EKA nädalakiri, 27. november, 2023

EKA huminataarabi jõudis Lvivi Kunstiakadeemiasse

EKA huminataarabi saadetis jõudis Lvivi Kunstiakadeemiasse Ukrainas kohale.

ELIA UAx programmi raames sai EKA endale Livivi Kunstiakadeemia näol sõsarülikooli. 2023. septembris käis EKA delegatsioon ka kohapealse olukorraga tutvumas, mille tulemusena otsustati ukrainlasi aidata. Kohale jõudis esimene saadetis, mis aitavad Lvivi Kunstiakadeemial käesolevat talve üle elada. 

Foto: Ulyana Shchurko

Loe lähemalt

EKA keraamika 100

Ilmub juubeliraamat "100 käsitlust keraamikast"

29. novembril kell 16.30 esitleb EKA keraamika osakond 100. aasta tähistamiseks EKA puitaatriumis trükist "100 käsitlust keraamikast".

Raamat on mõeldud laiale lugejaskonnale ning pakub rohkelt käsitlusi keraamika teemadel. Sümboolse 100 artikli raames tegid kaastööd nii keraamika õpetamisega seotud inimesed kui teiste erialade esindajad. Kogumiku koostasid EKA keraamika eriala õppejõud Urmas Puhkan, Ingrid Allik, Kaja Altvee ja Kersti Laanmaa.

Loe lähemalt

Näitused

1.–20. detsembril on EKAs võimalik osa saada EKA vabade kunstide teaduskonna erialahindamistest: iga päev on galeriis eksponeeritud uus väljapanek üliõpilaste kursuselõpu töödega. Näha saab kaasaegse kunsti, graafika, installatsiooni ja skulptuuri ning maali õppekavade töid. Esimesel vahetusel on lisaks näha ka disainiteaduskonna joonistuse kursus

Loe lähemalt

Triin Reidla kuraatorinäitus “Vaprad ja ilusad. Eesti eramuarhitektuur 1980. aastatel”

29. novembril avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna nooremteaduri Triin Reidla doktooritööga seotud näitus “Vaprad ja ilusad. Eesti eramuarhitektuur 1980. aastatel”. 

Loe lähemalt

Inessa Saarits Vent Space galeriis

28. novembrini on avatud Vent Space galeriis EKA installatsiooni ja skulptuuri eriala tudengi Inessa Saaritsa näitus “Total Jellification”. Kõik tööd on loodud agarist – vetikatest valmistatud želatiini sarnaset pulbrist. 

Loe lähemalt

Kaasaegse ehtekunsti näitus ja vestlus "Let's Get Phygital"

30. novembril kell 17.00 toimub EKA III korruse aatriumis näituse "Let's Get Phygital" avamine ja vestlusõhtu, kus korraldajad Anneleen Swillen, Mala Siamptani ja Darja Popolitova arutlevad kaasaegse ehtimise praktikaid digitehnoloogiate prisma kaudu. 

Loe lähemalt

Richard Hronský ja Mattias Veller Täisnurga galeriis

27. novembril kell 18.00 avatakse Täisnurga galeriis Richard Hronský ja Mattias Velleri duonäitus „Sümfoonia „Maastik hobuse ja kolme talunikuga“.

Näituse avamisel avaldatakse intervjuu kunstnikega. Täisnurga galerii on 2023. aasta sügisel Karola Ainsari ja Daria Morozova alustatud projekt, mis tegeleb hoolikalt valitud vaheetappide ning äsja valminud loomingu eksponeerimisega. Näitus on avatud 5. detsembrini.

Loe lähemalt

EKA tudengid taasavastasid videomängu "Punane Laine"

EKA tudengid uurisid VIA Lab (Video Games In Art Laboratory) programmi raames ühe kadunud eesti videomängu "Punane Laine'' arhiivimaterjale. Eesti Rahvusarhiivist leitud vana unustatud kohver anti Rahvusraamatukogus asuvale LVLup! videomängude muuseumile. EKA tudengitel õnnestus tuvastada mitmeid mängu arendamisest pärit esemeid, mis on välja pandud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Foto: Maria Kallau

Loe lähemalt

Brenda Purtsak ARS-i projektiruumis

ARS-i projektiruumis on 7. detsembrini avatud Brenda Purtsaku isikunäitus “Sünnitus”. Näitust kureerib Aleksander Metsamärt

Brenda Purtsaku esimene suur isikunäitus “Sünnitus” tegeleb kehakogemuse olemusliku igikestva saamishetkega. Brenda Purtsak on EKA kaasaegse kunsti magister. 

Loe lähemalt

Loeng, raamat, ajakiri, moekollektsioon ja seminar

Avatud arhitektuuriloeng ja raamatuesitlus: Birgitte Svarre

30. novembril kell 18.15 peab EKA aulas (A-101) avatud arhitektuuriloengu Birgitte Svarre, kes räägib oma kogemuste põhjal avaliku elu uurimisest ja selle jaoks ruumi loomisest.

Loengule eelneb kell 17.30 EKA fuajees äsja eesti keelde tõlgitud raamatu "Kuidas uurida elu avalikus ruumis” esitlus.

Kohapeal saab raamatut ka osta. 

Loe lähemalt

Ajakirja “Odavaim võimalus” esitlus

4. detsembril esitlevad urbanistika tudengid ajakirja “Odavaim võimalus”, milles uuritakse planeerimise välistamist, tuues kokku ideed neoliberalismi turgudest, küberneetikast ja erinevatest teemadest, mis kujundavad meie ruumikogemust. 

Tudengid: Elena PusčiūtėIshrat ShaheenJonas VyšniauskasMaria Laura Benduzu UlluoKalina Trajanovska ja Kush Badhwar koostöös EKA GD tudengite Joao Nogueira ja Karthik Palepuga.

Juhendajad: Helen Runtingi ja Leonard Ma stuudios “Linnaruum”.

Loe lähemalt

EKA juhendajate abiga valmis koolinoorte kestlik moekollektsioon

18. novembril toimus EKAs Tuleviku Insener-Disainer programmi (TID) moemooduli kollektsiooni ülevaatus

Õpilastel valmis Maria Kristiin Petersoni ja Cärol Otti juhendamisel moekollektsioon Uuskasutuskeskuse müügikõlbmatutest vanadest teksadest ja Tallinki väsinud voodipesudest. Õpilaste poolt valminud esemed olid omanäolised ning näitasid nende loovust ja oskusi – nii mõnigi valminud ese sobiks müügiks, moelavale või igapäevaseks kandmiseks. 

Foto: Cärol Ott

Loe lähemalt

Uurimisseminar “Hanno Kompus ja eesti stiil”

30. novembril kell 16.30 toimub ruumis A-302 taas Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi uurimisseminar, kus teemal “Hanno Kompus ja eesti stiil” esineb instituudi lektor Tiina Abel.

Ettekandes käsitletakse 1920.–30. aastate viljaka kunsti- ja teatrikriitiku Hanno Kompuse (1890–1974) sõnavarasse kuulunud mõistet „eesti stiil“

Loe lähemalt

EKA meedias

EKA kunstnikud ja kunstiteadlane Pariisis

Anne Vetik Eesti Ekspressist käis Pariisis EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri magistri Merilin Talumaa kureeritud näitusel, mis toetub legendaarse Leedu antropoloogi Marija Gimbutase pärandile ja tegeleb neoliitikumi jumalannade jälgede otsimisega tänapäevas. Näitusel osalevad EKA kunstnikud Aili Vint, Kristel Saan, Kristina Õllek ja Monika Varšavskaja, Daria Melnikova, Morta Jonynaitė, Viktorija Daniliauskaitė

Foto: Rebecca Fanuele, fotol Kristel Saani korallist ja pärlitest seinaehe

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest