EKA nädalakiri #121

EKA keraamika osakond tähistab oma 95. sünnipäeva

EKA keraamika osakond tähistab oma 95. sünnipäeva 24.-26. oktoobril.

Sel puhul avatakse näitus "Out of the Box" EKA 4. korruse aatriumis ning kahe päeva jooksul toimuvad meie uues õppehoones mitmed töötoad, mida juhendavad nii EKAlased kui ka keraamika osakonna rahvusvahelised kolleegid.

Palju õnne!

Loe veel

Kuldnõela ja Hõbenõelaga tunnustati EKA moeosakonna kasvandikke

Kuldnõela võitis Kristel Kuslapuu! Foto: Postimees.ee

Moe- ja disainiekspertidest koosnenud žürii otsuse kohaselt kuulutati Kuldnõela võitjaks Kristel Kuslapuu, Hõbenõela omanikuks sai aga Katrin Aasmaa. Mõlemad on EKA moedisaini osakonna värsked kasvandikud. Kuslapuu sai bakalaureusekraadi 2017. aastal ning Aasmaa möödunud kevadel, jätkates hetkel õpinguid magistrantuuris.

Loe veel

BAUA AWARDS 2018 võitis Arvi Anderson!

Palju õnne! Foto: EAL

Taas on põhjust meie arhitektuuritudengite üle uhkust tunda! Möödunud suvel EKAs arhitektuuri ja linnaplaneerimise erialal kraadi kaitsnud Arvi Andersoni magistritöö "Argine Kesk-Eesti" premeeriti reedel parimaks Baltimaade arhitektuurikoolide lõputööks magistritasemel. Parimateks baka-töödeks nimetati Gabija Rutkūnaitė töö "Senior residence in Skaudvile" (Vilniuse Tehnikaülikoolist) ning TKTK lõpetanud ja nüüd EKAs õpinguid jätkava Sten Vendiku töö "Paevälja mälestusteaed". Palju õnne tublidele noorarhitektidele!!

Loe veel

Uus EKA Galerii ootab näituseid!

Avatud on EKA Galerii näituseprogrammi taotlusvoor perioodiks jaanuar–juuni 2019. Taotluseid saab esitada kuni 31. oktoobrini.

Taotlusvoor on avatud kohalikele ja rahvusvahelistele kunstiprojektidele, isiku-ja kuraatorinäitustele, üritustele, performance’itele ja töötubadele. Näituste keskmine pikkus on 5 nädalat, muudel projektidel tulenevalt vajadustest ja võimalustest. EKA Galerii näitusepind (Põhja puiestee 7) on rendivaba.

Loe veel

Animatsioon "Sweet Sweat" võitis järjekordse auhinna

Kaader filmist "Sweet Sweat", autor Jung Hyun Kim

Jung Hyun Kimi film “Sweet Sweat” (2018) pälvis Balkanima festivalil Serbias tudengifilmide võistlusprogrammis žürii eripreemia “Special Mention”.

Filmi autor oma värske EKA vilistlane Jung Hyun Kim, kes tuli Eestisse animatsiooni õppima Lõuna-Koreast. Tema pastellidega teostatud film “Sweet Sweat” on valitud juba mitmete mainekate animatsiooni festivalide programmidesse üle maailma.

Loe veel

Piret Pupparti loodud kollektsiooni kaubamärgile Iris Janvier esitleti Tallinn Fashion Weekil

Piret Pupparti sügistalvine ready-to-wear kollektsioon Iris Janvier moebrändile. Foto: Õhtuleht.

Tallinn Fashion Week raames toimunud moeetendustel esitleti kodumaise moebrändi Iris Janvier ja EKA moedisaini osakonna professor Piret Pupparti koostöös sündinud capsule kollektsiooni. Sügistalvise ready-to-wear põhikollektsiooni keskmes olid „polaarööst inspiratsiooni saanud sügavad toonid, virmalistelt laenatud voogavad jooned ja otsekui taevakehadelt näpatud sära“. Traditsioonilisteks märksõnadeks jäid endiselt modernsus, funktsionaalsus ning hoolega läbimõeldud detailide kooslus. Puppart lisas sellele endale omase värvidemängu ja etnograafilised elemendid, mis linliku pitseri alt koheselt silma paista ei pruugi.

