Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Únor 2020

POZVÁNKA NA FOOD FILM FEST

Za podpory Letiště Praha se ve čtvrtek 2. dubna bude v Úněticích konat projekce bloku krátkých filmů Krotitelé aromat. Zdeněk Marcín provede celým blokem jak na plátně, tak v sále. Můžete se těšit na sous-vide (vaření ve vakuu) lahůdky, které budou lahodit nejen oku, ale i dalším smyslům. Akce navazuje na úspěšný Life Science Festival, který se na podzim uskutečnil na České zemědělské univerzitě a byl v letošním roce zaměřen na jídlo a jeho přípravu. Únětické promítání bude spojeno s degustačním menu a diskuzí.

SPUŠTĚNÍ LETIŠTNÍHO PODCASTU

Letiště Praha spustilo nové podcasty s názvem ON AIR. Pořadem provází známá bloggerka Weef, která si přímo na letišti povídá se zajímavými osobnostmi z různých oblastí společenského i kulturního života. Řeč je nejen o cestování, ale také o zajímavostech ze života daného hosta. V prvních dílech se tak posluchačům představili cukrář a pekař Josef Maršálek, cestovatelka Monika Benešová, jež zdolala pěšky 4 200 kilometrů dlouhou Pacifickou hřebenovku, nebo známý kuchař Honza Punčochář. Nové díly vycházejí vždy ve středu na Spotify a Apple Podcasts.

ZMĚNY V PROCESU ODBAVENÍ CESTUJÍCÍCH

Počet odbavených cestujících na Letišti Václava Havla Praha každý rok roste, a proto musí i letiště postupně procházet modernizací. Pokračuje tak s projekty modernizace a navyšování provozních kapacit. Součástí těchto projektů je také rekonstrukce třídírny zavazadel v Terminálu 1, jež letos částečně ovlivní proces odbavení cestujících. Od 1. března do konce srpna 2020 se tak přesune odbavení vybraných 22 dopravců z Terminálu 1 na Terminál 2. Bližší informace naleznete na webových stránkách Letiště Praha https://www.prg.aero/checkin2020.

PŘÍMÝ PŘENOS Z RANVEJE VE VYSOKÉM ROZLIŠENÍ

Provoz Letiště Praha je nyní možné mít jako na dlani, a to i z pohodlí domova. Letiště totiž spustilo živý přenos z kamery, která ve vysokém rozlišení zachycuje dění na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24. Přenos doplňují aktuální informace o odletech a příletech. Letiště uvede na sociálních sítích vizualizace přistání historických typů letadel. Vysílání můžete sledovat na Mall.tv a také na YouTube kanálu a nové webové podstránce Letiště Praha, www.prg.aero/planespotting.

EKOLOGICKÁ VÝCHOVA POKRAČUJE JIŽ PO DEVÁTÉ

Letiště Praha zahájilo další ročník Ekologické výchovy na základních školách z okolí Letiště Václava Havla Praha. Letos se do projektu zapojí okolo 1700 žáků čtvrtých a pátých tříd. Ti se v průběhu celého pololetí pod vedením Pana Včelky budou seznamovat se současnými ekologickými otázkami a možnostmi ochrany životního prostředí. Na konci školního roku je celý blok ekologické výchovy vyhodnocen a vítězné třídy jsou pozvány na letiště na zábavné zhodnocení nabytých vědomostí.  

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - LEDEN 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − LEDEN 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.