Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Duben 2019

JARNÍ UZÁVĚRA HLAVNÍ VZLETOVÉ A PŘISTÁVACÍ DRÁHY

V květnu bude z důvodu pravidelné jarní údržby a dalších prací uzavřena hlavní ranvej 06/24. Oprava bude rozdělena do dvou fází a bude probíhat pouze v denní dobu. V nočních hodinách, tedy od 18 do 8 hodin, bude provoz převeden zpět na hlavní dráhu. V první etapě v období od 10. do 15. května 2019 bude letecký provoz probíhat na zkrácené vedlejší dráze pouze ve směru na Kladno, a to z důvodu broušení na křížení drah. V druhé etapě, která je naplánovaná na období od 18. do 23. května 2019, se bude brousit a opravovat zbytek hlavní dráhy a provoz bude probíhat na vedlejší dráze 12/30, a to v obou směrech. V případě nepříznivého počasí může být oprava přerušena a termín posunut.

NA PRAŽSKÉM LETIŠTI PROBĚHLO POHOTOVOSTNÍ CVIČENÍ LETECKÉ NEHODY

Připravenost na mimořádné události cvičí všechny letištní složky pravidelně. V případě závažné situace je však nutná bezchybná součinnost všech částí integrovaného záchranného systému. A právě tu prověřilo komplexní cvičení, jehož předmětem byla havárie letadla. Zásah testoval záchranné a hasební práce, evakuaci a ošetření raněných osob, jejich převoz do nemocnic a tamní hromadný příjem. Proběhlá akce potvrdila schopnost nadstandardně rychlé reakce a perfektní spolupráci všech zainteresovaných složek. Podobné rozsáhlé cvičení organizuje Letiště Praha minimálně jednou za dva roky, pokaždé je cvičen jiný typ mimořádné události.

MEMORANDUM S BAMBOO AIRWAYS

Se záměrem podpořit turismus mezi Českou republikou a Vietnamem podepsalo Letiště Praha memorandum o spolupráci na rozvoji přímého spojení s leteckou společností Bamboo Airways. Na jeho základě budou probíhat společná jednání o lince mezi Prahou a Hanojí, neboť potenciál pro cesty mezi oběma zeměmi se neustále zvyšuje. O přímé lince do hlavního města Vietnamu jedná Letiště Praha s dopravci dlouhodobě, jelikož je posilování dálkových letů součástí dlouhodobé strategie letiště. Tento cíl se daří naplňovat, v rámci letního letového řádu 2019 je v provozu nejvíce dálkových linek v novodobé historii pražského letiště.

ZAMĚSTNANCI LETIŠTĚ POMÁHAJÍ V NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍCH

Jeden z nejlepších dárků je ochota věnovat čas druhým. Přiložit nezištně ruku k dílu je významnou pomocí zvláště pro organizace s malým rozpočtem. Již pár let platí, že zaměstnanci Letiště Praha mají možnost pracovat jeden den pro neziskové organizace. A funguje to k oboustranné spokojenosti. Dobrovolníky těší, že mohou pomoci potřebným a potkat se i mimo standardní pracovní prostředí, zároveň se udělá spousta potřebné práce, na kterou nemají malé organizace prostředky ani stálé pracovníky. V dubnu takto pomáhali letištní zaměstnanci s úklidem zahrady a natíráním plotu ve středisku pro nevidomé a slabozraké na Dědině.

DO MAROCKÉ CASABLANKY PŘÍMÝM LETEM

Letecká společnost Air Arabia, jedna z největších nízkonákladových společností, zahájila od dubna provoz nové letecké linky mezi Prahou a marockou Casablankou. Do největšího marockého města, které je známé svým multikulturním charakterem a dynamickým rozvojem v obchodní i společenské oblasti, je možné si zaletět dvakrát týdně. Casablanca se nachází na pobřeží afrického kontinentu a ve středu rozsáhlé turistické oblasti. Air Arabia na linku nasadí letoun typu Airbus A320, který patří mezi nejvyužívanější a nejspolehlivější letouny na světě.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - BŘEZEN 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − BŘEZEN 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.