Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #86

UUDISED

EKA jõululaat sel pühapäeval Balti Jaama ootepaviljonis

Müügile tulevad EKA vilistlaste ja tudengite teosed nii maali, keraamika, naha, tekstiili, klaasi kui ka veel mitmetest valdkondadest. Laat on avatud Balti Jaama ootepaviljonis pühapäeval, 10. detsembril, kell 10-19!

Loe veel

EKA Teeviidal

7.-8. detsembril tutvustavad EKA tudengid meid messil Teeviit – et kevadel veelgi rohkem huvitavaid ja andekaid noori EKAsse kandideeriks.

EKA boksi "Mõtete sein" on loonud sisearhitektuuri vilistlane Kaarel Kuusk. Kutsume kõiki EKA'lasi kolmapäeval, 6. detsembril (kell 10-18) Eesti Näituste messikeskuse C-halli, et enda huvitavad mõtted ja väärt nõuanded jäädvustada EKA Mõtete seinale! 

Pakume Kokomo kohvi, kringlit, muusikat ja inspireerivat üle-EKAlist seltskonda. Igale kohaletulijale kingiks ka uus EKA kangaskott!

Loe veel

"Edu ja Tegu" tunnustuskonkursi auhinnad on teostatud EKA 3D keraamika printimise tehnoloogia abil

Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursi karikad valmisid EKAs arendatud 3D keraamika printimise tehnoloogia abil. Aasta ettevõtlusõppuri nominentide seas oli ka EKA ehte- ja sepakunsti III kursuse tudeng Liisbet Linntamm.

Loe veel

Kunstikultuuri teaduskonna raamatulaat

Olete oodatud 7.-8. detsembril kell 11:00 - 18:00 Suur-Kloostri 11 õppehoonesse Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi ning muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna ühisele raamatulaadale.

Saadaval arvukalt uusi ja vanu väljaandeid ning kasutatud kirjandust – väärt kirjavara hindadega alates 1 eurost või päris tasuta!

Tere tulemast Raadio EKA ehk REKA!

Veebiraadio REKA algatajaks on graafilise disaini III kursus, õppejõud Ott Kagovere juhendamisel. Eesmärk oli läbi mõelda milline peaks olema kunstiülikooli raadio ning sellest lähtuvalt ehitati üles visuaalne identiteet ning esimesed saated ja/või saatesarjad. 

Tegu tudengiraadioga, st platvormiga mida juhivad ja haldavad tudengid ise. Sellest lähtuvalt kuulutatakse peatselt välja open call kevadistele saadetele ja/või muusikamixidele, mida võivad välja pakkuda kõik EKA tudengid.

Püsige reka.artun.ee lainel!

Kuula saateid

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut viib kaasaegse kunsti ideed keskkooliõpilasteni

Novembri lõpus algasid juba kolmandat korda toimuvad kunstiteaduse koolituurid, tutvustades keskkooliõpilastele aktiivõppe meetodite abil kunstiajaloo kaasaegseid suundi ning kunstiteaduse erialaseid võimalusi.

 

 

Loe veel

Haapsalu raudteejaama “Aivazovskid” said korda

EKA bakalaureuseõppe II ja III kursuse konserveerimistudengid puhastasid ja kinnitasid 70 aastat puutumata maalingud Haapsalu raudteejaamas. 

Osalenud tudengid: Marge Laast, Maari Hinsberg, Kärt-Angela Mägi, Anastassia Simakova, Svetlana Torba, Katrina Veelmaa, Frank Lukk, Johanna Toom, Laura Ojalo, Eerika Niemi.

Juhendajad: prof Hilkka Hiiop ja magistrant Varje Õunapuu

Loe veel

Aasta parimad arhitektuuri, sisearhitektuuri ja maastikuarhitektuuri objektid selguvad 8. detsembril

Tänavused parimad arhitektuurivaldkonna objektid tehakse teatavaks ühisel aastapreemiate auhinnatseremoonial 8. detsembril 2017 kell 20 Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus, kus antakse üle Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiad. Lisaks kuulutatakse välja Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ühine Vello Asi nimeline tudengipreemia ning esitletakse raamatuid “Eesti Arhitektuuripreemiad 2017” ja „Ruumipilt 2017”.

Nomineeritud on ka lugematul hulgal EKA vilistlasi, õppejõude ja tudengeid. Hoiame teile pöialt!

Loe veel

AVATUD LOENGUD

Feministlik kuraator Martha Kirszenbaum neljapäeval loengusarjas "Rahvusvaheline laeng"

Tunnustatud kuraator Martha Kirszenbaum (Los Angeles/Pariis) tutvustab Tallinnas oma viimase aja kureerimisprojekte.

07.12 kell 18 avatud loeng Teaduste Akadeemia saalis
08.12 kell 10 seminar EKA Kunstiteaduse ja visuaalkulutuuri instituudis

Loe veel

Avatud loeng seminaride sarjast MITTE-AURA: Kristina Paabus “Something to Believe In”

USA-s elav eesti kunstnik Kristina Paabus kõneleb, uurimustest ja loomingulisest praktikast, trükikunsti rollist tema loomingus.

Avatud loeng toimub esmaspäeval, 4. detsembril kell 16, graafika osakonnas, Lembitu 10B, ruumis 144.

Loe veel

Johan van Looveren’i avatud loeng “Disainides informatsiooni”

Reedel, 8. detsembril kell 12 peab Eesti Kunstiakadeemias loengu infodisainist Johan van Looveren (LUCA School of Arts).

Loeng toimub EKA Estonia pst 7. õppehoone ruumis 426.

 

 

Loe veel

SEMINAR

Mart Kalm ja Maarin Ektermann hea õpetamise seminaril

Kuidas looming, uurimine ja õpetamine ühte isikusse ära mahutada?

Seminaris toimub arutelu rektor Mart Kalmu, professor Lilja Blumenfeldi ja professor Piret Pupparti vahel ning arutelu juhib lektor Liisa-Helena Lumberg. Oma kogemust ja seisukohti avab NO99 lavastaja ja Lavaka õppejõud Tiit Ojasoo.

Seminar toimub 7.12.2017 kl 15-18 / Eesti Teaduste Akadeemia saal (Kohtu 6)

Loe veel

Magistritase EKAs – elu peale bakat ja mis on EKA MA eripäraks?

Seminari veavad üldainete keskuse juhataja Maarin Ektermann ja õppeprorektor Anne Pikkov, mõtetega panustavad disainiteaduskonna dotsent Merike Rehepapp, professor Lennart Mänd ning Rundumi ja Neandertali Koobaskooli esindajad.

Seminar toimub 11.01.2018 kl 15–18 Suur Kloostri 11, ruum S-103

Registreerimine veel avatud!

Loe veel

NÄITUSED

“I Spy With My Little Eye” – klaasikunstnike ühe õhtu eksperimentaalnäitus Polymeris

6. detsembril kell 18.00 avavad Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonna magistrandid koostöös kunstirühmitusega Supra // Struktur Viinist ühise ühe õhtu vältava materjalide ülese eksperimentaalnäituse "I spy with my little eye". Omalaadne detektiivimäng saab alguse Polymeri A-korpuse õuealalt aadressil Madara 22 / Ülase 16.

Loe veel

Danel Kahari näitus “Näost sinine” ARS’i projektiruumis

ARS´i projektiruumis (Pärnu mnt 154) on avatud EKA maaliosakonna vilstlase Danel Kahari suuremõõtmeliste tahvelmaalide näitus pealkirjaga “NÄOST SININE.” Tegemist on ühisnäitusega, mille esimese poole lõi Grisli Soppe-Kahar.

Näitus ARS'is on avatud E-R kell 17.00 - 21.00 ja L,P kell 12.00 - 17.00. 

Loe veel

EKA kunstiõpetaja eriala magistrandid kutsuvad näitusele "Kas ma olen olemas, kui sa mind ei näe?"

Reedel, 8. detsembril, avatakse Eesti Kunstiakadeemia fuajees Estonia pst.7, lühiajaline, aga tundeküllane näitus "Kas ma olen olemas, kui sa mind ei näe?". Näitus on vaadatav kolme päeva jooksul.

Loe veel

Jätkuvalt avatud:

Henri Hüti ja Mihkel Ilusa näitus “Kapriisid: Eelvõim” Disaini ja Arhitektuuri Galeriis

“Kapriisid: Eelvõim” on lavastatud näitus, mis loob galeriiruumi keskkonna ning esindab teatri atmosfääri sellisena, nagu meile meeldib seda kogeda. Näitus jääb avatuks kuni 2. detsembrini

Loe veel

Johannes Säre isiknäitus Hobusepea galeriis

EKA fotoosakonna vilistlase Johannes Säre isiknäitus, kus triksteriks kutsutud kunstnik pühitseb talle omases vaimukas laadis inimeste poolt alustatud aga seejärel kohe hüljatud argihetki, jääb avatuks 18. detsembrini 2017

 

Loe veel

Sten Eltermaa “Brüsseli prelüüd: liminaalne tsoon” Tartu Kunstimuuseumis

EKA installatsiooni ja skulptuuriosakonna magistrandi Sten Eltermaa foto- ja installatsiooninäitus "Brüsseli prelüüd: liminaalne tsoon" toob nähtavale ette Brüsselis valitsushooneid koondava Eurokvartali arhitektuuri võimujooned ja vastuolulisuse. Näitus jääb avatuks 17. detsembrini.

Loe veel

TRÜKIMUST

Karl-Erik Talvet'i koomiksiraamat "Kodu kaitsjad"

EKA maaliosakonna MA tudeng Karl-Erik Talvet esitab koomiksiraamatuga "Kodu kaitsjad" oma isikliku visiooni sõja olemuse „arengust“, viies lugejad eestlaste legendaarsesse Vabadussõtta ning Ida-Ukraina sõjast inspireeritud, loodetavasti fiktiivseks jäävasse konflikti.

Raamat on saadaval raamatupoodides ja EKA raamatukogus.

Rundumi trükis “Mida teha koos?”

Neljapäeval, 7. detsembril kell 19:00 esitleb Rundum ARSi majas (Pärnu mnt 154, ruum 111) trükist “Mida teha koos?”.

Avatud lõpuga kogumikus on esindatud erinevad omaalgatuslike kunstipraktikatega seotud mõtlejad, tegijad, lähenemised ja kogemused, et kontseptualiseerida nii sõnas kui ka pildis kunstnike iseorganiseerumist.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Janhke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest