Czy możesz to sobie wyobrazić: jedziesz na zwykłe wakacje i nagle okazuje się, że zostałaś Hipisem i mieszkasz w jaskini?

 Jak sie wplątać w taki "film"? 

Wystarczy chodzić po Las Palmas, usiąść na chwilę i pozwolić się zaczepić jakiemuś "bezdomnemu". Potem okaże się, że to znany muzyk, który po nagraniu złotej płyty, rzucił studio, uciekł z Finladii przed zimą na Kanary, gdzie ukradli mu paszport i tak został tam na zawsze.

Potem spotkasz Słowaków sprzedających na ulicy ręcznie robioną biżuterię. Mają przy sobie cały dobytek, bo nie chcą go zostawiać w opuszczonym budynku, który chwilowo squotują.

W końcu ktoś ci powie, gdzie masz jechać: "Ruszaj do Puerto de Mogan"

Jedziesz. Mała turstyczna wioska. Niby nic ciekawego, ale nagle ktos ci proponuje "pokój gościnny" w swojej jaskini. Z obłędnym widokiem na morze!

Nastepnego dnia stajesz się mieszkańcem Makutra City -  czeskiej "kolonii" w górach i masz własną jaskinię. Od rana do nocy umierasz ze śmiechu, bo ":jaskiniowcy" nie przestają żartować. Po tygodniu znasz już płynnie czeski.

Makutra, jak mówią mieszkańcy, to eksperymentalna wioska.archeologiczna. Robimy rytuały przywołujące słońce  i wymyślamy własny język.

Maka - to cześć

Mahu - spkojnie

Jahenia - burza

Mamy jeszcze z jakieś 7 słów.

Wieczorami z Hipisami z innych "plemion" spotykamy siię co wieczór na Sunsecie, czyli pożegnaniu słońca. Potem jest "dumpster diving party" - czyli nurkowanie w śmieciach. Do tego doszło, żę zaczełąm się żywić, tym co supermarkety muszą wyrzucić mimo, że nadaje się jeszcze do jedzenia. Każdy nowy przybysz wie, że przy takim śmietniku na "recyclingu" może spotkać całą społeczność. W tym króla Gran Canarii, Pepę -60-letniegio Czecha, który od 10 lat jest HOBO, żyje w jaskini i trzyma pieczę nad swoimi "dziećmi" z całego świata.

Po dziesięciu dniach inni hipisi rozpoznają cię już na sto metrów. :"Ahoj, Ciao, Hola!" - pozdrawiają.,

I ja Ciebie pozdrawiam pieknym widokiem z Makutry.

A jeśli chce poczuć moc energii, to zobacz  radosny taniec na wydmach. Jak uda mi się dorwać do internetu, co jest nielada wyzwaniem, wrzucam co jakiś czas relacje na instagrama - jak chcesz byc na bierząco, to zapraszam!

Trzymaj się ciepło! Całuski :*
Justyna Kowalska,
artystka i Dziewczyna z Hamaka
Przekaż email zmarzniętej przyjaciółce

Justyna Kowalska