EKA nädalakiri, 19. veebruar, 2024

EKA avatud uste päev toimub 29. veebruaril

Avame taas tulevastele tudengitele EKA uksed ning kutsume kõiki huvilisi tutvuma EKA erialadega, kohtuma tudengite ja õppejõududega ning ringi vaatama. Toimuvad teaduskondade ja erialade tutvustused, töötoad, välkloengud, majatuurid, portfoolio konsultatsioonid jpm. Facebooki sündmus.

Programm ja registreerimise link: https://www.artun.ee/avatuduksed 

Foto: Silver Tõnisson

Loe lähemalt

Vaimse tervise vitamiinide nädal

19.–23. veebruarini toimub EKAs vaimse tervise vitamiinide nädalal, millega pöörab EKA üliõpilasesindus tähelepanu tudengite ja õppejõudude vaimsele heaolule. 

Igal päeval pakutakse võimalusi emotsioonide väljaelamiseks, tervise turgutamiseks ning vabastavaks liikumiseks. LISAINFO JA REGISTREERIMINE

Loe lähemalt

Näitused

Utoopia Saatkond EKA Galeriis

Tänasest on EKA Galeriis avatud „Utoopia Saatkond: Õnne kõigile, tasuta, ja ärgu kellelegi tehtagu liiga!

Utoopia Saatkonna olmet ja ulmet loovad ja korraldavad Oliver Issak, Kairi Mändla, Jan Teevet, Taavi Teevet ja Margaret Tilk. Saatkond on avatud 23. veebruarini. 

Loe lähemalt

EKA erialade näitus raamatukogu akendel

Alates 20. veebruarist 2024 on EKA raamatukogu akendel (Põhja pst 7 ja Kotzebue 1) taas avatud EKA erialasid tutvustav näitus.

EKA akende näituse kaudu tutvustavad erinevad EKA erialad oma silmapaistvamaid projekte ja värskeimat tudengite loomingut ning juhatavad sisse 29. veebruaril toimuva EKA avatud uste päeva

Avatud akende näitus 2023

Loe lähemalt

Noore Skulptori Preemianäitus 2024

29. veebruaril avatakse EKKMis EKA installatsiooni ja skulptuuri osakonna Noore Skulptori Preemianäitus 2024. Seekordsed nominendid on Sandra Ernits, Iohan Figueroa, Chloé Geinoz, Aurelia Grace Talmon, Erik Hõim, Loora Kaubi, Ellen Emilie Laaksonen, Noah Emanuel Morrison, Sarah Noonan, Elise Marie Olesk, KitKit Para, Inessa Saarits, Asmus Soodla, Sonja Sutt ja Ats- Anton Varustin

Loe lähemalt

Ats Kruusing Uus Rada galeriis

23. veebruaril kell 19.00 avaneb Ats Kruusingu näitus“Mitmel viisil asjast rääkides” Uus Rada galeriis.

Ats Kruusing on noor Eesti kunstnik, kes on lõpetanud EKA maaliosakonna bakalaureuse ning õpib hetkel EKA kaasaegse kunsti magistrantuuris.

Loe lähemalt

Disain

EKA disainiteaduskond kutsub kõiki osa saama vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2024, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid. Vestlusõhtud toimuvad EKAs, kell 17.00–19.00, kõigile, tasuta. Registreeri ennast vestlusõhtule SIIN

Loe lähemalt

EKA tudengite äkkpood tuleb taas!

1. aprillist 12. maini on EKA tudengitel ja töötajatel taaskord võimalus oma loomingut müüa Telliskivi Loomelinnaku poetänaval asuval pop-up pinnal.

Registreerimine toodete/loomingu müümiseks EKA pop-up poes SIIN. Tähtaeg 1. märts.

Loe lähemalt

NART, teadus

NARTi avatud loeng: Ikuru Kuwajiwa ja Masha Pryven

Narva Kunstiresidentuuri avatud loengusarjas Ikuru Kuwajiwa ja Masha Pryven20. veebruaril, kell 17.45, EKA auditooriumis A-501. 

Ikuru Kuwajima on Jaapanist pärit fotograaf, kes on elanud ja töötanud Ida-Euroopas ja Kesk-Aasias juba 17 aastat. Masha Pryven on Ukrainast pärit Berliinis elav kunstnik, kes keskendub sotsiaalselt kaasavatele fotoprojektidele.

Loe lähemalt

Teadusprojekt loob uusi lahendusi monumentide ümbermõtestamiseks

2024. aastal sai alguse kolmeaastane teadusprojekt „Monumendi uued raamid“, mille eesmärgiks on luua uusi lahendusi monumentide ja muu dissonantse pärandi ümbermõtestamiseks. Valdkondadeülene projekt sai rahastuse Kultuuriministeeriumi uuest teadus- ja arendustegevuse programmist. Projekti veab eest Eesti Kunstiakadeemia koostöös Tallinna Ülikooliga, oluliseks koostööpartneriteks on mitmed mäluasutused eesotsas Muinsuskaitseameti ja Eesti Ajaloomuuseumiga.

II maailmasõja mälestusmärk Lõupõllul. Autor Edgar Viies. Foto: Kultuurimälestiste register / Keidi Saks, 2018

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest