Socialinės atsakomybės partneriai

Šią savaitę minėjome Psichikos sveikatos dieną, kuri šiemet skirta psichikos sveikatai darbo vietoje. Nors tyrimai rodo, kad kas antras darbuotojas Lietuvoje kenčia nuo streso darbe, šiai temai vis dar skiriama nepakankamai dėmesio. Užtikrindamos palankią emocinę aplinką organizacijos galėtų padidinti darbo našumą, sėkmingiau išlaikyti darbuotojus ir sumažinti ekonominius praradimus.

Pasaulio Ekonomikos forumo ekspertai parengė gaires, kaip sukurti emocinei sveikatai palankią darbo aplinką:

7 žingsniai kuriant emociškai sveiką darbo aplinką

Mūsų istorijos

Sėkmės istorija

Psichikos liga serganti Diana nesunkiai įsidarbindavo administratore, tačiau retai kada išdirbdavo daugiau kaip metus. Suradus naują darbą pradėjome Dianai teikti paramą darbo vietoje: sudarėme atkryčio prevencijos planą ir teikiame emocinę pagalbą. Keliskart per savaitę telefonu konsultuojame dėl darbe kylančių iššūkių ir taip nuimame darbe susikaupusią įtampą. Priemonės pasiteisino - Diana toje pačioje vietoje dirba jau daugiau kaip du metus.

Nesėkmės istorija

19 metų Svetlana po artimo žmogaus netekties susirgo psichikos liga. Praėjusi gydymo kursą jauna moteris įsidarbino kavinėje padavėja. Iš pradžių sekėsi neblogai, tačiau nuo nuolatinio vaistų vartojimo ji gerokai pastambėjo ir dėl to ėmė susilaukti pašaipų iš kartu dirbančių kolegių. Įtampa darbe dar labiau padidėjo, kai Svetlana gavo didesnį darbo krūvį ir nebespėdavo susitvarkyti su užduotimis. Negavusi reikiamo palaikymo Svetlana buvo priversta atsisveikinti su darbo vieta. 

Pagalba psichikos sutrikimų turintiems žmonėms darbe

Mūsų organizacija padeda susirasti darbą žmonėms, kurie susiduria su sunkumais darbo rinkoje. Trečdalis mūsų klientų turi iššūkių dėl psichikos sveikatos sutrikimų. Šiems žmonėms dažniausiai reikalingas lankstesnis darbo grafikas, tinkamas darbo krūvio paskirstymas bei palankus mikroklimatas. 

Kurkime patrauklią darbo aplinką kartu
Facebook Linkedin

VšĮ "SOPA"

Krokuvos g. 8, Vilnius

info@sopa.lt 

www.sopa.lt 

LIKE
MailerLite