Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Srpen 2021

Chystáme se k vám na návštěvu

Letiště Praha v rámci oblíbené ROADSHOW je zase tady. V září se na vás budeme těšit hned na třech podzimních zastávkách. První bude již tuto sobotu 3. ročník Festivalu malých pivovarů na Kulaťáku na Praze 6 přímo tam, kde se tradičně každou sobotu konají tolik oblíbené farmářské trhy. Další zastávka bude 18. září na Slavnostech pravého a levého břehu a poté 19. září na Jenečském posvícení. V rámci všech akcí je připraven bohatý tematický program. Na stánku Letiště Praha budou po celý den odborníci z letiště z různých oddělení připraveni zodpovídat veškeré dotazy. Kromě informativní části je přichystán samozřejmě i zábavný program pro děti.

Předsedou představenstva Letiště Praha byl zvolen Jiří Pos

Do čela představenstva Letiště Praha, a. s., byl dnes ostatními členy zvolen Jiří Pos. Předsedou představenstva společnosti, která provozuje největší mezinárodní letiště v České republice, je tak s platností od 30. srpna 2021. Jeho nástup do vedení firmy schválil již v průběhu srpna Výbor pro personální nominace při Úřadu vlády ČR. Navázal tak na doporučení komise Ministerstva financí ČR, jediného akcionáře společnosti, která jej v rámci výběrového řízení vyhodnotila jako nejvhodnějšího uchazeče. Ve funkci místopředsedy představenstva pokračuje Jiří Kraus.

Prodej zájezdů cestovní kanceláře ČEDOK přímo na letišti

Cestovní kancelář Čedok nově spustila ve spolupráci se společností Czech Airlines Handling prodej kompletního portfolia zájezdů a dalších doplňkových služeb přímo na Letišti Václava Havla Praha. V rámci produktu BUY & FLY mají cestující možnost přijet na letiště připraveni na cestu se zabaleným zavazadlem, svůj zájezd pořídit až přímo na letišti a hned poté rovnou odletět. Zájezdy je možné pořídit přímo v odletových halách na Terminálu 1 i Terminálu 2. K dispozici budou také zájezdy do exotických destinacích s přímými odlety z Prahy, které bude od října zajišťovat letecká společnost Luke Air.

Počet odbavených cestujících v červenci překročil prognózy

V červenci bylo na Letišti Václava Havla Praha odbavenou přes 605 tisíc cestujících, což představuje meziroční nárůst o více než 140 procent. Největší zájem byl o typické letní destinace, například v Řecku nebo Španělsku. Cestující však směřovali také do destinací mimo Evropu, například do Egypta nebo Turecka. Konkrétně bylo nejvíce cestujících odbaveno na letech do Burgasu, na Rhodos, Heraklionu, Amsterdamu a Frankfurtu. Během července se na pražském letišti uskutečnilo celkem 7012 vzletů a přistání, což je o 48 % leteckých pohybů více, než za stejné období loňského roku.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ČERVENEC 2021

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ČERVENEC 2021

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.