Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Září 2020

NA NÁVŠTĚVĚ V OKOLÍ

Letiště Praha v rámci oblíbené ROADSHOW navštívilo již dvě ze tří podzimních zastávek, kterými byly Městské pivní slavnosti v Hostivici a festival českého designu Design Lock v Roztokách. V rámci všech akcí byl připraven bohatý tematický program. Na stánku Letiště Praha byli po celý den odborníci z letiště z různých oddělení připraveni zodpovídat dotazy. Kromě informativní části byl přichystán samozřejmě i zábavný program pro děti, například workshop „jak si správně umýt ruce“, kreativní dílničky a spoustu dalšího.

Podzimní putování se blíží ke svému konci, potkáme se na buštěhradském Jarmarku v neděli 11. října?

NA LETIŠTI JE OTEVŘENÁ NOVÁ RELAX ZÓNA

Nově otevřená Relax zóna se nachází v prvním patře neveřejné části Terminálu 1, hned vedle nově zrekonstruované Restaurace Runway. Relax zóna je laděna do stejného designu jako vedlejší restaurace a nabízí cestujícím zejména možnost pohodlného odpočinku či prostoru na práci před odletem. V Relax zóně se nachází také kávovar na kapsle, zásuvky pro dobíjení mobilních telefonů či počítačů a monitory, které cestující informují o odletech a příletech. Nové prostory doplňují také velkoformátové fotografie z prostředí letectví.

VÝSTAVA K 75. VÝROČÍ PŘÍLETU ČESKOSLOVENSKÝCH LETCŮ RAF NA LETIŠTI

Letiště Praha a Národní technické muzeum ve spolupráci s Aviatickým sdružením Bohemia oficiálně představily panelovou výstavu fotografií u příležitosti 75. výročí návratu československých letců sloužících v britském Královském letectvu RAF. Výstavu, která dostala název „Konečně doma! Finally home!“, bude moci veřejnost navštívit od začátku září do konce listopadu 2020. Výstava je veřejnosti i cestujícím volně přístupná ve veřejné části Letiště Václava Havla Praha ve spojovací chodbě mezi terminály. Přijďte se podívat!

LETIŠTĚ PRAHA POSILUJE OCHRANU PŘED KYBERNETICKÝMI ÚTOKY

Jedno z nejmodernějších a technicky nejvyspělejších pracovišť kybernetické bezpečnosti v České republice otevřelo Letiště Václava Havla Praha. Nové Operační centrum pro kybernetickou bezpečnost má především posílit ochranu strategické infrastruktury největšího mezinárodního letiště v ČR před kybernetickými útoky a zamezit zneužití letištních informačních systémů. Centrum je v provozu 24 hodin denně, během kterých provádí kompletní monitoring interních IT systémů a veškerých prováděných operací s cílem včas detekovat hrozby a zajistit okamžitou odpovídající reakci.

ODBORNÁ POROTA OCENILA TŘI PROJEKTY LETIŠTĚ PRAHA

Na začátku září si zástupci Letiště Praha z již 18. slavnostního galavečeru Zlatý středník odnesli hned tři ceny. Jedná se o prestižní soutěž, která hodnotí firemní publikace. Jedno z ocenění je 2. místo v kategorii Interní komunikace a Employee engagement za loňskou kampaň na nábor dárců kostní dřeně do registru. Další 2. místo získalo letiště v kategorii Cestovní ruch a gastronomie, kdy porota ocenila dlouhodobou spolupráci s bloggerkou a cestovatelkou Veronikou Bernard alias Weef. Dále pak letiště získalo 3. místo v kategorii Nízký rozpočet a jeho efektivity za edukační kampaň během nejvytíženějších měsíců sezóny.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - SRPEN 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − SPREN 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero