Jak ovlivnit proplácení dovolené
WAK INTRA 2021


Vážení uživatelé,

na základě mnoha konzultací během prvního týdne zpracování mezd bychom se s Vámi podělili o pár praktických postřehů z oblasti zadání správného nároku a proplácení dovolené.


1. MZS PRO SPRÁVNÝ VÝPOČET NÁROKU NA DOVOLENOU

  • nárok na dovolenou pro rok 2021 se zadává ve dnech na mzdovou složku 1350
  • nárok musí být zadán PLNÝ na celý kalendářní rok, a to i v případě, že by pracovní poměr trval kratší dobu nebo kdyby zaměstnanec pracoval  na zkrácený úvazek méně než pět dnů v týdnu
  • v případě pravidelné prac.doby musí být na mzdové složce 1500 (denní fond zaměstnance) vyplněn počet dnů úvazku a pokud zaměstnanec nepracuje pět dnů v týdnů, tak je potřeba označit nepracovní dny křížkem
Denní fond zaměstnancePokud máte všechny MZS zadány správně a přesto se nevypočítal nárok na dovolenou v hodinách, zkontrolujte ve výsledcích výpočtu, zda hodnota MZS 1557 (Dovolená - počet odprac. TPD s absolutním nárokem) je větší než 4. 


2. PROPLÁCENÍ DOVOLENÉ

Proplácení dovolené lze ovlivnit nastavením dvou mzdových složek:

3965 - Proplatit dovolenou dle očekávaného nároku

Pomocí této MZS se nastavuje, zda se bude čerpání dovolené proplácet dle skutečného nebo předpokládaného nároku. Nastavení MZS se provádí buď pro celou firmu v číselníku Hodnoty MZS složek nebo individuálně u každého pracovníka zadáním MZS 3965 do pracovního poměru zaměstnance.

3967 - Proplatit dovolenou bez omezení

Protože může nastat situace, že zaměstnanec, zejména na počátku roku, nesplní podmínku čtyř odpracovaných týdnů pro získání nároku na dovolenou, ale zaměstnavatel mu povolí dovolenou čerpat a proplatit, je nutné pro její proplacení přidat do pracovního poměru pro daný měsíc MZS 3967 s hodnotou Ano.


 

Kompletní popis změn v modulu Zaměstnanci pro rok 2021 si stáhněte ve formátu PDF.

Další náměty, jak efektivně pracovat ve WAK INTRA, 

naleznete na webových stránkách v části Ukázky systému 

nebo na video kanálu Youtube.


Příjemnou práci Vám přeje tým pracovníků WAK System

e-mail: waksystem@waksystem.cz, tel. +420 731 182 344

 

Další projekty:     odi.waksystem.cz  |  dips.waksystem.cz  |  kiskan.waksystem.cz

 

WAK System, 1998 - 2021  
Sdílet na FaceBooku Sdílet na FaceBooku
MailerLite