Végeztem a My Content Book új fejezeteinek megírásával! 🥳 Pont egy héttel tartott tovább, mint eredetileg terveztem, de kész van, már a lektorálás első köre is megvolt. Most újra rajtam a sor, hogy megcsináljam a javításokat, még egy átolvasás és mehet is tördelésre! 😍
Közben véglegesítettem az ünnepnapokat, idén is hozzáadtam néhány újat, és összeállítottam a negyedéves értékelő és tervező oldalakat, a matricáknál is már csak az ellenőrzés van vissza, hiszen ezekből is készült egy halom új minta és összeállítás. Igen dolgos és hatékony volt az elmúlt időszak. Még nem akarom elkiabálni, de idén talán időben megleszünk mindennel, bár a nyomdán sok múlik még. De azért szurkolj, kérlek! 🤞🏻
(Ha nem követsz évek óta, akkor csak lábjegyzetként jegyzem meg, hogy ez a 4. kiadás lesz és eddig minden évben totális káosz volt az év vége, mindig volt valami gixer, ami miatt kihullott az összes hajam és többszörösen kellett változtatnom a terveken. Lassan elmondhatom, hogy feketeöves könyvkiadó vagyok. 😅)
A szakmai fejezetek írása közben többször is flow-ba kerültem, már el is felejtettem, mennyire felemelő érzés. A módszertanomon belül újabb és újabb ábrák álltak össze a fejemben, amik segítik a megértést és a későbbi tananyagaimban is jól tudom majd alkalmazni őket.
Ez a módszertan egyébként nem új, 2019-ben alkottam meg egy workshop előtt, azóta pedig csak 1-2 előadásomba tettem bele, ne is kérdezd, hogy miért. Nagyon igaz az a mondás, hogy a kihagyott lehetőség jobban fáj, mint a bukás (vagy valami hasonló). Annyi mindent építhettem volna már erre, hiszen valami olyat sikerült létrehoznom egy folyamatosan változó platformmal kapcsolatban, ami időtálló.
3 év eltelt, de még mindig helytálló minden, amit tartalmaz. Csupán néhány új eszközt kellett hozzátennem, amik azóta jelentek meg (pl. Reel), a logika és a felépítés viszont változatlan. Ráadásul véleményem szerint nemcsak az Instagramra alkalmazható, hanem bármely felületre, ha az egyes helyekre beillesztjük az adott platform specifikus eszközeit, funkcióit. Egy gondolkodásmódot adok át ezzel a rendszerrel és egyben egy lépésről lépésre útmutatót is konkrétumokkal.
A fejezetek írása közben ráleltem egy szuperképességemre is. Imádok rendszerekben gondolkodni, rendszereket felépíteni, mintázatokat keresni, összerakni a kis puzzle darabkákat egy egésszé. Olyan összefüggéseket látok meg egy halom információból, amiket más nem biztos. Ezt a részét élveztem a legjobban a könyvírásnak. Úgy gondolom, hogy ezt több területen is tudom kamatoztatni, már csak azt kell kitalálnom, hol.
Ezen a szuperképesség kérdésen egy időben sokat pörögtem egyébként, de valahogy mindig arra lyukadtam ki, hogy bennem nincs semmi különleges vagy extra, valami olyan, ami senkinek nincs. Vannak jó hírnevű szuperképesség- és személyiségtesztek, ezekből a 16 Personalities felmérést csináltam meg, ami rávilágított sok mindenre, de itt sem éreztem azt, hogy wow, ez aztán kiemelkedő. (Pedig amúgy zseniális ez a teszt, ami kijött rólam, egy az egyben igaz rám és állítólag csak az emberiség 1%-ára jellemző. 🤷🏼♀️ Na ennyire aztán végképp nem érzem különlegesnek magam. 😅) Aztán nemrég olvastam a Szakértői mesterfogások könyvben egy bekezdést, ami teljesen más megvilágításba helyezte ezt a fogalmat.
A szuperképesség nem attól annyira szuper, hogy senki másnak nincs a világon, hanem ez egy olyan tulajdonság, amiben erősebb vagy, mint sokan mások, ezáltal tudsz segíteni azoknak, akikben ez nincs meg, vagy nem ilyen magas szinten.
Ha innen vizsgálom a szuperképesség kérdést, akkor bizony a rendszerszemlélet, rendszerekben való gondolkodás különleges tulajdonság, ugyanis sokaknak ez nem megy könnyedén és örülnek, ha valaki ránéz az oldalaikra, kommunikációjukra, a történetükre és összerak belőle egy kerek egészet, ami harmonizál a célokkal, elképzelésekkel. Szóval innen nézve mégiscsak van bennem valami különleges. :)
Egy nagy tanulsága még a könyvírási folyamatomnak, hogy csinálni kell, aktívan benne lenni a folyamatban, gondolkozni rajta, kutatni, rajzolni, írni, kézzel is, nemcsak gépen és ez olyan kreatív ötleteket hoz elő, amik egyébként rejtve maradtak volna és amik óriási szakértői önbizalmat adnak. Az imposztorszindrómán határozottan segít, ha van egy saját módszertanod és saját eszközeid, amikben hiszel és tudod, hogy működnek.
Még ennyi év után is tudok izgulni, hogy amit összeállítottam, az vajon milyen külső szemmel, mit szólnak majd mások az írásaimhoz, a stílusomhoz, a gondolataimhoz, holott a lelkem mélyén tudom, hogy hiteles az, amit átadok, tapasztalatokra épül és hatalmas segítség a márkaépítőknek. A kisördög mégis megszólal a vállamon, nekem pedig le kell pöckölnöm. Éppen ezért baromi fontos, hogy dolgozz a magadba vetett hiteden is, ne csak az ajánlatodon, mert az értékesítéshez (és úgy alapból a márkaépítéshez, vállalkozáshoz) oltári nagy szükség van erre is.
Összességében a My Content Book kapcsán szemernyi kétségem sincs, hogy mennyire hasznos eszköz és ezzel az attitűddel megyek bele a kampányidőszakba, ami már vészesen közeledik.
A következő hónap a nyomdába küldésen kívül már a bónuszok kitalálásáról, a csomagajánlatok összeállításáról és a kampány részleteinek kidolgozásáról fog szólni. A csomagok kapcsán még kicsit nagy a káosz a fejemben, de eddig nem is ezen volt a fókusz. Tudom, hogy ha valamire rákoncentrálok, majd hagyom egy kicsit érni, összeáll szépen "magától". Ami meg nem, ahhoz segítséget kérek.
Ne feledd te sem, hogy nem kell mindent egyedül megoldanod. Ezért van annyi ügyes szakember, hogy kisegítsen minket, ha elakadnánk. Hidd el, hogy sokkal jobb ebbe fektetni és megkérdezni egy témában tapasztalt személyt, hogy adott helyzetben mi a teendő, mint hogy rengeteg időd és energiád menjen el a kitesztelésével, aztán a végén lehet, hogy nem is jutsz a várt eredményre. Ez a befektetés elsőre megterhelőnek tűnhet, de ha valóban megfogadod a tanácsokat, amiket kapsz, hosszú távon megtérül.
|