VR prohlídka & Interview s umělci & LIVE STREAM & Performance & Report Nezobrazují se obrázky? Zobrazit email online

LINHARTOVA NADACE

Newsletter Speciál

Foto: Juan David Cevallos

VR TOUR: GENOCIDA

 https://genocida.art/vrt/index.htm

PETER MAMMES (UK): COUNTER PROPAGANDA

LIVE STREAM

TALK WITH ARTISTS: IS HISTORY REPEATING ITSELF

LIVE STREAM

PERFORMANCE: QEUSTIONS TO HEAVEN

Video

Performance se odehrála v Terezíně. Byl to hybridní koncentrační tábor a ghetto zřízené SS za druhé světové války. Terezín sloužil dvěma hlavním účelům: současně šlo o cestu k vyhlazovacím táborům a ′′osadu důchodu′′ pro starší a prominentní židy. Jeho podmínky byly záměrně vytvořeny tak, aby uspíšily smrt svých vězňů a ghetto sloužilo také propagandistické roli. V Terezíně zemřelo asi 33,000 lidí, většinou na podvýživu a chorobu. Umělkyně Loretta Lau využívá pomocí řady obskurních rituálů své tělo a hlas k připomenutí lidí, kteří trpěli genocidou. Je svědkem obrovských změn v Hongkongu. Hnát Čínu k zodpovědnosti je jediný způsob, jak zabránit historii, aby se opakovala.

JIŘÍ SOZANSKÝ: UNLESS MANKIND CHANGE

Rozhovor / Interview

Jiří Sozanský se narodil v Česku, je jedním z těch umělců, kteří okamžitě rezonují s tepem doby. Na českou uměleckou scénu vstoupil v polovině 70. let, během vrcholu normalizace a ideologického diktátu, který pošlapal lidská práva a lidskou důstojnost. Je známý jako nekonformní umělec a muž silných názorů a postojů, vyjadřující se prostřednictvím rozsáhlých multimediálních projektů vázaných na konkrétní místo. Jeho aktivity na neobvyklých místech a prostorech oživily utlumenou uměleckou scénu 70 -tých let. Tvořil a žil dle vlastního svědomí, a to i na úkor značného osobního rizika.

PUJA GATHERING FOR WORLD HUMAN RIGHTS DAY:
POŽEHNÁNÍ MEZINÁRODNÍMU DNI LIDSKÝCH PRÁV

Video

BADIUCAO 

Jedním z pozoruhodných umělců výstavy Genocida je Badiucao (bā diū cǎo), renomovaný umělec a disident z Číny. Toto je jeho první výstava v Praze (tedy nepočítáme-li plakát pod mostem blízko Vltavské zemřelého Dr. Li Wenliang). Badiucao odpověděl kurátorce Loretta Lau na první online schůzce: Je neuvěřitelné mluvit o genocidě ještě v roce 2020.  V galerii vystavuje plakát ilustrující 80 globálních značek, které využívají produkci koncentračního tábora Ujgur.

TELEVIZE SEZNAM: REPORT  

 

Tibet Open House, Školská 693/28, Praha 1 //  FB // WEB

OTEVŘENO: ÚT - PÁ // 13:00 - 20:00

VÝSTAVA TRVÁ DO 10. 1. 2021
KURÁTORKA: Loretta Lau

www.genocida.art

https://www.facebook.com/events/1325969397744108

 

 

Linhartova nadace Dlouhá 33, Praha 1, 110 00, Česká republika
petr@linhartovanadace.cz
+420 604 363 475
Facebook Website Instagram

GDPR 
E-mailové adresy, které jsou jedinými daty, jež o Vás uchováváme, a používáme výhradně k zasílání informací a pozvánek na kulturní akce pořádané Linhartovou nadací, jsou u nás v bezpečí. Vaše údaje nejsou poskytovány třetím osobám. Pokud se budete chtít v budoucnu z odběru odhlásit, je to kdykoliv možné:

 

odhlásit se

MailerLite