Latvijas Universitātes fonds –

ar lepnumu par izcilību!

LEPOJAMIES!

Sveicam jaunos 2022./2023. akad. gada stipendiātus!

20. oktobrī, Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā norisinājās LU fonda mecenātu stipendiju sumināšanas pasākums jaunajiem 2022./2023. akad. gada stipendiātiem. Katru gadu LU fonds saņem aizvien vairāk stipendiju pieteikumu, šogad LU fonds tādus saņēma jau 500 un 115 no tiem ieguva mecenātu stipendijas.

Lepojamies ar katru stipendiātu un vēlam veiksmes jaunajā mācību gadā! Pateicamies arī katram mecenātam, kas atbalsta jaunos studentus un komisijām, kas pavadīja garas stundas, lai stipendiju piešķirtu atbilstošākajiem pretendentiem!

SKATĪT FOTO NO PASĀKUMA

LU FONDA SAIMEI PIEVIENOJAS 3 JAUNAS STIPENDIJAS!

Gustava Zemgala piemiņas stipendija

Gustavs Zemgals vislabāk pazīstams kā cilvēks, kurš 1918. gada 18. novembrī pasludināja demokrātiskās Latvijas dibināšanu un kā neatkarīgās Republikas otrais prezidents. Tomēr viņa profesionālā un sabiedriskā darbība un pienesums demokrātiskās Latvijas veidošanā bija ļoti daudzveidīgs. Lai paplašinātu zināšanas par Gustavu Zemgalu un viņa laikabiedru laikmeta vēsturi, Ilze Ūdre Bleka (Black) Gustava Zemgala 150. jubilejas gadā ziedo stipendiju sava vectēva piemiņai.

Stipendija paredzēta vienam LU VFF bakalaura studiju līmeņa studentam, kas pēta Valsts Prezidenta Gustava Zemgala darbības apstākļus, viņa darbības laikmeta vēsturi.

Ceļamaize "Rēzekne"

Stipendijas izveidotāja Gunta Sandmeyer (1974) ir dzimusi un augusi Rēzeknē. Tālākās mācības Guntu 1992. gadā aizveda uz ASV, kur viņa beidza Oklahoma State University un iesāka uzņēmējdarbību nekustamā īpašuma, būvniecības un interjera dizaina jomās. Guntas abi vecāki savā laikā absolvēja Latvijas Universitāti. Savukārt, Gunta pati zina, ka dažāda veida palīdzība spēj izmainīt studenta tālāko dzīvi.

Stipendija tiek piešķirta LU 1. kursa studentam, kurš nāk no Rēzeknes vai Rēzeknes rajona. 

Konstantīna Čakstes piemiņas stipendija

Konstantīns Čakste (1901-1945) bija tiesību zinātnieks, politiķis, pretestības kustības dalībnieks 2. Pasaules kara laikā, Latvijas Centrālās Padomes priekšsēdētājs un akadēmiskās vienības Austrums biedrs. Viens no 1944. gada 17. marta Latvijas Centrālās padomes memoranda parakstītājiem.

Stipendija paredzēta LU 1. kursa Juridiskās fakultātes studentiem.

 

LU BOTĀNISKAIS DĀRZS!

LU fonda mecenāta atbalstītās lapenes Botāniskajā dārzā ir atvērtas apmeklētājiem

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā, kas ir arī valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa “Volfšmita muižas apbūve” aizsardzības teritorija, uzstādītās lapenes ir atvērtas apmeklētājiem.

Pateicoties LU fonda mecenātam Grigorijam Lučanskim, Botāniskajā dārzā ir uzstādītas divas lapenes, kas lieliski iederas Botāniskā dārza ainavā. 

ATBALSTĪT LU BOTĀNISKĀ DĀRZA ATTĪSTĪBU!

PALDIES!

Paldies ziedotājiem no 27.06. - 27.10. 

4finance, Accenture Latvijas filiāleAD VERBUM, Agija Lāce, Aija Auziņa, Aija Lāce, Air Baltic Corporation, Andis Draguns, Andris Piebalgs, Andris Teikmanis, ARČERS, Arkādijs Suharenko, Baiba Braže, Baiba Rivža, Dainis Pudelis, DAGI, DAUGAVIETE, DELFI, Džineta Dimante, Edgars Liepa, Eva Kalniņa, GatewayBaltic, Gundars Bērziņš, Guntis Bērziņš, Igors Lisjonoks, Indriķis Muižnieks, Inese Āboliņa, Inese Vaidere, Inga Tunste, Ivars Golsts, Ivars Kalviņš, JANIS un Millija Kāvuši un Anna Justīne Čakste, Jānis Pleps, Jānis Reirs, Jelgavas novada pašvaldība, Josif Menaker, Jūlija Sergejeva, Juris Krūmiņš, Karīna Pētersone, Kārlis Puķītis, Komunikācijas aģentūra, Kristīne Līce, Laila Ozoliņa, Laimdota Straujuma, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmumu asociācijaLatvijas Mobilais Telefons, Ļevs Fainveics, Maija Celmiņa, Mārtiņš Birģelis, Mārtiņš Kazāks, Mārtiņš Paparinskis, Mikrotīkls, Mikus Losāns, Mikus Žagata, NJ Media, Nordigen Solutions, Normunds Malnačs, Ojārs Kehris, Oļegs Burovs, Osvalds Pugovičs, Pēteris Aleksandrs Alunāns, Remigijs Počs, Roberts Blumbergs, Salaspils novada dome, Selvijs Ozoliņš, Silva Bērziņa, Solvita Harbaceviča, Sorainen, zvērinātu advokātu birojs, Tatjana Koķe, TET, TIETO LATVIA, Toms Pāvils, Uldriķis Zigurds, Valda Selga Liepiņa, Valdis Dombrovskis, Vitaly Manskiy, ZAB Skrastiņš un Dzenis, Zanda Kalniņa-Lukaševica un anonīmie ziedotāji. 

ZIEDOT IR PATĪKAMI!

Sniedz ieguldījumu Latvijas nākotnē jau tagad!

“Ceļamaize” – labākais, ko paņemt līdzi studiju pirmajā gadā!

ZIEDO JAU TAGAD!

Vivat, crescat, floreat Universitas Latviensis in aeternum!

"Latvijas Universitātes fonds", nodibinājums

Adrese: Vaļņu iela 10-2, LV - 1050

Telefons: +371 20127040

E-pasts: fonds@fonds.lv

 

fonds.lv | ziedot.lu.lv | friendslu.com 

Email Website Facebook Youtube Instagram
MailerLite