View in browser

Šį mėnesį neatradom naujų restoranų. Wolte ar Bolte vis tiek ne tas, o pradėti kažkur eiti vos atsivėrus terasoms dar nesinori. Šį mėnesį neperskaitėm 3 naujų knygų. Aš net vienos nesugebėjau pabaigt. Net kažkokių galvą nunešančių serialų ar dokumentikų – net ir tų neatradau. Vietoj to kokį penktą kartą žiūriu „Draugus“. Aišku, vėl nuo pirmos serijos.

Jeigu kovas buvo apie dėmesį ir laiką sau (ahem, nuo šitos frazės jau net šiek tiek bloga), balandį leidom sau atsipalaiduoti. Pradėjom kalbėt apie produktyvumo varomą nerimą. Galutinai susitaikėm su mintim, kad dabar jau tikrai būsim namie. Net kaip tikri suaugusieji patys nudažėm velykinius kiaušinius. 

Galiausiai, didžioji dalis dar ir išlaikėm buvimo kartu 24/7 testą – nesvarbu, su butiokais ar su brangiaisiais. Aš supratau, kad savąjį testą mes tikrai išlaikėm tada, kai mano išrinktasis pabandė įžengti į virtuvę. Sakau „pabandė“, nes balandžio mėnesio virtuvės ataskaitoje turime tris pjūvius į skirtingus pirštus. Taip pat eksperimentą „makaronai su graikišku jogurtu“ tą vieną dieną, kai aš išėjau į ofisą ir nepalikau nieko paruošto. Užtat net ir su savo supjaustytais pirštais ir keistais patiekalais sumuštinių balsavimą Instagrame vis tiek laimėjo jis. O aš laimėjau, nes jis išmoko apipirkti mus savaitei be papildomo skambučio „kokį čia tą sviestą imt“. 

Ką skaityti?
Spintelių turinys

Vengiant dar vieno sprinto į parduotuvę

Baigėsi paskutinis sultinio kubelis? Naudok arbatą arba alų. Ir ne, aš nejuokauju. 

Tokius pakeitimus siūlo šią savaitę pasirodęs New York Times straipsnis su ilgu pakaitalų sąrašu. Kol vis dar į parduotuvę einam kartą per savaitę ar net rečiau, man šitas sąrašas tapo atradimu. Mane labiausiai nustebinę patarimai:

  • Sultinį galima pakeisti vandeniu, į kurį šliūkšteli vyno, alaus arba arbatos,
  • Norint iškepti drėgnus kepinius su pasukomis, nebūtina bėgti į parduotuvę – užteks pieno ir citrinos sulčių,
  • Visas sūris yra sūris – tereikia žinoti, kokio kietumo sūrį reikia naudoti.
Istorija kartojasi

Bye bye, Dalgona

Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu išpopuliarėjo bulvės. Anksčiau naudotos kaip pašaras gyvuliams, krizės metu jos buvo perkeltos ant žmonių stalų ir išmoktos ruošti šimtais skirtingų būdų. Didžiosios depresijos metu atsirado Mac&Cheese – turbūt ikoniškiausias spintelių likučių patiekalas JAV. Visos krizės turėjo savo atspindžius virtuvėje.

Pasak The Atlantic, dažniausiai tai, ar patiekalas adaptuosis ilgesniam vartojimo laikotarpiui kultūroje po krizės, priklauso nuo jo gamybos paprastumo ir ingredientų. Ir panašu, kad su Dalgona kava, susprogdinusia TikTok ir Instagram tinklus, teks atsisveikinti. Lygiai taip pat, kaip 50-aisiais atsisveikinome su viskuo žėlė formose. Daugiau apie maistą istorinių krizių metu kviečiu skaityti The Atlantic straipsnyje.

Jeigu visgi norisi numalšinti produktyvumo kirminą

Dar 12 naujų progų išmokti kažką naujo

Apie tiesiogines Instagram transliacijas, pasiekiančias mus iš visų mylimiausių celebrity chefs virtuvių, jau pasakojau praeitame naujienlaiškyje. Šį mėnesį pasaulinio lygio šefų ir rašytojų bendruomeniškumas persikėlė į kitą lygį.

Pavyzdžiui, receptų knygų autorė ir rašytoja Julia Turshen kiekvieną dieną savo paskyroje ne tik paskelbia mini rašymo iššūkį, bet ir Instagram paskyroje priima jūsų apytuščio šaldytuvo nuotraukas ir viešai papasakoja, ką iš jo turinio galima pagaminti. Mano mylimiausioji šefė Samin Nosrat išleido skubios pagalbos podcastą „Home Cooking“, kuriame nuolat pasakoja apie namie lengvai pagaminamus karantino patiekalus. Samin šį sekmadienį taip pat visus kviečia tiesioginės transliacijos metu kartu su ja gaminti lazaniją – nors Instagram transliacija prasidės 2:00 nakties Lietuvos laiku, tokios progos praleisti pirmadienį neverta. 

Dar 10 progų išmokti kažko naujo (net ir piešti su jau minėtos Samin Nosrat knygos iliustratore) surašė Food52 savo straipsnyje, rekomenduoju pasidomėti.

Duonos reikalai

Tu vis dar gali nekepti sourdough duonos

Kartais imu galvoti, kad mano nenoras kepti sourdough duoną atsirado kaip protesto forma prieš visus kepančius. Visi augina raugą ir kepa, tai aš jau tikrai nekepsiu. Kas kad į 2020-ųjų rezoliucijų sąrašą įtraukiau norą išmokti tai daryti. 

Bet kiekviena duona yra duona. Visos skirtingos, visos gražios. Ir ne visoms reikia raugo. Bon Appetit paruošė straipsnį su 33 duonos ar bandelių receptais, kuriems nereiks raugo augintinio – visus rasite čia. Tarp jų ir sparčiai populiarėjančias plokščias duoneles (flatbread) iš jogurto ir miltų. Panašu, kad šitos duonelės irgi tapo vienu iš karantino trend'ų.

Ką žiūrėti?
Youtube valandėlė

John Krasinski laimėjo karantino internetą

Gerai gerai, Krasinskis man patiko jau nuo pirmos The Office serijos, tad jam pelnyti mano simpatijas nebuvo sunku. Bet su savo naujausiu kanalu „Some Good News“, jis šį mėnesį visiškai nukovė internetą. 

J. Krasinski kiekvieną savaitę pristato tik geras naujienas iš viso pasaulio. Penktasis šios laidos epizodas buvo skirtas geroms naujienoms maisto industrijoje. Spoiler alert – šiame epizode pamatysite ir Guy Fieri, Martha Stewart bei David Chang. Siūlau pasižiūrėti patiems – kad pamatytumėte naujausią epizodą, spauskite čia. Ir aišku, pažiūrėkite visus kitus. Žiūrėdama šias naujienas net nubraukiau vieną kitą džiaugsmo ašarą. 

Beveik viso gyvenimo meniu iliustracijų pavidalu

Lygiai trisdešimt du – tiek metų japonų šefas Itsuo Kobayashi kasdien dokumentavo tai, ką valgė. Kadangi tuo metu dar tikrai nekvepėjo nei instagramais, nei apskritai išmaniaisiais įrenginiais, Kobayashi tai darė sunkiuoju būdu – piešiniais. Pamatyti per tris dešimtmečius nupieštas iliustracijas ir išsamiau paskaityti apie autorių kviečiu Artnet straipsnyje. 

David Bowie VS ledai ant pagaliuko

Turbūt vienas mane labiausiai pralinksminusių dalykų Twitteryje šį mėnesį – David Bowie apdarų kolekcija, palyginta su ledais. Ją visą pamatyti galite čia

Jeigu mėgstate panašaus kalibro nesąmones, visada primenu apie @tasteofstreep paskyrą su ikona Meryl Streep. Dar vienas perlas, šįkart Instagrame.

Ką dovanoti mamai?

Žinau žinau, mamą norisi apkabinti, bet aš vis dar laikausi pozicijos pakentėti. Ypač, kai tiek gerų dovanų galima palikti mamai prie durų slenksčio.

Rankų darbo desertasNieko nenustebinsiu – nesvarbu, ar jums 13, ar 35, visos mamos myli savo vaikų rankomis pagamintas dovanas. Ypač, jei jos valgomos. Dovanos, kuriomis apsidžiaugtų visos mamos:

Gėlių puokštė iš vietinių floristųDviguba dovana – ir mamai, ir floristui, kuriam karantino laikotarpiu turbūt nebuvo labai lengva. Man gražiausios gėlės Vilniuje slepiasi po šiais pavadinimais:

Mėgstamų dalykų prenumerataPrenumeratų šiais laikais tik spėk rinktis – ir nebūtinai žurnalų. Prenumeratos, kuriomis tikrai apsidžiaugtų visi:

  • Kino platformų prenumerata (nuo Netflix ar Amazon Prime Video, iki Žmonės Cinema), 
  • Knygų prenumerata (aš esu girdėjusi apie Books Map Box, bet gal yra ir daugiau),
  • Grožio dėžutės prenumerata (yra daugybė pasirinkimų),
  • Prenumerata netrukus atsidarysiančiuose sporto klubuose arba internetinėse sporto platformose, pavyzdžiui Enso TV). 
Mėnesio baikos

Paversiu tai karantinine tradicija – mėnesinė dozė memų iš mano Instagramo saved skilties. 

Ačiū, kad perskaitei iki galo! Jeigu turi komentarų ar pastebėjimų, mielai jų laukiu Instagrame, Facebooke arba el. paštu žemiau. Linkėjimai!
Gabrielė, Pusryčiams
labas@pusryciams.com
+37063082731
facebook instagram

-----

Tu gauni šį naujienlaiškį, nes kadaise jam užsiregistravai. Nepatinka? Visada gali parašyti ir pasiskųsti man arba atsisakyti naujienlaiškio visam laikui.

Atsisakyti
MailerLite