Skaitykite savo naršyklėje
Apygardos Valdytojos naujienlaiškis 2020-2021 #1
facebook youtube instagram linkedin
Pradedame naujus 2020-2021 Rotary metus su nauja strategija 2020-2025 metams

Kurkime kartu naujas galimybes mūsų nariams ir bendruomenėms. Mes esam #VeiksmoŽmonės #PeopleOfAction

Mūsų strateginiai prioritetai
Žr. daugiau

Per 115 metų istoriją pirmasis pasaulyje socialinis tinklas Rotary tapo viena iš geriausiai žinomų ir gerbiamų organizacijų pasaulyje. Šiandien mūsų esami ir galimi nariai turi daugybę pasirinkimų kaip, kur ir su kuo įprasminti savanorystės veiklą, todėl Rotary International siekia atsinaujinti ir išlikti pirmu pasirinkimu geros valios žmonėms. 

Štai kokie mūsų apygardos ir tarptautinės organizacijos strateginiai prioritetai ir ko mes imsimės jų siekdami 2020-2021 Rotary metais Lietuvoje.

Didinkim poveikį

Svarbus kiekvienas geras darbas, bet kartu mes galime daugiau. Kviečiu klubus susivienyti ir sutelkti pastangas bendriems projektams. Mūsų skirtumai padės rasti tvaresnius sprendimus ir kurs ilgalaikį pokytį

Aprėpkim plačiau

Geri pavyzdžiai įkvepia. Dalinkimės gyvomis istorijomis ir pakvieskime į mūsų tarpą bendraminčius. Rotary jungia žmones, kuriems rūpi daugiau nei asmeninė nauda. Pasikvieskime juos į savo klubus, kurkime naujus.

Įprasminkim patirtį

Rūpinkimės vieni kitais ir praturtinkime Rotary patirtis asmeniniu ir profesiniu tobulėjimu bei pasaulio pažinimu už savo socialinio burbulo ribų. Tegu kiekvienas jaučiasi laukiamas savo klube kartu su šeimos nariais.

Drąsiai tobulėkime

Atraskime tokias klubo veiklos ir narystės formas, kurios geriausiai atitinka mūsų narių interesus. Mažiau formalių taisyklių, daugiau kūrybiškumo ir geros valios. Puoselėdami prasmingas tradicijas, jas atšviežinkime ir kurkime naujas.

Savo kadencijos metais sieksiu didesnio bendro klubų fokuso, skatinsiu gyvas vertybes, artimesnę klubų ir tarptautinę bendrystę bei inovacijas kasdienėje Rotary veikloje. Esu tikra, kad Rotary mūsų gyvenimus gali ir turi ne apsunkinti, o praturtinti prasminga savanoriška veikla. 

Šių metų simbolis - trys pravertos durys - tai trys kertiniai Rotary esmės elementai: 

  • bičiulystė, 
  • akiračio plėtra ir 
  • prasmingi projektai, kuriantys tvarų ilgalaikį pokytį. 

Sąmoningai akcentuoju žodį SAVANORYSTĖ - tai, ką mes pasirenkame veikti laisva valia, laisvu laiku, ir tai, ką darome vedami vidinio įkvėpimo ir gerai nusiteikę. Šie strateginiai ir asmeniniai kadencijos prioritetai bus tos kelrodės žvaigždės, kurių šviesoje rinksime 2020-2021 metų nacionalinių apdovanojimų ir Paul Harris laureatus.

Apygardos veiklos naujovės
Nauja svetainė
Nauji skaitmeniniai įrankiai

INTERNETO SVETAINĖ

Ką tik startavo nauja mūsų apygardos interneto svetainė www.rotary1462.org ir atsinaujino tarptautinės organizacijos www.rotary.org funkcionalumas. Tikimės patogesnio naršymo, informacijos talpinimo bei paieškos, integracijos tarp skirtingų duomenų bazių ir kviečiame visus narius atsinaujinti savo asmenines paskyras. 

Tikimės Jūsų kantrybės pereinamuoju laikotarpiu, įkeliant istorinę informaciją. Senoji svetainė www.rotary.lt išliks pasiekiama, tačiau nebus naujinama. 

VIDINIŲ DISKUSIJŲ ERDVĖ WORKPLACE

Apygardos ir klubų lyderiai vidinėms žinutėms ir diskusijoms komitetuose ir bendrais klausimais naudoja dedikuotą apygardos Workplace platformą, kuri leidžia prisijungti net nenorintiems turėti socialinės medijos paskyros, ir yra daug patogesnė diskutuoti, nei e-laiškai. 

