KUNSTIAKADEEMIA NÄDALAKIRI NR 74

UUDISED

EKA tudengifilmid said jälle preemiad!

Lucija Mrzljaki film Šuma sai parima tudengifilmi auhinna.
Topelt ei kärise! 
Nukufilm "Ja mina nagu linnukene" on nüüd pärjatud auhindadega Soomes Raumas toimunud Blue Sea filmifestivalil lühifilmide võistlusprogrammis - tudengifilmide 1. koht plus Kuldne Heeringas, autor Yyhely Hälvin.

Vaata lähemalt

EKA anima kutsuti Turku Animafestivalile terve programmiga

Soomes Turus toimus festival TAFF (Turku Animated Film Festival). EKA animaosakond oli esitatud terve programmiga. Teine programm oli Olga ja Priit Pärna retrospektiiv, B-galeriis oli avatud näitus Kilplased. Kolmas programm oli soome animatudengite paremik ajast kui Priit Pärn seal õpetas. 

Kahe kuuga 9 teost – noar.eu ja Eesti Kunstiakadeemia edukas koostöö

Suvi 2017 oli noar.eu kunstikeskkonnale väga edukas ja tänu suurematele projektidele nagu näiteks Tallinn Art Week tõusis noore kunsti teoste müük märkimisväärselt. Eesti kunstiakadeemia ja NOAR koostöö raames leidsid uued omanikud järgmiste kunstitudengite teosed: Kristen Rästas (2 maali), Rebeka Vaino (maal), Riin Maide (graafika), Kelli Gedvil (maal), Katrina Kolk (maal), Tiiu Lausmaa (3 maali).

Noore Eesti Kunstiakadeemia tudengi Tiiu Lausmaa sõnul annab NOAR alustavale kunstnikule suurepärase võimaluse oma tööd kooliseinte piiridest väljapoole saada ja neid ka müüa. “Oma tööde turundamine on noorele kunstnikule tihtipeale kõige raskem osa: puuduvad õiged kontaktid ja ei tea kuidas täpselt alustada. NOAR teeb selle esimese sammu astumise lihtsamaks – soovitan teistelgi oma tööd sinna üles panna!”

Neljas Loomehäkk: Eesti sünnipäev, virtuaalreaalsus ja videotööstuse võidukäik

Pühapäeva, 10. septembri õhtul lõppenud loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk tõi kokku rekordarvu rahvusvahelisi meeskondi ja auhindu. Loomehäki võitjaks tunnistas žürii meeskonna Scope, kes toob lähemate kuude jooksul turule üritusel välja arendatud videotootmistarkvara.

Teise koha sai tiim Japira, kes 48 tunni jooksul töötas välja green screen tehnoloogial põhineva rakenduse Eesti Vabariigi 100 juubeli tähistamiseks. Kolmanda koha pälvis EKA meeskond  Sandbox Mafia, kes sai kahe päevaga valmis esmase prototüübi mitme osalejaga liitreaalsusmängule nutitelefonides.

Järjekorras neljandale Loomehäkile registreerus üle 120 inimese viiest riigist.  Lõpuesitlusteni jõudis kokku 11 meeskonda, kelle tööd hindas 8-liikmeline ekspertide žürii. Seekordse Loomehäki üldteemaks oli loov ruum. 6 meeskonnas oli EKA tudengid/vilistlased (tootedisainist: Tiina Pärtel ,Kevin Laus, Lauri Visnapuu, Christopher Nõmmann; graafilisest disainist Kaspar Kuldkepp, Silvia Saks; ehte-ja sepakunstist Jaan Škerin; naha- ja aksessuaaridisainist Kätlin Kummel; keraamika ja klaasikustist Maarja Mäemets ja moedisainist Anneli Glinjanski).

2017 RKAS stipendiaat on värske maalimagister Alina Orav

2017. a kevadsemestri RKAS stipendiumi (Riigi Kinnisvara AS magistriõppe stipendium) sai meie kunsti õppekava värske vilistlane Alina Orav.

Alina pälvis preemia oma 2016/17 õppeaastal sooritatud magistritöö POLÜVAATEMAAL KUI UUS POTENTSIAALNE KUNSTISUUND eest.

Lõputöö juhendajad olid dr. Raivo Kelomees ja prof. Raul Keller.

"Polüvaatemaal on mõiste, mille võtsin kasutusele enda magistriõpingute käigus leiutatud uut tüüpi maali kohta, mida olen käesolevaks hetkeks neli aastat arendanud ning millest andsin ülevaate enda lõputöös," selgitab Orav ja lisab:

"Polüvaatemaal on pilt, mis hoomab endas mitut (seni kolme kuni viit) anamorfoosset illusiooni tekitavat kujutist. Töö on enamasti maalitud maapinnaga paralleelsele, - ühtivale või sellega kergelt nihkes olevale tasapinnale. Igat ruumilisena tajutavat pilti ühes kujutises saab eristada mitmest kindlast vaatepunktist, mis paiknevad maalist määratud kaugusel ja kindlal kõrgusel teose suhtes. Vaatleja asupaik pildi suhtes mõjutab viisi, kuidas ta pilti tajub."

Palju õnne Alinale!

Loe stipendiumist lähemalt

Reet Aus taaskord Põhja-Euroopa tippjuhtide nimistus!

EKA vanemteadur, õppejõud, vilistlane Reet Aus on juba teistkordselt
Euroopa TOP 20 vastutustundliku juhi nimistus! Lisaks temale on nimekirja
seekord valitud ka Rasmus Rask (LaMuu) ja Robert Kitt (Swedbank Eesti).
 
Jõudu ja jaksu Sulle, Reet!
 

Prof Andres Ojari. Foto Tõnu Tunnel

Arhitektuuriteaduskond alustas õppeaastat uue dekaani käe all

15. juunil valis EKA arhitektuuriteaduskonna valimiskogu seoses eelmise dekaani ametiaja lõppemisega uueks dekaaniks professor ANDRES OJARI. Professor Ojari võttis ameti üle kuus aastat arhitektuuriteaduskonna dekaanina tegutsenud Toomas Tammiselt, kes jätkab EKAs mahulise arhitektuuri professorina.

Andres Ojari lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 1993. a ning on olnud arhitektuuriosakonna õppejõud juba pea 20 aastat. Alates 2012. aastast on Andres Ojari arhitektuuriteaduskonna professor, kureerinud magistristuudiote tööd, juhendanud koos Markus Kaasikuga stuudiot, mis tegeleb ühiskondliku hoone ja avaliku ruumi mõistega, ning interdistsiplinaarset töötuba “Hüljatud maastikud”, mis on käsitlenud vanu tööstusalasid Sindis ja Kohtla-Järvel, Dominiiklaste kloostri Katariina kirikut Tallinnas ja Paluküla kirikut Hiiumaal, Kopli liine ja Tapa raudteejaama.

1994. aastal asutas Ojari koos Markus Kaasiku ja Ilmar Valduriga arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid, mille koosseisus on osaletud edukalt nii avalikel kui ka kutsutud arhitektuurivõistlustel. 3+1 arhitektide tuntumad objektid on Eesti Suursaatkond Vilniuses, Pärnu Keskraamatukogu, Baltika kvartali 1. etapp (koostöös Studio 3-ga) ja Eesti Rahva Muuseumi uue hoone püsiekspositsioon. Valmimist ootab Rail Baltic reisiterminal Tallinnas. Laialdast huvi on äratanud nende eramajad ja kortermaja Tallinnas Koidula tänaval.
3+1 arhitektid on esinenud erinevatel rahvusvahelistel konverentsidel ja näitustel (Berliin, Bordeaux, Ljubljana, Napoli, Pariis, London, Rooma, Praha, Rotterdam). Nende loomingut on publitseeritud erinevate ajakirjade ja kirjastuste poolt (AD, A+T, A10, Birkhauser, de Architect, Hochparterre, Laurence King, Taschen jt).

3+1 arhitektid on auhinnatud kolmel korral Eesti Kultuurkapitali preemiaga (1998, 2001, 2009) ning aastal 2008 tunnustati nende tegevust Kultuurkapitali aastapreemia peaauhinnaga. Samuti on neid kolmel korral nomineeritud Mies van der Rohe üleeuroopalise arhitektuuripreemia (1999, 2001, 2006) saajate nimekirja.

EKA arhitektuuriteaduskonna valimiskogusse kuulusid:

rektor prof Mart Kalm, õppeprorektor prof Anne Pikkov, teadusprorektor Urve Sinijärv, haldus ja finantsdirektor Andres Tammsaar, dekaanide esindaja prof Kristjan Mändmaa, arhitektuuriteaduskonna dekaan prof Toomas Tammis, sisearhitektuuri osakonna juhataja prof Hannes Praks, arhitektuuriteaduskonna teadus- ja arendustegevuse koordinaator Pille Epner, arhitektuuriteaduskonna üliõpilaste esindaja Laura Pint.

Kunstiakadeemias alustas teadustegevust esimene järeldoktorant

Käesolevast semestrist alustas Eesti Kunstiakadeemias esimese järeldoktorandina uuringuid Regina-Nino Mion.

Tegemist on Mobilitas Pluss järeldoktoritoetusega, mida annab välja Eesti Teadusagentuur. Seda saavad taotleda välisriigis doktorikraadi kaitsnud teadlased, kes soovivad läbida järeldoktorantuuri Eestis.

Regina-Nino Mioni järeldoktoriprojekti teema on "Pilt või märk: Pildilise representatsiooni fenomenoloogiline analüüs" (Image or Sign: A Phenomenological Study of Pictorial Representation). Mioni juhendaja on EKA kunstiteaduse professor Virve Sarapik. Projekt keskendub Edmund Husserl'i pildilise representatsiooni teooriale ja see on jätk Mioni doktoritööle. Doktoritööga saab tutvuda siin: http://doc.rero.ch/record/233307?ln=en

Regina-Nino Mioni soov oli seda projekti läbida EKAs mitmel põhjusel:
EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri insituudis uuritakse pildilise representatsiooniga seotud küsimusi, sellel teemal korraldatakse teadusseminare ja avaldatakse teadusartikleid (Virve Sarapik, Krista Kodres). Mion alustas Husserli fenomenoloogia uurimist Tallinna Ülikooli filosoofia doktoriõppes (juhendajaks Tõnu Viik), lõpetas ja kaitses oma doktoriväitekirja Fribourg'i ülikooli filosoofia osakonnas (Šveitsis) 2014. aastal.

"Ma tahaks oma teadustööd edaspidi teha justnimelt kunstikõrgkoolis, et mu uurimus ei jääks liiga teoreetiliseks. Mind on alati huvitanud teoreetiline pool siduda konkreetsete kunstiteoste näidetega.  Olen EKA vilistlane, lõpetasin 2002. aastal EKA skulptuuri erialal, magistrikraadi sain Tallinna Ülikoolist 2008. aastal filosoofia erialal,"  põhjendab oma valikuid Regina-Nino Mion.

Tema projekt võtab vaatluse alla Edmund Husserl'i pildilise representatsiooni teooria.

"Eesmärk on kritiseerida Husserli teooria semiootilist käsitlust ning kaitsta selle fenomenoloogilise käsitluse originaalsust. Vastupidiselt laialt levinud arusaamale Husserli pildilise representatsiooni teooriast, mille järgi “pildi” mõiste on mittetäielikult välja töötatud “märgi” mõiste, väidan ma, et Husserl eristab selgelt need kaks mõistet ning seab “pildi” mõiste isegi esikohale. Ma soovin näidata, et Husserli filosoofias on selgelt eristatud pilditeadvus ja sümbolteadvus, ning kujutise pildiline ja sümboliline funktsioon," selgitab Mion.

Projekti tulemused avaldatakse eelretsenseeritud teadusajakirjades ning kantakse ette loengutes ja konverentsiettekannetes.

Kristel Kuslapuu osales New York Fashion Weekil

Foto: Aleksander Kelpman

Kristel Kuslapuu on värske Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna lõpetaja, kes esitles NYFW-l oma BA lõpukollektsiooni käsitsi kootud kudumitest, milles peidus palju sotsiaalset närvi kõditavat ja mõtlemapanevat ainest.

Uue kollektsiooni nimeks on „Little Boys Blue“. “See räägib ühiskonnakriitiliselt sellest, kuidas tänapäeval võiks kindlaid soorolle omavaid rõivaid olla vähem. Ometigi näeme tänaval väikeseid lapsi, kelle tunneme ära just nende riietuse värvuse tõttu – väikesed tüdrukud mannavahu roosas ja väikesed poisid „mehelikus“ sinises.” 

 

 

Katrin Aasmaa esitleb oma kollektsiooni Tallinn Fashion Weekil

Foto: Anton Hmelnitski 

Tallinn Fashion Week tuleb taas 11.-14. oktoober Telliskivi Loomelinnakus paikneva Vaba Lava teatrisaalis. Teisel päeval on oodata ka Eesti Kunstiakadeemia kolmanda kursuse tudengi Katrin Aasma loomingut. Disaineril on see juba teine kord üles astuda ühel olulisemail sündmusel Eesti moeelus. Katrin ütleb, et tema kollektsioon tegeleb jätkuvalt Eesti ja Vene noorte integratsiooniga ning üheks märksõnaks on “keskturu streetstyle”. 

EKA rahvusvahelise suvekooli tudengid kinkisid elevantidele omatehtud mänguasjad

Fotol Fien, autor Maaja Kitsing.

EKA rahvusvahelise suvekooli tudengid disainisid nädala jooksul elevantidele 5 mänguasja.  Lugu käis uudistamas ERR Ringvaade. 

Vaata lugu siit: http://menu.err.ee/618217/eka-tudengid-tegid-elevantidele-manguasjad

EKA tudengid avasid Kalamajas paberipoe

Kalamaja paberipood ehk KAPA on uus paberi-, kirjatarvete-, ja kunstipood Kalamaja südames, aadressil Kotzebue 7, otse uue EKA hoone kõrval. Pood on
kokku pandud koostöös EKA enda tudengitega. Meilt leiad paberi, papi, vihiku, värvi, pintsli, märkmiku, kustuka, pliiatsi, kommi, kingituse ja (väga hea) kohvi.

AvatudE - R: 8 - 19
L - P: 12 - 16 (vähemalt)
pood@kalamajapaberipood.ee
www.kalamajapaberipood.ee
+372 566 366 49

NÄITUSED

Head Eesti asjad tulevad Eesti Kunstiakadeemiast

Foto: Digitaalsete metoodikate ja käsitöö ühendamisel sündinud šokolaadist 3D-Tallinn. Autor: Sille Pihlak. Foto: Jana Solom

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna toote- ja tekstiilidisaini ning nahakunsti osakondade ühisprojekt „Hea Eesti Asi“ on praktilise õppetöö vorm 2017. aasta kevad- ja sügissemestril.

"Hea Eesti Asi" on Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna toote- ja tekstiildisaini ning nahakunsti osakondade ühisprojekt, mis keskendub Eestit iseloomustavate narratiivide ja elementide otsingule, vormimaks neid laiemalt mõistetavateks ja taasmõtestatavateks väikeobjektideks - Eesti asjadeks. Projekti eesmärk on kohalikust kultuurikontekstist inspiratsiooni ammutamine ja selle (tarbe)kunstilise väärtusega tooteprototüüpidesse valamine - tulemuseks tooted, aksessuaarid, väikeinstallatsioonid jm, mis meie mineviku, oleviku ja tuleviku lugusid rääkides sobivad meeneks nii meile endile kui meie väliskülalistele. Projekt kulmineerub näituseks 2017.a. sügisel Tallinna Disaini- ja Arhitektuurigaleriis.

Korraldaja EV100 kunstiprogramm

EV100 kunstiprogramm keskendub kaasaegsele kunstile, et mõtestada läbi selle Eesti riigi olevikku ja tulevikku.

Darja Popolitova näitus “EROS LOADING” / “EROOTILINE LAETUS”

Neljapäeval 14. septembril kell 18.00 avatakse HOP galeriis EKA doktorandi ja külalisõppejõu Darja Popolitova näitus “EROS LOADING” / “EROOTILINE LAETUS”. Elutute esemete hingestatus; digitaalne animism. Mis võiks olla arvuti ning nutitelefoni kasutamisel veel intiimsem kui tema pidev, lakkamatu ning lähedane kohalolu? Kohalolu, kus Platoni idee Erosest kui ideaalsest vormist on viidud täiuslikkuseni; ekraani operatsioonide näiline lihtsus, virtuaalsete vormide ja värvide laitmatus ning virtuaalmaailma eneseesitlik lummus. Ma puudutan, vajutan, scrollin jälle ja uuesti. Sinise ekraani poolt valgustatud, justkui keset kuu valgusvihku, tunneb minu tehislik kaaslane mind paremini kui mina iseend. See tähelepanu lummab mind. Võimalik, et see kiindumus ei ole ainüksi praktiline, vaid ka spirituaalne.

Näituse graafiline kujundus: Norman Orro 

Kunstnik tänab: Kadri Mälk, Tanel Veenre, Marek Mäemets, Sofja Kostenkova, Ljudmilla Georgijeva, Claudia Lepik, Anastassia Dratšova, Alexei Gorodenkov, MakerLab Tallinn, Ossmet OÜ, Hüdrograafika OÜ

EKA uue maalidotsendi Kristi Kongi „Aberratsioon. Harjutused valguse ja varjuga“ avamine

Olete oodatud Kristi Kongi näituse „Aberratsioon. Harjutused valguse ja varjuga“ avamisele reedel, 15. septembril kell 18.
Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini.
 
Kristi Kongi on oma loomingus proovinud värvi ja valgust mõtestada erinevate võtete kaudu. Näitus „Aberratsioon. Harjutused valguse ja varjuga” on alguse saanud uurimisreisilt Mexico Citys. Aberratsioon kui näituse kontseptsiooni alus tuleneb kunstniku pidevast liikumisest, mille tõttu muutus kujutis, mis omakorda on mõjutanud nendes kohtades tehtud fotosid.

Installatsiooni algmaterjalist ja lõpptulemusest ilmub näitust saatev kunstnikuraamat, mis räägib valgusest ja värvist. 
5. oktoobril on kavas raamatuesitlus Vaal galeriis. 

Kristi Kongi (1985) on Eesti üks kirkamaid maalikunstnikke kaasaegse kunsti maastikul. Ta keskendub oma töödes värvile, valgusele ja ruumile, teostades maale sageli installatiivselt või kohaspetsiifiliselt. Kongi on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli ning Eesti Kunstiakadeemia maali osakonna. Kristi Kongi pälvis 2013 Sadolini kunstipreemia, mis on vanim erakapitalil baseeruv kunstipreemia Eestis. 2016. aastal oli ta nomineeritud Eesti kaasaegse kunsti preemiale Köler Prize
 
Näitus on osa Tallinna Fotokuu ’17 kaasaegse kunsti biennaali galeriide programmist
Näitust toetavad Akzo Nobel, Sadolin ning Eesti Kultuurkapital.

Brüsselis avataval näitusel osalevad mitmed EKA õppejõud ja vilistlased

15. septembril avatakse Brüsseli kunstikeskuses Bozar Eesti kaasaegse kunsti näitus.
 
Näitus „Ekraani arheoloogia. Eesti näide“ on kunsti ja uute meediumide suhteid analüüsiv näituseprojekt, mis on seotud kolme kokkulangeva sündmusega – Eesti on 2017. aasta juulist Euroopa Liidu eesistujamaa, 2018. aastal saab Eesti Vabariik 100-aastaseks ja näituse toimumispaik Bozar avab 2017. aasta septembris spetsiaalselt meediakunstile keskenduva uue tiiva, nn BozarLabi.

Näitusega „Ekraani arheoloogia. Eesti näide“ kaasneb ajakirja Estonian Art erinumber, mis keskendub ekraanikunstile. Ekraanimeediumidesse kaasaegses kunstis aitavad süüvida Raivo Kelomees, Andres Lõo, Ragne Nukk, Nithikul Nimkulrat ja Eha Komissarov. Visuaalesseed esitavad Marge Monko ja Taavi Suisalu. Lisaks sisaldab ajakirja number artikleid disainist, raamatutest ja arhitektuurist. Eriliselt pööratakse tähelepanu Belgia-Eesti arhitektuurikoostööle ning septembris avatavale Tallinna Arhitektuuribiennaalile (TAB), millest kirjutavad Eve Arpo, Triin Männik ja Gregor Taul.
Näitust on kolme kuu vältel alates järgmise aasta 6. juulist võimalik vaadata ka Kumu kunstimuuseumi kaasaegse kunsti galeriis.
 
Osalevad kunstnikud: Paul Kuimet, Taavi Suisalu, Marge Monko, Sigrid Viir, Ivar Veermäe, Tõnis Vint, Yuri Sobolev, Katja Novitskova

Kuraator: Eha Komissarov
Koordinaator: Triin Tulgiste
Näituse kujundaja: Neeme Külm
Näituse tehniline teostus: Valge Kuup (Jaana Jüris, Neeme Külm, Villem Säre, Pärtel Eelmaa, Denes Farkas, Henri Viljarand)
 
Näituse toetaja: Riigikantselei, Eesti Suursaatkond Brüsselis
 
Näitus on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja EV100 rahvusvahelisest programmi osa.

Valgusele sarnane valgus 2 ARSis

16. septembril kell 18:00 avavad vabade kunstide dekaan Kirke Kangro ja õppejõud Jacob Jessen ARSi projektiruumis ühisnäituse “Valgusele sarnane valgus 2”.  See on järg nende samanimelisele ühisnäitusele, mida eksponeeriti 2014. aastal Vaal galeriis. Kunstnikud jätkavad valgusmälu uuringuid ning katsetusi sise- ja välisruumi valguse ümberpaigutamisega. Näitus jääb avatuks kuni 15.10 ja kuulub Tallinna Fotokuu põhiprogrammi.

Pühapäeval, 17. septembril kell 16:00 toimub näitusel ringkäik koos kunstnike Kirke Kangro ja Jacob Jesseniga.

Arhitektuuritudengite varjualuse SOPID avamine Harju tänaval

Sopid. (render) Autor Lill Volmer

Laupäeval, 16. septembril kell 13 avavad Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna teise kursuse tudengid Harju tänava haljasalal eksperimentaalse varjualuse, mis jääb linnakodanikele ja külalistele testimiseks kuni 5. novembrini. Avamisel räägivad tudengid ja juhendajad varjualuse ideest ja sündimisest.

Loe edasi

EKA Narva kunstiresidentuuris avati Londonis elava Eesti kunstniku Maria Kapajeva seni suurim kodumaine isikunäitus „Unistus on helge, veel ebaselge / Мечта прекрасная, ещё неясная“

Tallinna Fotokuu raames naaseb Londonis elav Eesti kunstnik Maria Kapajeva Eesti Kunstiakadeemia Narva kunstiresidentuuri Kreenholmi sotsiaalset pärandit uuriva isikunäitusega. Tekstiilivabrik Kreenholm, mille pankrott kuulutati välja 2010. aastal, oli oma 150 tegutsemisaasta jooksul Narva olulisemaid ettevõtteid, mis kujundas nii linna sotsiaalset, kultuurilist kui arhitektuurset miljööd. Näituse fookuses on tekstiilivabrik hilissotsialistlikul perioodil, mil selle tsehhid andsid tööd 12 000-liikmelisele, peamiselt naistest koosnevale kollektiivile.

–> 8.10.2017

Loe lähemalt

KONVERENTS, SEMINAR, KURSUS

Uus Eesti-Korea veebidisaini kursus EKAs!

Fonduer Platform – veebipõhine koostöökeskkond loomeinimestele.
Aita meil see valmis teha ja pääse praktikale Eestis ja Lõuna-Korea loomeagentuuri!
- - - - -
Ainekaart EKA ÕIS-is / Course card at EKA SIS:
https://artun.ois.ee/subject/view?subject_id=8142
- - - - -

KIIRED FAKTID:
Registreerumise tähtaeg: 18. september 2017
Millal hakkab toimuma: esmaspäeviti 25.09.2017–18.12.2017. (12 nädalat)
Kus toimub: Fonduer Tallinn Office (Telliskivi 60, Tallinn) ja Eesti Kunstiakadeemia
Grupi suurus: 6-15 tudengit

Keda ootame: nii BA kui MA-tudengid, kes
- on motiveeritud ja huvitatud start-up ettevõtlusest ja soovivad omandada selles vallas uusi professionaalseid oskusi töötades koos rahvusvahelise tiimiga;
- omavad kogemust teenusedisaini, UI/UX disaini, veebipõhiste toodete ja teenuste arendamise osas;
- omavad mobiili-äppide arendamise ja progemise kogemust.

Registreerumiseks saada oma CV ja võimalusel ka online-portfoolio: info@fonduer.com
Küsimused ja kommentaarid saada samal aadressil.

Hea tudeng/vilistlane!

3 kuuline ja ingliskeelne loomeettevõtluse äriideede arendusprogramm STARTERcreative algab taas. Tule liitu, tunnistus on väärt 2 EAPd. 

Viie ülikooli ühises programmis aitame leida su meeskonna ideele hea ärimudeli ning teeme selgeks kõik ettevõtluse põhioskused (äriarendus, tootearendus, teenusedisain, turundus, ärimudeli loomine, müük, pitching jt teised teemad). Seda kõike Eesti tippmentorite abiga. Registreerida saad ka üksi, esimeses loengus moodustatakse meeskonnad. 

Programm toimub õhtuti ja algab juba 19. septembril. Osalemine on tasuta ja ei eelda eelteadmisi ettevõtlusest. 

Koolitused ja üritused toimuvad erinevates ülikoolides kesklinna piirkonnas ning algavad kell 17:00 (kestus 2,5 tundi). Kõik tegevused-arendused tehakse töötubade formaadis ja kohapeal, mis tähendab, et lisakohustusi ülesannete osas ei teki. Programmi lõpetanutele tõend või diplom ning võimalus võita ka rahalisi auhindu.

Programmi kava leiad: http://starteridea.ee/STARTERcreative/

EKA meeskondade juhendaja ja STARTERcreative programmi kontaktiks Kelli Turmann, kelli.turmann@artun.ee6267345

STARTERcreative on osa ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe parendamine kõigil haridustasemetel programmist Edu ja Tegu (http://ettevotlusope.edu.ee) ja on rahastatud EL sotsiaalfondist. 

Tutvu programmiga ja registreeri end juba täna

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut korraldab olulist arhitektuuriajaloo konverentsi EAHN

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut korraldab 2018 aasta juunis Tallinnas Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustiku (European Architectural History Network EAHN) viienda konverentsi. Konverents toimub iga kahe aasta tagant ning on professionaalse arhitektuuriajaloo olulisimaks koostööplatvormiks Euroopas. Kaasatud on ka Ameerika, Austraalia ja Aasia uurijad. Konverentsi eesmärk on soodustada arhitektuuri interdistsiplinaarset, kultuuride- ning rahvusülest uurimust.  

Kuni 30. septembrini saab konverentsi temaatilistesse sessioonidesse saata ettekande ettepanekuid.
Lisainfo:  karin.nugis@artun.ee

Konverentsi koduleht ja täpsem info

KONKURSS

Kestab üliõpilaste teadustööde konkurss - tähtaeg 15. sept!

Eesti Teadusagentuur kutsub üliõpilasi esitama teadustöid riiklikule konkursile. Konkursi tööde esitamise tähtaeg on tänavu tavapärasest kuu aega varasem. Töid ootame tänasest, 30.06.2017  kuni 15. septembrini 2017. Töid saab esitada Eesti Teadusagentuuri veebilehel https://konkursid.etag.ee/.

Kandideerima on oodatud üliõpilased kõigilt kõrghariduse tasemetelt.

Konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi.

Konkursi preemiafond on tänavu varasemast suurem, 70877,79 eurot, sest konkursiga liideti sel aastal esmakordselt ka Sotsiaalministeeriumi valdkondlikud eripreemiad.

Konkursi preemiasummad jagunevad järgmiselt:

  1. rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 960 eurot, II preemia 650 eurot, III preemia 320 eurot);
  2. magistriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
  3. doktoriõppe üliõpilaste teadustööd (I preemia 1600 eurot, II preemia 1300 eurot, III preemia 700 eurot);
  4.  kaks valdkondade ja tasemete ülest peaauhinda väärtuses 3600 eurot;
  5. Eesti Teaduste Akadeemia presidendi 3 eripreemiat, kokku 5497,79 euro väärtuses
  6. Sotsiaalministeeriumi eripreemiad, kokku 3400 euro väärtuses.

Iga valdkonna kõikidel tasemetel anname lisaks veel välja 3 diplomit.

Eesti Teadusagentuur korraldab üliõpilaste teadustööde konkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga tänavu juba 26. korda.

Lisainfo:

Sirli Taniloo
konkursi koordinaator
Eesti Teadusagentuur
telefon: 731 7347, +372526 0562
sirli.taniloo@etag.ee

Eesti teaduse populariseerimise auhind

Auhinna eesmärgiks on väärtustada teaduse populariseerimist, ergutada teadustegevust avalikkusele tutvustavaid tegevusi ning avaldada tunnusust sellesuunalise silmapaistva töö eest üksikisikutele ja kollektiividele, kes on:
– olnud edukad teaduse, teadussaavutuste ja teadlaste töö populariseerimisel ning laiemale avalikkusele mõistetavamaks tegemisel ja/või
– edukalt äratanud noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur. Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast.

2017. aasta konkurss

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september (kandidaate saab esitama hakata alates 1. augustist aadressil www.etag.ee/konkursid ).
Tulemused avalikustatakse 22. novembril toimuval konverentsil.

Konkursile kandideerima on oodatud:

  •     tegevteadlased või teaduskollektiivid,
  •     trükiväljaannete esindajad,
  •     audio-visuaalse meedia ja elektrooniliste kanalite esindajad,
  •     innovatiivsete meetodite kasutajad,
  •     üksikisikud või kollektiivid

kes on tegelenud teaduse populariseerimisega.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot.

Loe lähemalt

Garage48 Hardware & Arts kutsub EKA tudengeid Riiga

Käes on see aeg, mil taaskord on tulemas kauaoodatud Garage48 Hardware & Arts arendusnädalavahetus. Seekord toimub üritus Riias, koostöös TechHub Riga koostöökeskuse ja RTU Design Factory'ga. 
Arendusnädalavahetusele oodatakse osalema EKA tublisid disainereid. Üritus toimub vahemikus 29.09 - 1.10.2017 Riias, kohale toimetab osalejaid marsruudil Tallinn-Tartu-Riia-Tartu-Tallinn buss.

Registreeru!

TRÜKIMUST

Sügis EKA Kirjastuses

– 28. septembril ilmub kauaoodatud valimik Prantsuse filosoofi Jacques Rancière'i kunstiteemalisi esseid – "Esteetika kui poliitika" –, mis on üldse esimene eestikeelne Rancière'i raamat. Nende hulgas on ka tema keskseks kunstifilosoofiliseks kirjutiseks peetav “Tajutava jaotuskord”.
– Septembri lõpus tuleb trükist ja esitletakse Amsterdamis ka suvel Tallinna Kunstihoones toimunud rahvusvahelise graafilise disaini projektiga "Signaalid perifeeriast / Signals from the Periphery" kaasnevaid trükiseid eesti ja inglise keeles. See trükis ei kujuta endast näituse dokumentatsiooni, vaid iseseisvaid artikleid, esseid, intervjuusid ning visuaalseid esseid eesti ja välismaistelt praktiseerivatelt disaineritelt ning disainikriitikutelt, mis mõtestavad nüüdisaegseid tendentse graafilises disainis ning tekitavad dialoogi siin ja mujal toimuva vahele. Tekstide autorid: Phil Baber (UK/NL), Knock! Knock! Books (EE), Paul Gangloff (FR/NL), Mirjam Reili (EE), Francois Girard-Menier (CA), Mathew Kneebone (AU/US), Tim Hunkin (UK), bäke (UK), Marguerite Humeau (FR/UK), Evening Class (UK), Bardhi Haliti (XK/NL), Partia e Fort (XK) ja raamatu koostajad Elisabeth Klement (EE/NL) ja Laura Pappa (EE/NL). Eestis esitletakse raamatut oktoobri teises pooles.
– Oktoobris saab alguse ka uus sari – "Ehituskunsti raamatukogu" –, mille esimese raamatuna ilmub Pier Vittorio Aureli essee "Vähem on piisav: arhitektuurist ja askeesist". Ehituskunsti raamatukogu sarja peatoimetajad on Eik Hermann ja Karli Luik.
– Koostöös kirjastusega Lugemik on Fotomessi ajaks ilmumas Jan Verwoerti "Jõuetus ja joviaalsus".
– Lisaks nendele on kirjastusel töös veel 7 aktiivset projekti, aga nendest siis täpsemalt, kui raamatud valmis saavad.
Mis veel?
– EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnal on kohe-kohe ilmumas artiklikogumik "Järelevastamine. Kaur Alttoale", mis esitletakse 22. septemmbril Tartus.
– Raamatukogust on võimalik osta juunikuus kaitstud Tüüne-Kristin Vaikla doktoritööd "Re-Purposing Space: The Role and Potential of Spacial Intervention".
– Ilmunud on ka uus Kunstiteaduslike uurimuste number (2017/1–2), mida saab osta raamatukogust.
Info raamatute ilmumise ja esitluste kohta tuleb jooksvalt sügise jooksul.

Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+37256264949

Eesti Kunstiakadeemia

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

SHARE FORWARD

Saite selle kirja, sest soovime Teiega jagada EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest