Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Říjen 2018

FÚZE ČESKÉHO AEROHOLDINGU A LETIŠTĚ PRAHA DOKONČENA

Dne 1. října 2018 byl formálně zápisem do obchodního rejstříku dokončen proces vnitrostátní fúze sloučením společností Český Aeroholding, a.s., a Letiště Praha, a. s. Spojením obou subjektů dochází k dovršení zjednodušení dosavadních vnitrofiremních vztahů a procesů. To se kladně projeví zejména na větší efektivitě fungování Letiště Praha a snížením administrativní zátěže. Nástupnickou společností Českého Aeroholdingu se stává Letiště Praha, přičemž výkonem akcionářských práv ve společnosti Letiště Praha zůstává jménem České republiky pověřeno Ministerstvo financí.

V ZIMNÍ SEZONĚ NABÍZÍ LETIŠTĚ PRAHA PŘÍMÉ SPOJENÍ DO 114 DESTINACÍ VE 42 ZEMÍCH SVĚTA

V neděli 28. října 2018 vstoupil v platnost zimní letový řád, v jehož rámci se bude z Letiště Václava Havla Praha létat celkem do 114 destinací ve 42 zemích světa. Podívat se můžete do deseti nových destinací. Nově se přímým spojem z Prahy dostanete například do Belfastu, Marrákeše, Ammánu, Šardžá, Pisy, Splitu či Dubrovníku. Své přímé pravidelné linky bude z Prahy v průběhu zimního letového řádu provozovat 60 leteckých společností, přičemž dvě z nich, Air Arabia a Cyprus Airways, se Praze objeví v zimě vůbec poprvé.

MED Z LETIŠTĚ PRAHA ZÍSKAL OPĚT ZLATOU MEDAILI

Letištní med obhájil letos zisk Zlaté medaile v soutěži Český med 2018 a obdržel nejvyšší 100% hodnocení vyhlašované každoročně Českým svazem včelařů. Med od včel chovaných na pražském letišti se v hodnocení svazu umísťuje na předních příčkách pravidelně. Získaná Zlatá medaile potvrzuje dlouhodobě nejvyšší kvalitu medu. Chov včel byl na Letišti Václava Havla Praha zahájen v listopadu 2011 jako jeden ze způsobů monitoringu kvality ovzduší. Rozbory uskutečněné v uplynulých letech potvrzují dobrou kvalitu ovzduší v okolí letiště.

LETIŠTĚ PRAHA SE PŘIPOJUJE K OSLAVÁM 100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKA

Za více než 80 let své existence prošlo největším letištěm v České republice nepřeberné množství významných osobností z politického, kulturního i sportovního života. Pražské letiště v minulosti přivítalo například herečku Elizabeth Taylor, skupinu Rolling Stones, hudebníka Louis Armstronga, papeže Jana Pavla II., bývalého prezidenta USA Barracka Obamu, anglickou královnu Alžbětu II. nebo krále popu Michaela Jacksona. Novým videem, které mapuje přílety těch nejzajímavějších osobností, se Letiště Praha přidává k oslavám 100. výročí založení Československa. Video je k vidění na kanálu Youtube na oficiálním profilu Letiště Praha.

PRAŽSKÉ LETIŠTĚ MÁ ROBOTA: MASTER PEPPER CESTUJÍCÍ NEJEN BAVÍ, ALE TAKÉ POSKYTUJE INFORMACE

Společnosti Letiště Praha a Mastercard představily společně prvního robota ve službách českého letiště. Master Pepper bude poskytovat základní informace i bavit cestující. Projekt robota je součástí technologického rozvoje Letiště Praha v oblasti zákaznické zkušenosti. Cestujícím bude k dispozici přímo v prostorách Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou, a to denně od 7:00 do 22:00 hodin. Společný projekt Letiště Praha a Mastercard je výsledkem dlouholetého partnerství obou společností.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ZÁŘÍ 2018

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ZÁŘÍ 2018

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.