Vaata videot

Avatud loengud, seminarid ja konverentsid

Täna toimub EKA FOTO 20 viimane klubi – "Foto avatud väljal"

Fotoosakonna magistrantide reis Belgiasse 2018.a. kevadel. Vasakult: Triin Kerge, Marge Monko, Silvia Sosaar, Kaisa Maasik, Andrus Lauringson, Keiu Maasik, Maris Karjatse. Foto: Marta Vaarik

Täna kell 18 toimub EKKMi kohvikus järjekorras neljas EKA FOTO 20 klubiõhtu. Vestluse teemaks on “Foto avatud väljal”.

Milliseid kunstiteooriast väljapoole jäävaid valdkondi ja protsesse kunstnikud jälgivad, et teha fotograafiaga huvitavaid asju ja tähele panna, mida fotograafia maailmaga teeb? Vestlust modereerib Kristel Raesaar ning osalevad Marge Monko, Maija Rudovska, Hirohisa Koike ja Paul Paper.

Jäätist pakub Chicks on Icecream ning DJ on Marta Vaarik.

Loe veel

Klaasikunstnik Marta Gibiete avatud loeng

Klaasikunstnik Marta Gibiete avatud loeng toimub neljapäeval kell 16 EKA klaasikunsti osakonna ruumis B604.

Marta kasutab oma tööde teostamiseks erinevaid klaasitehnikaid, ent enim on ta tuntud oma autoritehnikaga, milleks on klaasisulatustehnika ja traadi koos kasutamine. Tema 3D skulptuurid on enamasti geomeetrilised, ent samal ajal poeetilise alatooniga ning meenutavad klaaskudumist.

Loe veel

NU Performance Festival vestlusringid sel nädalal EKAs

Vestlusring "Muutuvad publikusuhted"
26.oktoobril kell 16 EKA galeriis
Osalevad: Evelyn Raudsepp, Flo Kasearu, Maarin Mürk, Sille Pihlak, Mårten Spångberg 
Modereerib: Andres Lõo

Seekordse NU Performance Festivali keskmes on objektse kunsti ajaliin ja performatiivsed võimalused ning etendused, mis mõtestavad ümber publiku kogemuse etenduse osana, seda nii individuaalses kui kollektiivses kogemuses. Performatiivsust otsitakse sealt, kus ei olda harjutud seda leidma.

Sisearhitektuuri osakonna kohvihommik vol 8: sihtpunkt KOPENHAAGEN!

Neljapäeval, 8. novembril jätkab sisearhitektuuri osakond kohvihommikute traditsiooniga: kell 9 on kohviliste ees laval Siim Karro, kes räägib oma kogemusest Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias, praktikast Hotel Pro Formas ja elust Kopenhaagenis üldiselt. Kohtume ruumis C406, EKAs.

Loe veel

Koostööfestivalil "Õigel ajal õiges kohas" kohtuvad ettevõtjad ja arendajad

Möödunud aastasel koostööfestivalil tutvustas meie doktorant Sille Pihlak puidu võimalusi arhitektuuris. Foto: Ingela Heinaste.

Eesti ülikoolid ning teadus- ja arendusasutused korraldavad ühiselt 1. novembril koostööfestivali „Õigel ajal õiges kohas“. Festival toob kokku ettevõtjad erinevatest tegevusvaldkondadest ning teadlased, kes töötavad välja kaasaegseid lahendusi ja arendusi.

EKAst on esindatud 4 liftikõnelejat:
Renee Puusepp "Masinmaja: hoone kui mass-kohandatav toode."
Gloria Paul "Parkimisteenuse lahendus pikamaaveokijuhtidele."
Johanna Jõekalda "Elamusandmed ruumikujundajana. Emotsioonituvastuse ja virtuaalse reaalsuse kokkutoomine."
Tanel Kärp "Irratsionaalne inimene. Kuidas tooteid ja teenuseid lihtsamaks disainida?"

Loe veel

Avatud loeng “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18 toimub EKA disainiteaduskonna avatud loeng teemal “ERKI Moeshow – tagasivaade algusaastatesse”, mille käigus uuritakse ERKI Moeshow tekkimist ja korraldust alates kaheksakümnendatest kuni tänapäevani. Vestlusringis jagavad ERKI Moeshow ajaloost mälestusi ürituse korraldajad läbi aastate – Anne Metsis, Andro Kööp, Inessa Josing, Reet Aus ja Piret Mägi. Vestlust modereerib Karin Kiigemägi, ERKI Moeshow 2018 projektijuht.

Loe veel

Näitused

Ehtekunstnike rühmituse õ h u L o s s näitus RÕHULOSS

Raamatukogus on mõnus konutada! Foto: Maarja Pabut

Eesti Ajaloomuuseumis (Maarjamäe loss) on avatud ehtekunstnike rühmituse õ h u L o s s - Kadri Mälk, Tanel Veenre, Piret Hirv, Eve Margus-Villems, Kristiina Laurits ja Villu Plink - näitus RÕHULOSS.

Näitus jääb avatuks 29. oktoobrini.

Loe veel

Tänavune Artishoki biennaal on moenäitus!

VI Artishoki biennaal toimub sel nädalal Balti jaama ootepaviljonis. Osalevad mitmed EKAlastest kunstnikud ja kirjutajad.

VI Artishoki biennaal (VI AB) on sel aastal võtnud moenäituse formaadi. Kuraator Sten Ojavee peab näituse peamiseks eesmärgiks käsitleda kriitiliselt tänapäeval levivaid rahvusidentiteedi käsitlusi ning pakkuda välja erinevaid vaatepunkte kaasaegse rahvusluse mõtestamiseks. Selleks kasutavad näitusel osalevad kunstnikud moekunsti vahendeid.

Näitusel osalevad kunstnikud: Dmitri Gerasimov, Ragne Kikas, Laivi, Kris Lemsalu, Claudia Lepik, Tanja Muravskaja, Kärt Ojavee, Jaanus Samma.

Näitusel osalevad kirjutajad: Aet Annist, Oliver Laas, Margit Lõhmus, Francisco Martinez, Siim Nurklik, Gustav Kalm, Aleksander Rostov, Anne Vetik, Annamari Vänskä.

Loe veel

Noore skulptori preemianäitus EKA galeriis

Osalevad kunstnikud: Darja Krasnopevtseva, Izabella Neff, Johannes Luik, Katrin Enni, LAURi, Nele Tiidelepp, Olesja Semenkova, Richard Engel, Valetto Alexandre.

Noore skulptori preemianäitus "Olevik kui tundmatu" jääb avatuks 10. novembrini.

Loe veel

Evita Vasiljeva näitus "Unintentional and very particular” vitriingaleriis

Evita Vasiljeva näitus "Unintentional and very particular” EKA fotograafia osakonna vitriingaleriis EKKMi (Põhja pst 35) fassaadil on avatud kuni 2. detsembrini.

Loe veel

EKAlased maailmas

Liina Siibi isikunäitus Helsingis

Minek Soome 1997. aastal – Monika Põldkivi teelesaatmine Jõgeva rongijaamast

EKA graafikaosakonna professor Liina Siib avas möödunud nädalal isikunäituse "Linnasümfoonia e-moll, II" Sinne galeriis, Helsingis.

Näitus on avatud 25. novembrini.

Loe veel

Kristi Kuusk Eindhovenis

"Vibe-ing". Kristi Kuusk

Meie tekstiiliosakonna dotsent Kristi Kuusk'i tööd on eksponeeritud 28. oktoobrini DDW raames, Eindhovenis toimuval näitusel “Fashion? Future design for the present”.

Loe veel

Mare Saare Jaapanis

 Mare Saare "Videviku definitsioon".

Toyama Klaasimuuseumis Jaapanis korraldataval rahvusvahelisel klaasinäitusel esineb oma tööga „Videviku definitsioon“ EKA klaasikunsti osakonna emeriitprofessor Mare Saare. Konkurssnäitusele esitas oma töid 1110 kunstnikku 46 riigist, millest valituks osutus 54 tööd. Näituse Grand Prix pälvis norra klaasikunstnik Æsa Björk.

Näitus on avatud 25. novembrini.

Riin Alatalu Kyūshū ülikoolis

Kyūshūs ülikooli 15 000 üliõpilast kolis uutesse hoonetesse veel hiljem kui EKAlased – septembris.

Muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsent Riin Alatalu osales 22. oktoobril Jaapani Kyūshū Ülikooli õigusteaduse professori, rahvusvahelise muinsuskaitse ekspertorganisatsiooni ICOMOS presidendi Toshiyuki Kono kutsel õigusteaduse üliõpilastele suunatud töötoas.

Töötoa eesmärk oli tutvustada juristidele nii kultuuripärandiga seotud õiguslikke küsimusi kui ka muinsuskaitse rolli ühiskonnas ning maailmapärandi kaitset.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram