Selle nädala EKA inimeste tegemised kodus ja võõrsil

KUNSTIAKADEEMIA NÄDALAKIRI #76

UUDISED

Kunstiakadeemia tudengid ja õppejõud Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia nominentide seas

Eesti Sisearhitektide Liit tähistab oma aastapreemiate väljaandmisega juubelit, preemiaid jagatakse 40ndat korda. Konkursile esitati 70 tööd ning viieliikmeline žürii valis nende seast 33 nominenti. Eesti Kunstiakadeemiaga seotud nominendid:

Näitus “Polaarruum” - Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi ja töötoas osalejad

Rahvusarhiivi püsiekspositsioon “Keerdkäigud” – Ann Mirjam Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla

RØST Pagar & Kohvik - Sander Allmere, Kris Libe ja Mari Hunt, Britta Kongo, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi

Rahvusarhiiv Noora - Urmo Vaikla, Tüüne-Kristin Vaikla, kaasa töötasid Helle-Triin Hansumäe ja Maarja Varkki

Preemiate võitjad tehakse teatavaks arhitektuurivaldkonna ühisel aastapreemiate auhinnatseremoonial 08. detsembril 2017 Vaba Laval, kus lisaks aastapreemiatele kuulutatakse väljaka ESLi juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna koostööna väljaantav Vello Asi nimelise tudengipreemia saaja.

Palju õnne ja hoiame pöialt!

Stuudiovisiitide sari „Ebaõnnestumine/Järelelu” alustab

„Ebaõnnestumine/Järelelu” toimub kunstnike stuudiotes, nii reaalsetes kui ka fiktiivsetes. Projekti ajendasid teemad, mis jäid õhku käesoleva aasta alguses ilmunud kunstnike stuudioruume käsitlevast raamatust „Kunstnike ruumid” ning mis vajasid lisatähelepanu – nimelt ebaõnnestumise aspekt kunstiloome protsessis ning kunstiteoste järelelu. Üritus koosneb stuudiovisiitidest, vestlustest kunstnikega ning stuudiojääkide väljapanekust ja müügist. 

Kuraatorid: Merilin Talumaa, Annika Toots

Avatud stuudiod
Anna Mari Liivrand & Kristin Reiman 
26.–28.09 kell 15:00–19:00
ARSi maja, Pärnu mnt 154. Stuudio nr 334

Mihkel Ilus
29.09–1.10 kell 15:00–19:00
Tallinna Kunstihoone, Vabaduse väljak 8. Stuudio nr 8

Sigrid Viir
3.10–4.10 kell 15:00–19:00
Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60a, B-hoone. Silt "Ajutine stuudio"

Laura Põld
5.10–7.10 kell 15:00–19:00
ARSi maja, Pärnu mnt 154. Stuudio nr 334

Vestlused kunstnikega 
27.09.2017 kell 18:00 Anna Mari Liivrand & Kristin Reiman, ARSi maja
01.10.2017 kell 14:00 Mihkel Ilus, Tallinna Kunstihoone
06.10.2017 kell 17:00 Laura Põld, ARSi maja

FB üritus

EKA Disain Disainiööl

Avamine toimub neljapäeval, 28. septembril kell 17.00 Noblessneri Valukoja III korrusel. 

Disainiteaduskonna näitus koondab kõiki disainiharidust andvaid Eesti Kunstiakadeemia osakondi. EKA Disaini väljapaneku juures esitletakse ka disainiteaduskoona toote-, tekstiilidisaini ning nahakunsti ühisprojekti Hea Eesti Asi. Väljas on nii tutvustav informatsioon osakondade ja õppekavade kohta kui ka teostatud projektid, lõputööd ning prototüübid. Nende seas:

Krista Tulbi (tekstiilidisain) magistritöö “Piece of Cake” (2017), mis kastuab innovatiivset moodulite ühendamise meetodit, mille tulemusena pole rõivaste loomisel vaja õmblusmasinat

"Knock! Knock! Books" mis on Else Lagerspetzi ja Loore Sundja (graafiline disain) projekt ning fiktiivne kirjastus, mis on välja andnud ühe mittefiktiivse raamatu koostöös kirjastusega Lugemik 

näituse “PULSS” projektid (moedisain), mis sündisid Liisi Eesmaa juhendatud eksperimentaalvormi kursuse raames 

Geidi Heina (keraamika) magistritöö uurimus ja prototüüpi puu- ja köögiviljadele mõeldud keraamilisest jahutavast säilitusnõust

Tootedisaini osakond tutvustab seadet, mis töötati välja koostöös Sensition OÜga. See aitab operaatori esimesel assistendil pilti fokusseerida andes selleks täpse kaugusmõõdu ja kommunikeerides punkti, millest kaugus mõõdetud

Ann-Mirjam Vaikla – EKA Narva kunstiresidentuuri uus juht

Ann Mirjam Vaikla on stsenograaf ja visuaalkunstnik, kes on lavastanud mitmeid rahvusvahelisi projekte nii Eestis kui välisriikides. Ta on tegutsenud interdistsiplinaarse loomeinimesena sh projekti- ja kunstilise juhi, disaineri, lavastaja ja stsenograafina Põhja-Euroopas ja -Ameerikas. Viimati töötas ta New Yorgis asuvas kunstikeskuses Storefront for Art and Architecture. Ta on omandanud hariduse Norra Teatriakadeemia Østfoldi Ülikooli Kolledžis ja Eesti Kunstiakadeemias stsenograafia erialal.

EKA Narva kunstiresidentuur on kohtumispaik, kultuuridevahelist sünergiat ja valdkondadeülest koostööd soosiv platvorm.

Soovime Ann Mirjamile indu uues põnevas töös!

Loe Ann Mirjamist ja tema plaanidest lähemalt

AVATUD LOENGUD

Seminaride sari “Leia oma tee!”, kahe esimese loengu registreerimise tähtaeg pühapäeval, 1.oktoobril.

5.10.2017 / HINDAMINE. HINDAMINE! HINDAMINE? / Ingrid Allik (keraamika dotsent), Kalle Komissarov (arhitektuur), Ülle Marks (joonistamine), Indrek Sirkel (graafiline disain), Urmas Puhkan (keraamika) jt / Estonia pst 7, ruumis E-241

12.10.2017 / MIDA TÄHENDAVAD MÕISTED NAGU ÕPPIJAKESKNE ÕPPIMINE, ÕPIVÄLJUNDID, ÕPPEKAVA EKA KONTEKSTIS? / Maiki Udam (PhD, Eesti Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri rahvusvahelise koostöö juht), Lia Toro (MA, õppeosakonna juhataja) / Suur Kloostri 11, ruumis S-103

9.11.2017 / MILLISED ON TULEVASED JA PRAEGUSED EKA TUDENGID? / Marju Lauristin (TÜ emeriitprofessor), Anne Pikkov (õppeprorektor, professor) / Suur Kloostri 11, ruumis S-104

7.12.2017 / KUNSTNIK, DISAINER, ARHITEKT, KUNSTIAJALOOLANE JA MUINSUSKAITSJA ÕPPEJÕUNA EHK KUIDAS LOOMING, UURIMISTÖÖ JA ÕPETAMINE ÜHTE ISIKUSSE ÄRA MAHUTADA? / rektor Mart Kalm jt

Registreerumiseks ja täpsemaks infoks...

Loe veel

Leonhard Lapin on Arhitektuurimuuseumi loengusarja ELAV RUUM avakülaline

Kolmapäeval, 27. septembril kell toimub Eesti Arhitektuurimuuseumis vestlus- ja loenguõhtu legendaarse arhitekt-kunstniku ja Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessori, Leonhard Lapiniga.

ELAV RUUM on Eesti Arhitektuurimuuseumi uus loengusari, kus astuvad üles nii arhitektid, ajaloolased, muinsuskaitsjad kui ka teised ruumispetsialistid.

27. septembril 2017 kell 18.00 Rotermanni soolalaos, sissepääs tasuta

EKA teaduskohvik: tuleviku tekstiil

Teisipäeval, 26. september kl 19.00, Teater Von Krahl

Seekordne EKA teaduskohvik tutvustab Eesti Kunstiakadeemia loomeuurimust tekstiiliuuringute valdkonna läbi. Moedisainer ja EKA vanemteadur dr Reet Aus ning EKA doktorandid tekstiilidisainer Miina Leesment ja tekstiilikunstnik, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna juhataja Ave Matsin vestlevad tekstiili uurimise võimalustest ja väljunditest kunstis ja ühiskonnas, traditsioonist ja innovatsioonist ning tekstiilide tulevikust. Vestlust modereerib teatrikunstnik, EKA kunsti ja disaini doktorikava juht Liina Unt.

Õhtu teises osas esinevad EKA doktorandid lühiettekannetega oma uurimistööst.

Teaduskohvik on osa Disainöö satelliitprogrammist ja Teadlaste Öö festivalist.

Teaduskohviku päeva juhatab sisse Kristi Kuusk Terevisioonis tulevikutekstiilidega.  Vaata saadet!

Belgia kunstniku Ruben Bellinkxi artist talk Eesti Kunstiakadeemias

Neljapäeval, 28. septembril kell 16:00 toimub Eesti Kunstiakadeemias (Estonia pst 7 ruumis 203, sissepääs Tartu ülikooli uksest, Teatri väljak 3). vestlus belgia video- ja filmikunstniku Ruben Bellinkxiga, kelle lühifilm „Stasis” linastub päev varem kinos Sõprus Tallinna Fotokuu filmiprogrammis „Kujutledes kohti”.

Eksperimentaalses filmis „Stasis” on kujutatud ebamäärane arv mehi, kes teevad lauaga veidraid liigutusi. Film algab poolpimedas toas lähiplaaniga meeste ja laua jalgadest. Kui kaamera on aeglaselt kaugemale liikunud, eristuvad 33 ülikonnas meest, kes suu abil nelja lauda õhus hoiavad. Mehed on liikumatud ja tõsised. Kuigi mehed ei saa süüa ega rääkida, on selge, et nende vahel käib omamoodi suhtlus. Igaühe kohalolu on hädavajalik, et kommunikatsioon jätkuks ja tasakaalus püsiks.

Loe veel

Loeng/seminar: Using Documents And Documentarity In Contemporary Art

28-29 September, Estonia pst 7, Tallinn, ruum 426 


Lecturer: Laura Gröndahl, PhD

28. september, neljapäev. Loeng 11- 13, seminar 14-17

29. september, reede. Seminar 10 - 13

Kursus annab sissejuhatava praktilise info kuidas kasutada dokumentaalseid materjale kaasaegses kunstis ja teatris. Eesmärk on suurendada dokumentaalse kunsti poliitiliste ja eetiliste küsimuste mõistmist. Kursuse raames on suur roll aruteludel, osalejaid julgustatakse tegelema oma huvipunktidega.

Fashion Tech Talk: Tehnoloogia ja kanga sulandumine

29. septemberil kell 15.00, Noblessneri Valukoda, Tööstuse 48

Tekstiilituleviku näitus esitleb tekstiili ja rõivadisaini traditsioonilisele tootmisele alternatiive otsides erinevaid lähenemise suundi tekstiili ja tehnoloogia ühendamiseks.

Reedel toimuval seminaril räägivad külalised lugusid tulevikurõiva ja -tekstiili visioonidest ning kuidas need tooteks realiseeruvad. Vestlusring pakub võimaluse näitusel osalevate disainerite ja kunstnike mõttemaailmaga tutvuda. 

Esinevad:  Anja Hertenberger (Holland), Tara St James (USA), Oscar Tomico (Holland/Spain), Kristi Kuusk (Eesti) ja näitusel osalevad EKA tudengid.

Loe veel

Fashion Tech Talk: tehnoloogia ja kanga sulandumine

Kõnelustesari uurib kanga ja tehnoloogia sulandumise viise. Ükski nähtus ei seleta tehnoloogia sulandumist meie igapäeva maailma paremini kui wearable tech – tehnoloogia, mida me kanname igapäevaselt. Sensorid, juhtniidid, 3D printimine ja mikroprintimine lubavad laiendada riiete võimekust viisil, mida kunagi varem ei oleks ette kujutanud. Tutvustatakse lahendusi, kuidas innovatsioon kangatööstuses muudab meie arusaamu rõivaste kandmisest ja kuidas uued kangalahendused kohandavad meie identiteeti uue reaalsusega.

Esinevad: Amanda Cosco (Kanada), Dr. Oscar Tomico (Hispaania), Anja Hertenberger (Holland), Dr. Kristi Kuusk (Eesti)

FB Üritus

NÄITUSED

Eesti Fotokunstimess '17

Eesti Fotokunstimess 2016. Foto: Kristina Õllek

Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis 29. septembrist 1. oktoobrini.

Eesti esimesel ja ainsal kunstimessil, Eesti Fotokunstimessil, on sel sügisel esindatud 38 kunstnikku, viis galeriid ja viis projektiruumi. 

Eesti Fotokunstimessil 2017 osalevate galeriide väljapanekutes saab näha järgmiste kunstnike teoseid: Peeter Laurits (Vaal), Giulia Marchi (IT) (Matèria), Arne Maasik (Haus), Diana Tamane (KOGO) ja Alan Proosa (Okapi).

Projektiruumide väljapanekutes on esindatud 11 kunstnikku: Nampei Akaki (JP), Stanisław Legus (PL), Weronika Ławniczak (PL), Bao Ting (CN), Johann Winkelmann (DE), Vova Vorotniov (UA) ja Janek Zamoyski (PL) kunstnikerühmitusest Czułość; Francois Girard-Meunier (CA/NL) GD projektiruumist; Daria Melnikova (LV) Konstanetist, Petra Noordkamp (NL) projektiruumist Suns and Stars, Shalva Alkhanaidze (GE) Tbilisi Fotofestivalilt.

Otse kunstnikele suunatud avatud kutse kaudu pääses messile osalema 22 kunstnikku: Adele Watts (GB), Aksel Haagensen, Annika Haas, Birgit Püve, Emanuele Camerini (IT), Eve Kiiler, Helen Prozes, Judit Flóra Schuller (HU), Karel Koplimets, Keiu Maasik, Kristina Õllek, Laura Põld, Leah Beeferman (US/FI), Liisi Eelmaa, Maxim Mjödov, Nita Vera (CL/FI), Paul Kuimet, Reimo Võsa-Tangsoo, Tanja Muravskaja, Theo Elias (SE), Viktor Gurov ja Visvaldas Morkevicius (LT/DE).

Tallinnasse on kutsutud rahvusvaheline žürii valimaks messilt Eesti fotokunstnike teoseid avalikesse kunstikogudesse. Žürii otsus avalikustatakse messi avamisel.

Loe veel

Textile Futures Exhibition

25. september - 1. oktoober, Noblessneri sadamalinnakus

Näitusel on üksteise kõrval nii kunstilise suunitlusega, sotsiaalse taustaga kui ka tootmises olevad nutitekstiili näited, sh Eesti Kunstiakadeemia tudengite töid “Anloogist” ja “Sotsiaalne disain” projektidest.

Tööde konteksti avavad ja neid tutvustavad asjaosalised 29.09 kell 15 Textile Futures Talk

FB üritus

Ahti Sepsivart "Dimensioonid"

Kalamaja Paberipoes, Kotzebue 7

Värskelt Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri- ja linnaplaneerimiseriala lõpetanud Ahti Sepsivart avab tulevase EKA hoone juures oleva Kalamaja Paberipoes (KAPA) graafikanäituse. 

“Võib-olla on ainult üks dimensioon ja see on reaalsus, mis koosneb erinevates mõõtmetest”, kirjeldab Ahti Sepsivart näitust.

"Splendid Loneliness" Tartu Rahvusarhiivi uues hoones

Tartus on Rahvusarhiivi uues peahoones avatud Noora pikaajalise arhiivitöötaja Benita Labi fotokogude põhjal koostatud näitus. Näitus jääb avatuks kuni 29. septembrini.

Näituse Benita Labi tööde põhjal on sügavtrükitehnikas loonud Dagmar Aaremäe, EKA graafika osakonna III kursuse tudeng.

Dagne Aaremäe: "Ma ei tundnud Benitat, seega lõin oma nägemuse temast sügavtrükiportreedega. Graafikatehnikast tulenev kujutise muutlikkus – söövitatud näojooned on kõigil portreedel samad, kuid vaskplaadiga trükkimisest ja selle pühkimisest tulenevalt on kujutis alati erinev – loob sarnaselt Benita Labi fotoseeriatele poeetilise narratiivi."

Loe veel

Khurtova & Bourlanges'i "Sosistavad kivid" EKA G-s 30. septembrini

Elena Khurtova (RU) ja Marie Bourlanges (FR) interaktiivne heliinstallatsioon “Sosistavad kivid” koosneb portselanist objektidest, kontaktmikrofonidest ning kõlaritest. Portselanist “kividel” on erinevad faktuurid, mis loovad katsudes erinevaid helisid. Külastajatel on võimalik portselani muusikainstrumentidena kasutada, muutes EKA Galerii seeläbi ruumiliseks heliinstrumendiks.

26. septembril kell 19.30 toimub näitusel Tallinna Teisipäeva raames giidituur.

Marge Monko „Veatu, õmblusteta” installatsioon Vabaduse Väljakul

EKA fotograafia osakonna uus professor Marge Monko avab 1. oktoobril kell 16:00 Vabaduse väljakul avaliku ruumi installatsiooni. Teos jääb üles vaid viieks päevaks ehk kuni 6. oktoobrini.

Suureformaadiline kahest osast koosnev bänner taasesitab 1930ndatel aastatel Ameerika Ühendriikides toodetud sukkade reklaamfotot, mis on leitud 1937. aastal avaldatud raamatust „Photography in the Modern Advertisement”.

Installatsioon on osa Tallinna Fotokuu ‘17 kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammist. 

Galerii Mihhail korterinäitus “Drenaažsüsteemide vaatlustorn barokklillas” Pirital

Lahtiolekuajad: 28.09 - 1.10 kell 15:00 - 20:00

Aadress: Kosemetsa 11 Tallinn, keskmine maja, korter 3. Kohale saab bussiga nr 5, peatus Haljas tee. Korterelamu

See mis kaasaegsele kunstile on mitteruum, on inimese kodune mõõde, ja just kodustatuses omandab kunst arhitektoonilised tüpoloogiad.

Osalevad kunstnikud Kadi Adrikorn, Spencer M. A., Vilen Künnapu, Anna Mari Liivrand, Joosep Maripuu, Eva Mustonen, Ann Paljuväli, Tomáš Roček, AW stuff, Anni Kivisto & Kirke Talu, Roman-Sten Tõnissoo.

Koordinaatorid: Madli Ehasalu, Sven Parker

Näitus on osa Tallinna Fotokuu ’17 kaasaegse kunsti biennaali galeriide programmist.

Loe veel

Art Allmägi näitus „Paint It Black II” Tartu Kunstimuuseumis

28. septembril kell 18 avatakse Tartu Kunstimuuseumis Art Allmäe isikunäitus „Paint It Black II”. Tartmusi esimesel korrusel narratiivina kulgev väljapanek ammutab inspiratsiooni Venemaa poliitikast, rõhudes Allmäele omaselt efektsele esteetikale.

Art Allmägi (s 1983) on eesti skulptor, installatsioonikunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skluptuuriosakonnas töökodade juhataja.

Kuraator: Joanna Hoffmann

Näitusega kaasneb rohke pildimaterjali ja intervjuuga varustatud kataloog, mis annab ülevaate Art Allmäe viimasest neljast veneteemalisest näituseprojektist.

Loe veel

Tekstiilidisaini osakonna dotsent Krista Leesi tööd Hiina Rahvuslikus Siidimuuseumis Hangzhous

Silk and Tradition: China and Central & Eastern Europe Contemporary art silk exhibition, 23.09 kuni 8.10.2017.

Tutvu Krista Leesi töödega

Neandentali Koobaskooli "Platvorm" EKKM-is

Muuseumi alumistel korrustel kuni 29. oktoobrini
Koobaskooli ainekavas on sel sügisel kunstimaailma ökoloogia – see ei seisa väljaspool poliitilist ega ülalpool turge. Kui kunsti-ilm on üks reaalsuse mudel, siis millist tegelikkust me oma suhete ja võimutrajektooride, institutsioonide ja ambitsioonidega peegeldame? Koobaskool jätkab ühiste lugemiste, küsimuste, vestluste, väikeste pidude, töötubade, juhitud kohalolu-sessioonide ja jalutuskäikudega.

Osalevad kunstnikud: Neandertali Koobaskool, Viktor Gurov, Hedi Jaansoo, Kristel Raesaar, Pire Sova

Ainekava

1. nädal, "Platvormid ja polaarsus?" 

30.09. 11:00 1. vahepeatus: Kohalolu-sessioon ja jutuajamine

2. nädal, "Kunstivälja eetika?"
7.10. 16:00 2. vahepeatus: 5-minuti-jutud ja jalutuskäik

3. nädal, "Koostöö ja kaasamine?"
14.10. 16:00 3. vahepeatus: Töötuba

4. nädal, "Poliitilise kunsti poliitika?"
21.10. 18:00 4. vahepeatus: Õhtusöök

Loe veel

"Kiht kihi järel lahti riietab end lesest kivi"

Muuseumi ülemistel korrustel kuni 29. oktoobrini
Kuraator: Stefanie Hessler

Kunstnikud: Gintaras Didžiapetris, David Kasprzak, Gabriel Sierra, Karl Larsson, Kristina Õllek, Triin Tamm

Kas näitus on suuteline looma ajutist ala, kus meie jaoks tavaliselt reaalsust määravad reeglid – raskusjõud, aeg, põhjuslikkus ja mis veel – ei kehti enam harjumuspärasel viisil? Kas näitus suudab endasse voltides luua selliseid nihestusi, katkestusi, teise mõõtmesse viivaid ussiauke nagu kiviseina taga aurustuv heli, mille allikat on võimatu määrata; tuba, kus kehad on kaldu, kuigi kõik muu näib püsti seisvat; koridor, mis viib korraga eikuhugi ja kõikjale?

Näitus on osa Tallinna Fotokuu ’17 kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammist. 

Loe veel

TRÜKIMUST

Kirjastus Lugemik esitleb raamatumessil New York Art Book Fair nelja uut raamatut

Kunstiraamatute kirjastus Lugemik osales viiendat korda raamatumessil New York Art Book Fair, kus näitab sel aastal kokku 35 erinevat teost.

New Yorgis tuli esmaesitlusele neli uut Lugemiku väljaannet:

“Flo’s Book” — Flo Kasearu esimene monograafia, raamatu kujundas Indrek Sirkel.

“The Travellers: Voyage And Migration in New Art From Central And Eastern Europe”, raamatu kujundas Stuudio Stuudio.


“Notes on Space. Monumental Painting in Estonia 1947–2012” — Inglise keelne uusversioon Lugemiku ja Teater NO99 koostöös kirjastatud raamatust “Konspekteeritud ruum”, mis anti välja 2012. aastal Tõnis Saadoja laemaali valmimise puhul Teater NO99s. Tekstid toimetas Ingrid Ruudi, raamatu kujundas Indrek Sirkel.


“Too Good To Be Photographed” — Raamat uurib olukordi, kus fotograafia kui meedium ühel või teisel moel ebaõnnestub. Eesti kunstnikest on raamatus esindatud Paul Kuimet ja Kristina Õllek. Raamatu kujundas Indrek Sirkel.

Kaheteistkümnendat korda toimuv NY Art Book Fair on maailma suurim kunstiraamatute mess.

Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus esitleb: Jacques Rancière "Esteetika kui poliitika: valitud esseid"

Raamatut esitletakse reedel, 29. septembril kell 19 Tartus, Naiivis.

Raamatu vahendas prantsuse keelest Anti Saar ja mõlemad autorid ilmuvad raamatuna eesti keeles esimest korda.

Jacques Rancière (1940) sai kunstiringkondades tuntuks sellega, et tõlgendas ümber esteetika kui kunstist mõtlemise režiimi ja arutas, mis on selle poliitiline panus. Kogumik koosneb 5 pikemast esseest aastatest 1998–2008, nende hulgas ka Rancière’i keskseks kunstifilosoofiliseks kirjutiseks peetav “Tajutava jaotuskord: esteetika ja poliitika” (orig. 2000). Lisaks on kogumikus väljaandja eessõna, 2012. aastal toimunud intervjuu autoriga ning Maarja Kangro järelsõna.

Jacques Rancière "Esteetika kui poliitika: valitud esseid"
Koostanud ja toimetanud Neeme Lopp
Tõlkinud Anti Saar
Keeletoimetaja Tiina Hallik
Kujundanud Ott Kagovere

Loe veel

Uudiskirjanduse näitus EKA raamatukogu lugemissaalis

EKA raamatukogujuhataja Elvira Mutt soovitab:

  • The introduction to Hegel's philosophy of fine art                       
  • Photography after photography: gender, genre, history                       
  • Jean Baudrillard: the disappearance of Culture                       
  • Art beyond borders: artistic exchange in communist Europe (1945-1989)
  • Framed perspective                       
  • Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal
  • Peeter Allik                       
  • A queer little history of art
  • Hitler at home
  • Yves Saint Laurent: the scandal collection 1971 

Kokku eksponeeritakse 52 uut raamatut.

Uudiskirjanduse nimekiri

Nädalakirja koostavad:

Solveig Jahnke 
Kommunikatsioonijuht

solveig.jahnke@artun.ee
+37256264949

Mart Vainre 
Kommunikatsioonispetsialist

mart.vainre@artun.ee
+3726267111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest