Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #103

UUDISED

Ootame avaldusi animatsiooni, urbanistika ja interaktsioonidisaini rahvusvahelistele MA õppekavadele kuni 3. maini!

Hüppa sisse – ootame sind sügisest EKA uues majas!

Animatsiooni magistriõppekaval koolitatakse animafilmide režissööre, neid, kes annavad filmile selle lõpliku olemuse, stiili, rütmi, hingamise ja heal juhul ka selle raskesti kirjeldatava kihistuse, mis teeb filmist hea filmi. Vahel ka väga hea filmi. Peamised õppejõud: prof Priit Pärn ja dots Olga Pärn.

Urbanistika on rahvusvaheline ingliskeelne õppekava,  mis tegeleb uurimustööga. Uuritakse moodsa linna toimimist selle erinevate kasutajate, oluliste osalejate, otsustusprotsesside suunajate ja kavandajate perspektiivist, luuakse strateegiaid tulevikuks ning otsitakse võimalusi nende rakendamiseks. Peamine õppejõud: prof Maroš Krivy

Interaktsioonidisaini õppekava on tõukunud nutitehnoloogia arengust, mis on tekitanud kasvava nõudluse hästi disainitud intuitiivsete kasutajakogemuste järele. Mobiiliäpp, kodumasina juhtpaneel, veebiteenus või digitaalset ja füüsilist kogemust hõlmav kompleksne terviksüsteem – interaktsioonidisain on nende lahutamatu koostisosa. Interaktsioonidisaineri eesmärgiks on muuta kasutaja kokkupuude tehismaailmaga võimalikult lihtsaks ning meeldivaks. Kasutajauuringud, -analüüs ja -testimine moodustavad õppetöö vundamendi. Peamised õppejõud: dots Amid Moradganjeh, külalisdots Tanel Kärp.

Kogu info rahvusvahelistest MA õppekavadest

Tallinn Summer Academy 2018 ootab osalema!

2018. aasta augustis toimub Eesti Kunstiakadeemia teine rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities. Suvekool koondab erinevate visuaalkultuuri teadus-ja loomevaldkondade kursuseid, keskendudes innovaatilistele, lahendusi otsivatele ja aktuaalsetele teemadele. Suvekooli korraldab EKA avatud akadeemia.

2018 Tallinn Summer Academy kursused on:

Clay 3D Printing

Numbers and Cognition in Urban Environment

The Contemporary Art Field in Estonia

Flooded Summer School

Short Photography and Image-making course

How to Develop User Experience (UX) as a Key Component of Branding

The Anatomy of Couture

Wood and Design

Interaction Design Tomorrow

 

Registreeruda saab 6. maini!

Loe veel ja registreeru

Märgi kuupäev kalendrisse: tänavuse EKA lõputööde näituse TASE avamine on 30. mail

Seekordne näitus toimub praeguses EKA vabade kunstide teaduskonna õppehoonetes Lembitu 10 ja 12 aadressidel. Traditsioonilisel diplomitööde näitusel on väljas kõikide kõikide EKA teaduskondade MA lõputööd, sel korra on lisandunud ka vabade kunstide BA lõputööd.

TASE on avatud 13. juunini.

Rootsi-Mihkli kirikus tutvustati uut teadusveebi ja Ackermanni uurimisprojekti leide

Ackermanni-tiim (Tiina-Mall Kreem, Hilkka Hiiop, Anneli Randla ja Isabel Aaso-Zahradnikova) esitleb oma aastatulemusi Rootsi-Mihkli kirikus. Foto: Taavi Tiidor.

Reedel, 13.aprillil kogunesid Rootsi-Mihkli kirikusse ligi sada inimest kuulama Ackermanni uurimusprojekti aastase tegevuse. Täpselt aasta ja kaks päeva on möödunud sellest, kui EKA, EKMi ja EELK juhid Mart Kalm, Sirje Helme ja Urmas Viilmaa sõlmisid koostöölepingu ühise Christian Ackermanni loomingu uurimisprojekti läbiviimiseks. Kunstiajaloolane, EKMi kuraator Tiina-Mall Kreem, EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna professor Hilkka Hiiop, sama osakonna juhataja ja doktoriõppekava juht professor Anneli Randla ja EKA skulptuuri konserveerimise stuudio juhataja Isabel Aaso-Zahradnikova tutvustasid aasta jooksul kirikutes läbi viidud uuringuid, olulisemaid leide ning äsja valminud teaduveebi akermann.ee!

Vaata uudislõiku ERRis

EKAlased Teadusmarsil

Vahetult peale suuremahulise Ackermanni loomingu uusimisele keskenduva teadusprojekti aastaaruannet marssisid teaduse eest ka EKA muinsuskaitse osakonna prof Hilkka Hiiop ja osakonna juhataja Anneli Randla, samuti teaduskoordinaator Kristiina Jõekalda ja teadusprorektori kohusetäitja Maria Jäärats. Foto: Ardi Truija

Laupäeval 14. aprillil rongkäigul EKA uue ehitusel oleva maja eest Toompeale, Lossi platsile ning järgnenud kõnekoosolekul osales hinnanguliselt 300 inimest. Eesti teadlaste peamiseks sõnumiks oli, et teaduse rahastust tuleb tõsta juba aastaid tagasi lubatud 1%ni sisemajanduslikust kogutoodangust. Seda pole aga juhtunud.

Loe veel (Postimees)

ERKI Moeshow 2018 toimub techno klubis HALL

HALL asub Noblessneris. Foto: HALLi Facebooki lehelt

Sandra Mäesepp, kes on tänavuse ERKI üks peakorraldajatest, kiidab asukohta: “Klubi avati alles eelmisel aastal ning midagi taolist pole seal varem korraldatud. Teiseks ühtivad hoone industriaalsed ja pealtnäha kõledad ruumid ERKI selleaastase kontseptsiooniga [...]”

ERKI Moeshow toimub tänavu 26. mail – pane kirja, tule kohale ja soeta pilet SIIT!

Loe veel

AVATUD LOENGUD

Viimased venia legendi avatud loengud toimuvad disainiteaduskonnas

EKA uus maja ootab ka uusi õppejõude

Neljapäeval, 19. aprillil, ruumis 440 (Estonia pst 7):

kell 10.30 disainiteaduskonna moedisaini osakonna dotsendi (eksperimentaalne mood) kandidaadi Laivi Suurväli loeng “Eksperimentaalsed praktikad moedisainis”;

kell 13.00 disainiteaduskonna moedisaini osakonna dotsendi (eksperimentaalne mood) kandidaadi Julia Valle Noronha loeng “What (experimental) clothes can do” (loeng on inglise keeles)

Tutvu kõikide õppejõukandidaatidega siin

Arhitektuuriteaduskonna Avatud Loeng: Maria Keinicke Davidsen

Athletic Exploratorium Lõuna-Taani Ülikoolis Odenses

Avatud loengute sarja järgmine esineja on spetsialiseerunud spordihoonete ja aktiivse avaliku ruumi arendamisele. 19. aprillil kell 18 astub Kanuti Gildi SAALi lavale Keingarti arhitektuuribüroo asutaja Maria Keinicke Davidsen. Oodatud on kõik, keda paeluvad mängulised ja aktiivsed ruumid ning kes tahavad teada saada, kuidas arhitektuur ka täiskasvanud mängima paneb.

Loe veel

Ühisseminar “XX sajandi arhitektuur” Loksal

Noorte suvepäevad, Loksa bussijaam, Lahemaa rahvuspark 1971. Tiiu Viljasaare fotokogu

Keskkonnaamet, Muinsuskaitseamet, Eesti Kunstiakadeemia ja ICOMOS Eesti kutsuvad 19. aprillil toimuvale ühisseminarile “XX sajandi arhitektuur”. Selle sündmusega tähistatakse Euroopa kultuuripärandi aastat, muinsuskaitsekuu algust ja sajandit Eesti arhitektuuris.

Esinevad EKAlased:

  • rektor, prof Mart Kalm
  • doktorant, Muinsuskaitseameti juhataja Siim Raie
  • ICOMOS juhatuse liige, dots Riin Alatalu
  • lektor, nooremteadur Oliver Orro
Loe veel

Liina Siib kõneleb KUMUs ajaloolistest kompromissidest

Liina Siib. Kompromiss välistatud. Viktori lugu. 2003

Laupäeval, 21. aprillil kell 16 toimub KUMU näitusel „Ajalugu pildis – pilt ajaloos“ kohtumine EKA graafika osakonna professor Liina Siibiga teemal „Teine maailmasõda, valikud ja iroonia“. Ta vaatleb, milliseid kompromisse teevad need, kes ütlevad, et kompromiss on välistatud ja tehakse katse visualiseerida monofoonilist ajalookirjutust Eestis 20. sajandil aset leidnud ajaloosündmuste näitel tesoses „Kompromiss välistatud“.

Vestlust juhivad näituse kuraatorid Linda Kaljundi ja Tiina-Mall Kreem

Loe veel

Järgmised hea õpetamise seminarid EKAlastele

Kuidas rakendada grupitööd?

Üliõpilased pingutamas ühise eesmärgi nimel, kirglikud (aga konstruktiivsed!) arutelud, õhk on sünergiast paks, silmad säravad, õppejõud naeratavad õnnelikult …

Kuidas selle ilupildini jõuda?

Oma kogemust, kuidas ehitada ülemajalisi massiloenguid üles grupitöö erinevaid lähenemisi kasutades, jagab kunstiteaduse ja visuaalkultuuri osakonna lektor, filosoof Eik Hermann. Teadmisi jagab Tartu Ülikooli õpetamisoskuste arendamise konsultant Anu Sarv (semiootika ja kultuuriteooria PhD).

Osalemiseks palume registreeruda 20. aprilliks.

Loe veel

Kuidas tulla toime pingeliste situatsioonidega õppes?

Kõigil õppejõududel on tulnud ette, et õppes kujuneb pingeline olukord – arvamuste erinevus õppetööd või selle tulemuste hindamist puudutavates küsimustes, mis võib minna teravaks ning mida on keeruline omapead lahendada.

Seminaril analüüsitaksegi juhtumeid EKA õppejõudude praktikast ja seda, kuidas keegi on olukorraga toime tulnud.

Seminari juhivad täiskasvanute koolitaja ja suhtlemistreener Kadri Kõiv (MBA) ning EKA psühholoog Kaia-Leena Pino.

Osalemiseks palume registreeruda 26. aprilliks.

Loe veel

NÄITUSED

Eesti Kujurite Ühenduse näitusel “100 SKULPTUURI“ osaleb hulgaliselt EKA skulptuuriosakonna vilistlasi

Edgar Viies (1931-2006) “Filosoof” (1980), alumiinium

Eesti Kujurite Ühenduse näitusel on väljas 100 Eesti skulptori 100 tööd – igalt autorilt üks teos. Näitusele on valitud 67 kaasaja kunstniku ja 33 meie hulgast lahkunud nimeka kujuri tööd: nii on näitus “100 SKULPTUURI” omamoodi intrigeeriv läbilõige meie skulptuuriajaloost.

Loe veel

Katrin Kabuni näitus “ARHAILISELT HIGH-TECH” HOP galeriis

Näituse eesmärgiks ongi tähelepanu juhtimine alakasutuses olevale, samas eriliste omadustega taastuvale ressursile – lambavillale.

Katrin Kabun on Eesti Kunstiakadeemia doktorant, kes oma disainiuurimuses tegeleb lambavilla kui väärtusliku taastuva ressursi rakendusküsimustega. Ta on kaitsnud EKAs magistritöö jääkvilla teemal, kus keskmes taastuvatel ressurssidel põhineva biolaguneva komposiitmaterjali loomine. Magistritöö eest pälvis ta ka EKA Noore Tarbekunstniku preemia.

Näitus on avatud 30. aprillini.

Loe veel

EKA moedisain Pärnu Muuseumi näitusel “Eesti oma sinine”

Disain: Andreas Kübar, foto: Virge Viertek

Pärnu Muuseumis avati EV100 kunstiprogrammi kuuluv Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna näitus “Eesti oma sinine”, mis toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri. „Sinine värv kirjeldab meie rahvust, väärtusi ja kultuurilugu harukordselt hästi – natukene külm ja põhjamaine, natukene sügav ja vaikiv, esmapilgul kättesaamatu ja kauge,“ ütles Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna juhataja Piret Puppart. Näitus põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, kuid teosed peegeldavad loojate tõlgendust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega.

Näitus on avatud 26. maini.

Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar (BA II kursus) ja Kadi Adrikorn (MA II kursus)

Loe veel

Eesti ja EKA parim kaasaegne kunst Köler Prize nominentide näitusel

2018. aasta Köler Prize’i nominentideks on Anna Škodenko (EKA maaliosakonna õppejõud), Holger Loodus (maaliosakonna meister), Taavi Talve (installatsiooni- ja skulptuuriosakonna juhataja, dotsent), vilistlane Tanja Muravskaja ja Tarvo Varres.

Näitus on avatud 20. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

Mihkel Ilus jätkab monokroomsete maaliotsingutega Bergeni Hordaland Kunstsenteris

Detail näituselt „Pista see omale seina“ Hobusepea galeriis, 2017. Foto: Johannes Säre

Alates 13. aprillist on Bergenis Hordaland Kunstsenteris (Norra) avatud EKA maaliosakonna meistri, kunstnik Mihkel Ilusa isikunäitus „Kuidas saaksingi teisiti“. Tallinna Kunstihoone ja Hordaland Kunstsenteri koostöös valminud näitusel otsib Ilus uusi viise lõuendist, õlivärvist ja puidust maalide loomiseks. Näituse kuraator on EKA vilistlane Siim Preiman.

Näitus on avatud 3. juunini.

Loe veel

EKA animaosakond rahvuvahelistel filmifestivalidel

ANIMOCJE festival

Kaader filmist "Õnnesoovid eakatele", autor Ave Taavet

14. aprillil linastus ANIMOCJE rahvusvahelisel animatsioonfilmide festivalil Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna vilistlase Ave Taaveti film “Õnnesoovid eakatele” (2015).

Loe veel

Animakom 2018

Kaader filmist "Eluvaim", autor Anne Mirjam Kraav

Animakom animatsioonfilmide festival toimub Bilbaos, Hispaanias 11.- 15. aprillini. Tudengifilmide võistlusprogrammi valiti Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnast võistlema 4 tudengi, Anne Mirjam Kraavi, Äggie Pak Yee Lee, Teele Straussi ja Evgeniia Golikova filmid.

Loe veel

Musee d Orsay animatsiooni programm

Kaader fimist "Velodrool", autor Sander Joon

25. mail linastub Eesti animatsiooni programm, kuhu on valitud ka EKA animaosakonna valminud Sander Joone film “Velodrool”, prof Priit Pärna ja dots Olga Pärna film “Lendurid koduteel” ja vilistlase Edmund Jansonsi film “Choir Tour”.

Loe veel
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

EKA nahakunsti tudengid särasid London Book Fair-il

Eesti köitekunstnikud osalesid möödunud nädalal Londoni raamatumessil. Nende hulgas on ka 12 EKA nahakunsti osakonna tudengit - Greta Haak, Iirys Kalde, Maarika Karm, Eliis Kosseson, Rainer Kütt, Helen Moon, Marlen Peets, Kreete Pillenberg, Indrek Pitk, Sirle Rohusaar, Adelina Saar, Helen Teigar.

Loe veel

EKA fotoosakond Belgias

17.–22. aprillil läheb fotoosakonna magistrikursus välisreisile Belgiasse. Külastatakse kaasaegse kunsti muuseume ja galeriisid Brüsselis, Gentis ja Antwerpenis, sealhulgas Art Brussels ja Poppositionsi kunstimesse ning Wielsi ja HISKi kunstikeskusi. Stuudiovisiitide raames kohtutakse Ruben Bellinckxi, Katrin Kamrau, Marina Pinsky, Lisa Wilkensi ja ka EKA fotoosakonna vilistlase Paul Kuimetiga.

KONKURSID

EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurss

EKA teadus- ja arendusosakond koos Tallinna Ettevõtlusametiga korraldab rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi, kus selgitatakse välja kolm auhinda:

  •  kõige silmapaistvam majandustegevust tõhustava väljundiga töö (auhind 800 eurot), millest on kasu ühele või mitmele ettevõttele või asutusele
  • kõige silmapaistvam ühiskondlikku heaolu ja/või elukeskkonda parendava potentsiaaliga töö (auhind 800 eurot)
  • kategooriateülene eriauhind (600 eurot), mis antakse ühele tugeva töö autorile, kes kõnnib peaauhinna saajate kannul

Kandideerida saab kuni 6. septembrini!

Loe veel

Ringmajanduse häkatlon “Looming ettevõtlusesse”

20-22 aprill toimub Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse (IVKHK) Narva kutseõppekeskuses (Kreenholmi 45, Narva) häkaton TeamLab “Looming ettevõtlusesse”, kus saab koos erinevate valdkondade loomeinimeste, käsitööliste, tudengite, disainerite, ühiskonnaaktivistide, ettevõtjate ja teiste huvilistega kogenud mentorite juhendamisel luua uusi loovaid lahendusi, ühendades omavahel loovust ja ringmajandust.

Loe veel

AVATUD AKADEEMIA

Peatselt algavad kursused:

Moe- ja trendide prognoosid 08.05 – 11.05

Loe veel

Luxury Brand Management 14. – 18.05

Loe veel

Luxury and Fashion Study Trip to London 28.05 – 30.05

Loe veel
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Intervjuu moest, luksusbrändide juhtimisest ja trendidest Miguel Martinsiga (UK)

Loe meie blogist, mida arvab moest, luksuskaupade juhtimisest ja trendidest maikuus EKA avatud akadeemiasse õpetama tulev Miguel Martins UCA Rochesterist (UK). Miguel juhtimisel toimub Fashion Study Trip to London, mis on avatud akadeemia esimene välismaal toimuv kursus.

Loe intervjuud

EKAlased

EKA teadurite infoseminar

Teadurite infoseminar toimub kolmapäeval, 18. aprillil kell 14.00-15.30 ruumis E-440A (Estonia pst 7). Seminarile on oodatud kogu teadus- ja arendustegevusega seotud personal, ka dekaanid/osakonnajuhatajad, õppejõud, teadussekretärid/projektikoordinaatorid. 

Kavas:

Palju õnne, Ingrid Allik!

Ingrid pidas tänasel juubelil ettekande oma hiljutisest residentuurist süvatalvises Soomes

Täna tähistasime EKAlastega meie keraamika osakonna raudvara, dotsent Ingrid Alliku 60. juubelit! Palju õnne ja Sinu enda sõnadega, soovime "avatust sellele, mis ahjust kätte saad!"

Loe ka hiljutist intervjuud Ingridiga Eesti Ekspressis

Valmiva EKA uue maja kohal on näha ilusat kevadpäikest

Ma ei jõua juba uut maja ära oodata!
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram