No sirds Universitātei!

Latvijas Universitātes (LU) Dabas mājā, Jelgavas ielā 1, ir atklāta izstāde “No sirds Universitātei”. Apskatāmi objekti, ko ziedojuši LU absolventi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Izstāde būs apskatāma līdz 17.maijam LU Dabas mājas sirdī.

Lai pievērstu uzmanību Latvijas filantropijas aktivitātēm izglītībā un ziedotu izsolē "No sirds Universitātei!", iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Latvijas Universitātes, LU fonda, LU Botāniskā dārza un LU Absolventu kluba lielprojektam “Atbalsts LU Absolventu takai”.

Lai top Absolventu taka!

Taka būs izglītojoši izklaidējošs ceļš LU Botāniskā dārza teritorijā un taps par LU absolventu un citu atbalstītāju saziedotajiem līdzekļiem.

 

Līdz šim no projekta kopējām izmaksām 45 000 eiro apmērā ir savākti nepilni 14 tūkstoši eiro. Atbalstīt šo vai kādu no aktuālajiem LU fonda projektiem var digitālajā ziedošanas platformā www.ziedot.lu.lv.

Ieskats no izstādes LU Dabas mājā

Izlasi vairāk!

Izsoles priekšmeti

Tamborēts hiperboliskais modelis

Matemātikas vēsturniece un māksliniece Daina Taimiņa guvusi pasaules atzinību un apbrīnu, kā arī starptautiska mēroga apbalvojumus par viņas tamborētajiem matemātisku plakņu modeļiem, kas palīdz bērniem un pieaugušajiem saprast un iemīlēt šīs zinātnes brīnumus.

Ulda Dumpja fotogrāfija ar autogrāfu un veltījumu

Šarmē un iekaro skatītāju sirdis jau vairākās paaudzēs, kopš kļuva par Nacionālā teātra aktieri 1965. gadā, Bauskā dzimušais latviešu teātra un kino aktieris Uldis Dumpis.

Latviešu kinorežisora Jāņa Streiča fotogrāfija ar autogrāfu

Dzimis 1936. gadā Preiļu pagastā, latviešu kinorežisors, aktieris, rakstnieks, gleznotājs, publicists un sabiedriskais darbinieks Jānis Streičs ir iemīļots ne vien Latvijā, bet arī ārzemēs, kur kļuvis par daudzu starptautisko filmu festivālu laureātu — saņēmis balvas kinofestivālos Maskavā, Bostonā, Čikāgā.

2,5h ekskursija Rīgas Zooloģiskajā dārzā I.Līdakas pavadībā

LU Bioloģijas fakultātes absolvents Ingmārs Līdaka ir latviešu zoologs, dabas aizsardzības aktīvists un politiķis. Kopš 2018. gada Rīgas Zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs. Pazīstams kā ilggadīgs Zooloģiskā dārza sabiedrisko attiecību speciālists, daudzu sižetu, filmu un televīzijas raidījumu par dabu autors. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs jeb Rīgas zoodārzs aizņem aptuveni 20 hektāru platību un tā kolekcijā ir 430 sugu 3000 dzīvnieki, no kurām vairāk nekā 40 sugas iekļautas pasaules Sarkanajā grāmatā. Tā darbības pamatuzdevumus nosaka Pasaules zoodārzu un akvāriju stratēģija dabas saglabāšanā, tas piedalās dabas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un veic darbu vides izglītībā.

Ekskursija paredzēta grupai līdz 15 cilvēkiem. Norises laiks pēc vienošanās.

Kristapa Porziņģa sporta krekls ar autogrāfu

Kristaps Porziņģis (dzimis 1995. gadā) ir latviešu basketbolists, spēlē spēka uzbrucēja pozīcijā. Pašlaik (2018) pārstāv NBA klubu Ņujorkas "Knicks", kas spēlētāju kā ceturto izvēlējās 2015. gada NBA draftā. Pēc pirmās sezonas tika iekļauts NBA sezonas debitantu simboliskajā pirmajā izlasē. Kopš 2017. gada Latvijas basketbola izlases spēlētājs. Izsoles uzvarētājs savā īpašumā iegūs K.Porziņģa kreklu ar viņa autogrāfu.

Operdziedātājas Marinas Rebekas fotogrāfijas ar autogrāfu

Marina Rebeka ir latviešu dziedātāja, soprāns. Pasaules slavu ieguvusi ar Violetas lomu Verdi operā "Traviata" Berlīnes Vācu operā un donnas Annas lomu Mocarta operā „Dons Žuans" Ņujorkas Metropoles operā. Rebeka ir arī vairāku pasaules vokālistu konkursu uzvarētāja. Viņas plašais repertuārs sniedzas no baroka operām (Hendelis), bel canto (Doniceti, Bellīni, Rosīni) un Verdi, līdz pat Čaikovska, Pučīnī un Britena darbiem. Dāvana sev un draugiem.

Ekskursija Latvijas Televīzijas ēkā Evas Johansones pavadībā

Ikviens ir kādreiz vēlējies ielūkoties tajā, kas notiek ārpus televīzijas ekrānā redzamā kadra, tāpēc piedāvājam 10-15 cilvēku grupai ekskursiju pa Latvijas Televīziju LTV žurnālistes, LU absolventes Evas Johansones vadībā. Laba dāvanai uzdāvienāt šo aktivitāti kādai skolai.

Basketbolista Žaņa Peinera krekls

LU absolvents, latviešu basketbolists Žanis Peiners, spēlējis VEF Rīga, Latvijas Universitātes klubā un citos ārzemju basketbola klubos. Otrais rezultatīvākais spēlētājs BK Nikolajeva 2014. gadā. 2015. gadā debitēja Latvijas basketbola izlases sastāvā Eiropas čempionātā basketbolā, kurā Latvijas izlase ierindojās 8. vietā. Izsoles uzvarētājs iegūs kreklu ar Žaņa peinera autogrāfu. Laba dāvana Latvijas Sporta muzejam.

"Astronomiskā kalendāra" pirmais gadagājums

1953. gadā sāka iznākt Astronomiskais kalendārs, kas bija domāts kā "palīgs visām tām daudzajām mācību iestādēm, kur māca astronomiju, kartogrāfiju un ģeodēziju". Kalendāra ievadrakstā izteikta cerība, ka "tas izraisīs mūsu republikas darbaļaužu interesi". Tā arī notika, 1990.gadā kalendāra metiens sasniedza 15 000 eksemplāru. Astronomiskā kalendāra sastādīšanā un literārās daļas veidošanā aktīvi iesaistījās Latvijas Universitātes astronomi. Līdz 2000.gadam tas iznāca kā atsevišķs izdevums, bet turpmāk - kā populārzinātniskā žurnāla "Zvaigžņotā Debess" pielikums.

Polārekspedīcijas dalībnieku fotogrāfija ar autogrāfiem

2014. g. vasarā tika īstenota pirmā LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātnes fakultātes pētnieku - Kristapa Lamstera, Māra Krievāna, Jāņa Karuša un Agņa Reča - ekspedīcija uz Islandi, pēc kuras Islandē pētnieki atgriezās arī 2015.gadā. Savukārt 2017.gadā tika turpināti pētījumi Antarktīdā.

Knuta Skujenieka rokas atlējums ģipsī

Latviešu dzejnieks, atdzejotājs, kritiķis un publicists Knuts Skujenieks kopā izdevis vairāk kā 16 dzejoļu krājumumus un izlases. Viņa darbi ir atdzejoti zviedru, ukraiņu, armēņu, lietuviešu, angļu, krievu un citās valodās un dzejoļu krājumi ir izdoti Zviedrijā, Ukrainā un Armēnijā. Apbalvots ar Latvijas Literatūras gada balvu un citām atzinībām, tai skaita Triju Zvaigžņu ordeni.

Fotosesija LU Botāniskajā dārzā

Fotosesija eksotisku ziedu un palmu ielenkumā, izklausās neiespējami? Viss ir iespējams tepat - Rīgas zaļajā sirdī, LU Botāniskajā dārzā. Iespējams, tā ir lieliska ideja dāvanai kādam mīļam cilvēkam.

Romāns “Vēstījums par lībiešu kuningu Kaupo”

Romāns dod iespēju no jauna uzdot jautājumus un meklēt atbildes par tautiskā un vispārcilvēciskā attiecībām un par to, kādu redzam kristietības vietu Latvijas vēsturē. Grāmata māca mīlēt, ticēt un būt iecietīgākiem. Māca, ka nevar pazīt, kas ir mīlestība, tikai intelektuāli, ar prātu; ka nevar pazīt, kas ir reliģija, ja neiemācās ticēt un paļauties. Šis darbs ir īpaši vērtīgs, jo Ārijs Geikins ilgus gadus bijis LU Studentu teātra režisors, un tēma caurvij visu viņa radošās darbības laiku. Romāns ir loģisks noslēgums plaši novērtētai lugai/izrādei “Leģenda par Kaupo” un vēlāk īstenotam filmas scenārijam.

Ledus skrūve no Antarktīdas polārekspedīcijas ekipējuma (2018)

Latvijas ģeologu - Kristapa Lamstera, Māra Krievāna un Jāņa Karuša - ekspedīcija uz Antarktīdu ir noslēgusies, polārpētnieki sev līdzi atveduši ne tikai datus, ko vēlāk apstrādāt un izanalizēt, bet arī daļiņu no savas ikdienas Antarktīdā - ledus skrūvi.

Lauras Ikaunieces-Admidiņas sporta apavi

1992. gadā Ventspilī dzimusī latviešu vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa ir startējusi daudzcīņas sacensībās, Latvijas rekordiste septiņcīņā (pieaugušajiem (6815 punkti)), junioriem un jauniešiem un pieccīņā. Absolvējusi LU. Kopš 2010. gada ir Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā. 2012. gada Eiropas čempionātā Laura izcīnīja sudraba medaļu septiņcīņā, 2015. gada pasaules čempionātā — bronzas medaļu. Ar šiem sporta apaviem (40.5 izmērs) piedalījusies 2016. gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Brazīlijā, kur izcīnījusi augsto 4. vietu. Ir atzīta par 2013. un 2015. gada Latvijas labāko vieglatlētu un par 2015. gada labāko sportisti Latvijā. Laba dāvana Latvijas Sporta muzejam.

Dziedātāja Intara Busuļa zeķu kolekcija

Intars Busulis ir latviešu mūziķis, dziedātājs un trombonists. Šobrīd grupas Intars Busulis & Abonementa orķestris solists. Mākslinieks ir radījis savu zeķu kolekciju "SOKKI". Jaunā kolekcija sastāv no pieciem spilgtiem un drosmīgiem dizainiem, kas raksturīgi Intara personībai. Intars aktīvi piedalījies jaunu zeķu modeļu izstrādē, izvēloties modeļus un krāsas. Kolekcijas grafiskie elementi apvienojas ar Intara jaunā albuma izskatu, tādējādi radot savu "sajūtu". Kolekciju "SOKKI by Intars Busulis" var atpazīt spilgti rozā toņa, kas caurvijas visā kolekcijā.

Aktrises Olgas Dreģes fotogrāfija ar autogrāfu

Nav Latvijā cilvēka, kurš nezinātu un nemīlētu Olgu Dreģi. Izcilā un leģendārā latviešu teātra un kino aktrise vislabāk zināma ar savām lomām Rīgas kinostudijas filmās "Vella kalpi" un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā". 2018.gada martā Olga Dreģe nosvinējusi 80 gadu jubileju – šim notikumam par godu tika rīkoti vērienīgi aktrises jubilejas koncerti. Senču un Dieva doto spēku Olga nesavtīgi joprojām dāvā publikai, tuviniekiem, kaimiņiem... Visiem, kam nepieciešama palīdzīga roka. Izsoles uzvarētājs iegūs personalizētu veltījumu.

Latvijas Hokeja izlases sporta krekls ar spēlētāju autogrāfiem

Latvijas hokeja izlase ir komanda, kas pārstāv Latviju starptautiskajās hokeja spēlēs. Pašlaik (2018) tā atrodas 13. vietā Starptautiskās hokeja federācijas vīriešu hokeja izlašu rangā. Latvijas hokeja izlase piedalījusies piecās Olimpiskajās spēlēs 1936., 2002., 2006., 2010 un 2014. gadā. Izsoles uzvarētājs iegūs fana kreklu ar izlases spēlētēju parakstiem.

Gaismas mikroskops "Biolam"

Mikroskops ir ražots PSRS. Izmantots LU Bioloģijas fakultātes Botānikas un ekoloģijas katedras botānikas laboratorijas darbos 20.gs. 80tajos gados. Darbus vadīja docenti Gaida Ābele, Edgars Vimba, Alfons Piterāns. Šajā laikā LU Bioloģijas fakultātē studēja arī pašreizējais Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Polārekspedīcijas dalībnieku fotogrāfija

2014. g. vasarā tika īstenota pirmā LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātnes fakultātes pētnieku - Kristapa Lamstera, Māra Krievāna, Jāņa Karuša un Agņa Reča - ekspedīcija uz Islandi, pēc kuras Islandē pētnieki atgriezās arī 2015.gadā. Savukārt 2017.gadā tika turpināti pētījumus Antarktīdā.

Piedalies izsolē jau tagad!
Facebook

LU fonds

Adrese: K.Barona iela 49-24 (2.ieeja, 3.stāvs), Rīga, LV-1001

Telefons:  +371 20127040

E-pasts: fonds@fonds.lv

 

www.fonds.lv | ziedot.lu.lv

MailerLite