Jeigu norite aktyviau įsitraukti į apygardos gyvenimą, kviečiu Rotary bendruomenės narius prisijungti į šią platformą per savo klubų pareigūnus ar Valdytojos asistentus.

YOUTUBE KANALAS

vaizdas geriau nei tūkstantis žodžių. Siekiant didesnės apygardos veiklų sklaidos tarptautinėje erdvėje, atidarėme apygardos Youtube kanalą. Ten jau rasite drono video iš mūsų naujųjų metų šventės ir apygardos atstovių pranešimą pasaulinėje Virtualioje Konvencijoje tema "Membership Tips & Strategies That Work",

TINKLALAIDĖ / PODCAST

Kaip apygardos valdytoja pradėjau audio tinklalaidę apie Rotary istorijas iš Lietuvos, kuri lengvai prenumeruojama per RSS strautą, Spotify arba Apple Podcast platformas bei pasiekiama internete adresu https://www.buzzsprout.com/1206362/. 

Artimoje ateityje planuoju audio įrašus papildyti video įspūdžiais Instagram Stories ar kitose patogiose naudoti platformose. Jau bene visi klubai įvaldė virtualių susitikimų įrankius - Zoom, MS Teams, Google Hangouts ir kitus - tikėtina, kad pasidžiaugus gyvais susitikimais vasaros metu, rudenį teks daugiau sugrįžti prie virtualių įrankių. Svarbiausia - būkime sveiki ir saugūs!

Naujo formato klubų vizitai

PAŽINKIME ROTARY IR LIETUVĄ KARTU

Smagu matyti artimą klubų draugystę įvairiose Lietuvos vietose, nepaprastai įdomu pažinti ir atrasti ypatingas vietos žmonių kuriamas ir puoselėjamas vietas bei veiklas. 

Įkvėpta gerų atsiliepimų ir pageidavimų dažniau suburti patirties pasidalijimui ir tarpusavio įkvėpimui rotariečius, kuriuos išgirdau Druskininkų, Kauno, Vilkaviškio bei Marijampolės klubuose, kviečiu klubus ir Lietuvos rotariečius į naują Valdytojos vizitų formatą #RotaryPažinimas #RotaryExplorer

Šio formato esmė tokia: 

  • vizitas planuojamas savaitgalio dienomis, gretinant dvi vietoves ar klubus;  
  • kiekviena diena pradedama vietos klubo "Pusryčiais su Valdytoja", susipažįstant su klubo istorija, nariais ir projektais;
  • kiekviename klube norėsiu įrašyti trumpą audio/video interviu apygardos tinklalaidei su geriausiu klubo istorijų pasakotoju;
  • po pusryčių ir interviu vizitą pratęstume vietos bendruomenėje ir apylinkėse,  susipažindami gyvai su klubo įgyvendintais projektais, lankydamiesi klubo narių įmonėse ar krašto įdomybėse;
  • į tokius vizitus dienai ar dviem, ar tik kuriam rytui ar popietei labai kviesiu prisijungti ir kitus rotariečius bei jų draugus ir šeimos narius iš visos Lietuvos - tai bus proga išlipti iš savo "burbulų" ir susipažinti su kitais bei apsijungti bendriems didesnio poveikio projektams, taip pat pažinti Lietuvos įdomybes ir vietos žmonių istorijas.

Esu tikra, kad šis naujas formatas sukurs daug sinergijų bei prisidės prie strateginio tikslo inovuoti ir sukurti tokius veiklos modelius, kurie tiktų aktyviems ir profesinėje veikloje, ir kitose srityse rotariečiams. Tikiu, kad vieną kartą metuose visi klubai ras galimybę susitikti savaitgalio laiku. 

Norintiems tradicinio trumpo vizito tradicinę klubo susitikimo dieną - derinsime pagal pageidavimus ir kalendoriaus galimybes. 

Esu numačiusi aplankyti kiekvieną Rotary klubą Lietuvoje ir klubų jubiliejines šventes. Kadencijos metais išlieku aktyvi savo tiesioginėje profesinėje veikloje, todėl paskutinės minutės kvietimai bus įmanomi tik itin retais atvejais. 

Kaip žinia, šiemet turime dar vieną galingą mūsų gyvenimų planuotoją - virusą ir jo suvaldymo operacijas, todėl visi planai ir ketinimai turės būti lankstūs. Kviečiu kiekvieno klubo lyderius kuo anksčiau suderinti Valdytojos vizitų ir jubiliejinių švenčių datas ir labai laukiu mūsų susitikimų.

Bendri Apygardos renginiai

Visi apygardos renginiai planuojami keliais scenarijais: siekdami susitikti gyvai, rūpinamės, kad renginiai vyktų saugiai, o paaštrėjus pandeminei aplinkai, galėtume juos perkelti online arba atšaukti be didelių praradimų.

Tikimės, kad ROTARIADA 2020 rugsėjo 3-6 dienomis vyks kaip suplanuota. Dvejojančius noriu nuraminti, kad apygarda bei renginį organizuojantis Druskininkų RK su visais partneriais tariasi dėl kelių scenarijų ir prisiima fiksuotų kaštų riziką, jeigu renginį tektų atšaukti dėl karantino - tokiu atveju visiems gražinsime registracijos mokesčius, jūsų asmeninei rizikai lieka tik nakvynės rezervacijos ir kelionė. Kviečiame visus padėti organizacinei komandai pasiruošti visiems scenarijams ir kuo anksčiau registruotis http://rotariada.lt/registracija-2/. Laukiame dalyvių iš užsienio Rotary klubų, tikimės ICC komitetų pagalbos kviečiant apygardos klubų partnerius, jeigu nesutrukdys vėl beužsiveriančios tarp šalių sienos.

Detalią programą paskelbsime kitą savaitę. Jau dabar visus kviečiu į viešą Atidarymo vakarą penktadienį pagrindinėje Druskininkų miesto Pramogų aikštėje, skirtą mūsų bendruomenei ir visam miestui bei jo svečiams - planuojame turėti daug interaktyvių užsiėmimų su Lietuvos Parateam komanda, įdomių koncertų aikštėje ir miesto bažnyčioje, tarptautinės virtuvės patiekalų, klubų projektų ir veiklų pristatymo kraštų palapinėse,  Šeštadienio parade tradiciškai apdovanosime išradingiausiai pasipuošusį kraštą ir specialų šių metų prizą saugiausiam klubui. Rungtys vyks prie Atgimimo gimnazijos, Gala Dūzgės plačiose Snow Arenos erdvėse.

KONFERENCIJA numatyta 2020 m. spalio 24 d. ir tikriausiai bus sutrumpinta iki vienos dienos renginio su Gala dūzgėmis tą patį vakarą. Gali būti, kad ribosime dalyvių iš kiekvieno klubo skaičių, kad galėtume užtikrinti saugius atstumus ir erdvę. 

Pavasarį kartu su Šalčininkų-Dipolio satelitiniu RK planuojame naujovę, įgyvendinant apygardos strategiją fokusuotis ir sutelkti pastangas - bendrą Lietuvos Rotary klubų globojamų atlikėjų ROTARY FESTIVALĮ-KONCERTĄ įspūdingai apšviestuose Paulavos Respublikos griuvėsiuose. Šią mintį įkvėpė vizitas Vilkaviškio RK šventėje ir pažintis su jų krašto kultūriniu gyvenimu. Norinčius prisijungti prie organizacinės komandos kviečiu prisijungti į atskirą renginio organizacinę grupę Workplace.

Rotary NAUJŲJŲ METŲ PIKNIKAS sulaukė dvigubai didesnio, nei tikėjomės, dalyvių skaičiaus ir daug gerų atsiliepimų. Didelis ačiū visiems susirinkusiems, įveikusiems net 7 valandų kelią pirmyn-atgal ir dosniai aukojusiems Sidabrinei linijai, kuriai kartu surinkome EUR 2200. Tikiuosi, kad tokia vasaros šventė taps nauja apygardos tradicija, ir nekantriai laukiame, ar šį didžiausią Rotary pikniko stalą pripažins Gineso rekordų knyga. 

Klubų šventės ir vizitai

25 metai MARIJAMPOLĖS ROTARY KLUBUI

Gera pradėti naujus Rotary metus švenčiant garbingą 25 metų Marijampolės Rotary klubo jubiliejų. Inicijuotas amžinatilsio miesto mero Broniaus Beržinio 1993 metais, klubas Chartiją gavo 1995 metų liepos 5 dieną.

Nuo pat veiklos pradžios klubas įgyvendino daug įvairių labdaros projektų savo jėgomis ir bendradarbiaudamas su Danijos Viborgo Asmild, Vokietijos Zondershauzeno, Bergiš Gladbacho, Prancūzijos Le Mano, JAV San Diego klubais, parėmė Japonijos žmones per Fukushima Chuo Rotary klubą, gražiai draugauja su Lenkijos Gžysko rotariečiais ir Marijampolės Lions bei Zonta klubais.

Marijampolės RK vienas iš kelių Lietuvoje, papildęs savo veiklą Rotaract ir Interact klubais, taip pat įkūrė atskirą savo klubo Labdaros ir paramos fondą, siekdami efektyviau įgyvendinti projektus. Pernai broliai į savo gretas priėmė pirmąją sesę, linkiu, kad jų pakviestumėt ir daugiau bei paragintumėte kitus dar konservatyvius klubus Lietuvoje atverti savo duris naujoms narėms.

Šventė vyko Tautkaičių kaimo klojimo teatre "Gegnė", kuris šiemet švenčia 70 metų veiklos jubiliejų ir 2020-08-30 dieną ta proga rengia festivalį - jei neteko dar matyti tokio žanro, rekomenduoju nuvykti - spektaklis tikrai patiko. 

Ačiū Rotary broliams, klubo prezidentams Vidui Krapukaičiui (2019-2020), Algirdui Marcinkevičiui (2018-2019), valentinui Vaškevičiui (2002-2003), Vytautui Lopetai (2020-2021) ir kitiems už svetingą priėmimą, ekskursiją po Marijampolės miestą, vizitą į įspūdingą senovinių automobilių muziejų. Gerų jums metų ir iki susitikimo klube #RotaryPažinimo vizito metu!

20 metų VILKAVIŠKIO ROTARY KLUBUI

Kitą vakarą šventėme kartu Vilkaviškio Rotary klubo 20 metų jubiliejų. Šio klubo krikštatėviai yra Marijampolės RK. Smagu, kad klubo draugai iš Lenkijos Gžysko klubo, grįžo nakvoti į savo šalį ir kitą vakarą atvyko vėl švęsti kartu. 

Klubas susikūrė 1998 m. birželio mėnesį, o Chartiją gavo 2000 m. birželio 24 dieną. Kartu su jubiliejumi šventėme naujos Prezidentės Almos Finagėjėvienės inauguraciją - labai gražus buvo klubo sugalvotas priesaikos tekstas, išrašytas su palinkėjimais ant ilgos juostos, kuri sujungė klubiečius. 

Vakaras vyko bene gražiausiame Lietuvos Paežerių dvare, apsuptame seno parko, šalia didelio ežero. Ežeras yra svarbus klubo gyvenime - daug narių yra prisiekę buriuotojai ir rengia ar vyksta į regatas. Klubas organizuoja įvairius paramos projektus, ir buvo smagu išgirsti iš buvusio 2017-2018 metų prezidento Vido Čepo, kuris savo kadencijos metais padarė esminį pokytį klubo gyvenime priimadamas į brolių tarpą iš karto penkias seses, kad ši iniciatyva labai pagyvino klubo gyvenimą, uždegė nauja energija vykdyti projektus ir praturtino įvairiapusiais požiūriais bei įžvalgomis.

Į klubo apylinkes su savo klubiete Lituanica International prezidente Jurgita Butkevičiene bei šeima ir draugais dar sugrįžome po kelių savaičių, pasimėgauti įspūdingai apšviestų Bartninkų bažnyčios griuvėsių papėdėje Future Cello koncertu. Įspūdinga seno ir naujo dermė, gamta bei puikus lietuviškos vasaros vakaras, ikvėpė pradėti naują Rotary apygardos iniciatyvą, minėtą aukščiau - Rotary globojamų menininkų koncertą pavasarį Paulavos Respublikoje.

Gerų jums metų ir iki susitikimo klube #RotaryPažinimo vizito metu! Tikiuosi, kad prisijungs ir daugiau rotariečių patirti šiltą rotarietišką bendrystę ir pažinti šį gražų kraštą.

Apie abu klubus daugiau papasakosiu tinklalaidės įrašuose ir instagram/Facebook istorijose su vaizdais

Pirmosios Carsten Leth vardo apygardos stipendijos

Priešpaskutinę mėnesio dieną kartu su apygardos lyderiais turėjau malonumą ir garbę įteikti šviesaus atminimo Danijos rotariečio, buvusio sausumos pajėgų karininko, pamilusio Lietuvą lyg savo antrą Tėvynę, buvusio bendros 1460 apygardos Valdytojo Carsten Leth vardo EUR 750 dydžio vienkartines stipendijas 4 geriausius akademinius rezultatus pasiekusiems kariūnams - Karo akademijos 27-osios laidos absolventams, naujiems Lietuvos Respublikos leitenantams AIvarui Giedraičiui, Leonui Ruzgui, Simonui Panavui ir leitenantei Mortai Janutėnaitei.

Carsten Leth neapsakomai daug prisidėjo asmeniškai, kad mūsų apygardos klubai augtų bei stiprėtų. Jo vardas yra pats pirmas, kurį rasite ant apygardos valdytojo regalijų grandinės - smagu, kad jo atminimą kasmet įprasminsime paskatindami geriausius kariūnus. Sakoma, kad norėdamas taikos, ruoškis karui, bet pažymėtina, kad apygardos Rotary stipendija skiriama būtent už akademinius pasiekimus, nes geriausios pergalės pasiekiamos be kovos, o geriausios strategijos prasideda protingose galvose.

Šventė prasidėjo Prezidentūros aikštėje, kuri absolventai gavo savo pirmąjį laipsnį - Krašto apsaugos ministro įsakymu tapo leitenantais, o jų priesaiką priėmė kardu paliesdamas kiekvieno petį vyriausias karo pajėgų vadas Republikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Tarp kitko, Rotary ir kariuomenę sieja labai ilga istorija - pirmojo Lietuvoje Kauno klubo nariais buvo ir krašto apsaugos ministras Antanas Merkys, ir Oro pajėgų vadas Antanas Gustaitis. Diplomų ir stipendijos įteikimo ceremonija vyko akademijos Ramovėje. 

Rųgpjūtis - naujų narių ir klubų mėnuo
Rotary ciklas

 Kaip žinia, kiekvienas metų mėnuo Rotary organizacijoje turi pagrindinę temą, į kurią kviečiame sutelkti klubų pastangas. Tik liepos mėnuo yra laisvas be konkrečios temos bei skirtas perimti organizacijos veiklos rotaciją, įkvėpti vasaros ir pasiruošti naujam sezonui. 

Rugpjūčio mėnuo pasaulyje yra skiriamas klubų plėtrai ir naujų narių pritraukimui. Mūsų apygarda išsiskiria mūsų regione, 18 zonoje, kaip vienintelė auganti pastaraisiais metais - apie Lietuvos patirtį kartu su Mingaile Subačiūte iš Lituanica International RK bei savo dukromis Kamile Trimbel ir Gabija Trimbel, kurį 2009 metais įkūrė pirmąjį aplinkinėsė šalyse Interact klubą o dabar yra Vilnius International Rotaract nare, vitualioje tarptautinėje konvencijoje 2020 m. liepos 20 dieną pasakojome patirtis ir idėjas viso pasaulio rotariečiams. 

Mūsų ir kitų pranešimų video įrašus galite rasti prisijungę į www.rotary.org Learning Center, o bendrą sąrašą čia: https://convention.rotary.org/en/honolulu

Nors dauguma klubų Lietuvoje vis dar atostogauja, esu tikra, jie randa progų stiprinti savo bendrystę ir bičiulystę, kartu keliaudami ir švęsdami naujus metus. O ar randat laiko pasikviesti naujus narius? 

Mūsų apygardos Narystės plėtros komitetas, vadovaujamas Mariaus Plytniko ir Nijolės Pažarskienės tandemo, globojamas 18 Rotary Zonos koordinatoriaus asistentės Mingailės Subačiūtės jau ruošia kelias šaunias iniciatyvas ir buria satelitinius klubus. Vilniaus Karaliaus MIndaugo klubas pernai pradėjo narių viešo pristatymo ciklą ir sulaukė daug susidomėjimo Rotary veikla iš draugų bei pažįstamų. Laukiame naujienų, ką įdomaus sugalvos Jūsų klubai - aukime ir stiprėkime! 

Nuoširdžiai Jūsų Rotary sesė, 2020-2021 Apygardos Valdytoja
Viktorija Trimbel
Lituanica International Rotary klubas
2020 liepos mėnraštis, 2020 #1
Rotary International Apygarda 1462

Vivulskio 7, Vilnius
Lithuania

Rašome Jums, nes esate mūsų organizacijos narys, partneris ar draugas.

Atsisakyti Lietuvos Rotary apygardos naujienų
MailerLite