusel “100 SKULPTUURI“ osaleb hulgaliselt EKA skulptuuriosakonna vilistlasi

Edgar Viies (1931-2006) “Filosoof” (1980), alumiinium

Eesti Kujurite Ühenduse näitusel on väljas 100 Eesti skulptori 100 tööd – igalt autorilt üks teos. Näitusele on valitud 67 kaasaja kunstniku ja 33 meie hulgast lahkunud nimeka kujuri tööd: nii on näitus “100 SKULPTUURI” omamoodi intrigeeriv läbilõige meie skulptuuriajaloost.

Näitus on avatud 2. juunini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

Mihkel Ilus jätkab monokroomsete maaliotsingutega Bergeni Hordaland Kunstsenteris

Detail näituselt „Pista see omale seina“ Hobusepea galeriis, 2017. Foto: Johannes Säre

Alates 13. aprillist on Bergenis Hordaland Kunstsenteris (Norra) avatud EKA maaliosakonna meistri, kunstnik Mihkel Ilusa isikunäitus „Kuidas saaksingi teisiti“. Tallinna Kunstihoone ja Hordaland Kunstsenteri koostöös valminud näitusel otsib Ilus uusi viise lõuendist, õlivärvist ja puidust maalide loomiseks. Näituse kuraator on EKA vilistlane Siim Preiman.

Näitus on avatud 3. juunini.

Loe veel

Katariina Aule animatsioon “Tolmurullid” Animex Awards 2018 programmis

Kaader filmist "Tolmurullid", autor Katariina Aule

Animex toimub Suur Britannias Teesside ülikoolis 14.-18. maini. Selle aasta programmi valiti Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna vilistlase Katariina Aule bakalaureuse tööna valminud nukufilm “Tolmurullid” (2017).

Loe veel

Ehte- ja sepakunsti tudengite tööd “Melting Point” biennaalil Valencias

Liina Lelovi pross "Grille". 2017. 3D prinditud vaik, kameeleon värv, teras. Foto autor: Liina Lelov

Möödunud nädalal toimus Valencias rahvusvaheline ehtekunsti biennaal  “Melting Point 2018”, mille raames esitleti ühisnäitust “NEWS. Jewellery Schools Exhibition”, kus lisaks Eesti Kunstiakadeemiale, oli esindatud ehtekunsti eriala õpetavad kõrgkoolid Norrast, Saksamaalt, Inglismaalt, Hispaaniast ja mujalt.

EKAst osalesid näitusel ehte- ja sepakunsti eriala tudengid: Erki-Eric Pillmann, Indrek Linnamägi, Liisbeth Kirss, Liina Lelov, Sigrid Kuusk ja Ljubov Kedrina.

Loe veel

AVATUD AKADEEMIA

Uued kursused EKA avatud akadeemias

Adobe Photoshop algajale 1.-13.06

Juhendab Eva Labotkin

Loe veel

T-särgi trükkimine

Juhendab Marko Nautras

Loe veel

Raamatuillustratsioon 4.06-8.06

Juhendab Kertu Sillaste

Loe veel

Maalimine. Aken loodusesse Kõnnu viinaköögis 30.06-1.07

Juhendavad Katrin Valdre ja Sven Saag

Loe veel

EKAlased

EKA Kammerkoor ja Põhja-Florida Kammerkoor annavad tuleval pühapäeval tasuta kontserdi

EKA Kammerkoor ja Põhja-Florida Ülikooli kammerlauljad esinevad 6. mail Mustpeade majas. Kuulajateni tuuakse Tormise, Sisaski, Hogani ja paljude teiste loomingut. Kontsert „Kohtumine” algab kell 18.

Sissepääs kõigile tasuta!

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram