Gegužės 20 d. minima Europos jūros diena šiemet pirmą kartą pažymėta LR Seime vykusiu renginiu „Klaipėda jūrinėje Europoje“, skirtame verslo, mokslo, valdžios atstovams, už inovacijų plėtrą atsakingų organizacijų ekspertams, užsienio šalių ambasadų vadovams ir delegatams.
Jūrinio verslo ir politikos forumas organizuotas bendradarbiaujant su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, Lietuvos laivų savininkų asociacija, Klaipėdos universitetu bei Klasterio veiklos koordinatoriumi, 20-ies metų veiklos sukaktį šiemet mininčiu Klaipėdos mokslo ir technologijų parku (KMTP).
Forume apžvelgtos uosto aktualijos, plėtojami pažangūs sprendimai, aptartos jūriniam verslui ir mokslui aktualiausios temos, su sprendimų priėmėjais diskutuota apie mėlynosios ekonomikos plėtros perspektyvas, žaliojo kurso diktuojamus iššūkius, Klaipėdoje kuriamas inovacijas bei uosto ateitį, esant sudėtingai geopolitinei situacijai.
„Manome, jog Europos jūros diena yra tinkama proga garsiau kalbėti apie tai, kaip uostams ir juose veikiantiems verslams sekasi užtikrinti juose vykstančių procesų įtakos klimato kaitai mažėjimą, o taip pat padiskutuoti apie naujai atsiveriančias galimybes. Kurdami ir diegdami inovacijas, įgyvendindami pažangius technologinius projektus galime ne tik atliepti aplinkosauginius standartus, bet ir stiprinti mūsų jūrinio verslo, Klaipėdos uosto bei visos šalies pozicijas globalioje konkurencinėje aplinkoje“, – akcentavo renginį inicijavusio Lietuvos jūrinio klasterio valdybos pirmininkas, AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės vadovas Arnoldas Šileika.
Forumo metu sprendimų priėmėjams bus pristatyta rezoliucija dėl Lietuvos jūrinės ekonomikos konkurencingumo didinimo – konkrečių pasiūlymų pakete išgryninti opiausi uosto, jūrinio verslo ir mokslo klausimai, kurių sprendimas suteiktų jūrinės inovacijų ekosistemos plėtrai itin reikalingą postūmį.
|