Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #91

UUDISED

EKA uue hoone kunstikonkursi näitus ja autorite avalikustamine toimub 24. jaanuaril

Kunstikonkursi võitnud kavand "Paatina"

Kolmapäeval, kell 17, avatakse Eesti Kunstiakadeemia Estonia pst 7 õppehoone fuajees EKA uue hoone avaliku kunstiteose konkursitööde näitus.

"Avaliku ruumi kunstiteose konkurssi ette valmistades seadsime eesmärgiks, et see võiks eelkõige olla ühenduslüliks avalikkuse ja ümbritseva linnaruumiga, kehastades kooli missiooni olla avatud ja ühiskonnaga aktiivset dialoogi pidav institutsioon," sõnab žürii liige ja konkursitingimuste üks autoreid Ingrid Ruudi. 

Loe veel

EKA uue hoone sarikapidu toimub neljapäeval!

Armas Eesti Kunstiakadeemia pere! Meie tulevane ühine maja on jõudnud järgmisesse oodatud etappi – sarikaliikudeni, mis toimub 25. jaanuaril.

Jälgi EKA uue maja ehitust veebikaameraga siin!

Esimesel EKA Design Showcase-il tutvustati uuenduslikumaid koostööprojekte

Kolmapäeval, 17. jaanuaril, 2018. aastal, toimus Lutheri Masinasaalis, Tallinnas, esimene EKA Design Showcase. Tutvustati Eesti Kunstiakadeemia disainitudengite 2017. aasta koostööprojekte ettevõtete-organisatsioonidega.

Esitlusele tulid innovatiivsete toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ja valmislahendused, mis näitavad uusi arengusuundi panganduses, energiamajanduses, restoraniäris ja mujalgi. Nendega olid tulnud tutvuma EKA praegused ja tulevased ettevõtjatest koostööpartnerid ning tulevikudisaini-huvilised.

Loe veel ja vaata pildigaleriid

Moeshow “ENNE” näitab etnost inspireeritud moekunsti 27. jaanuaril ERM-is

Moeshow “ENNE” tutvustab Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone. “ENNE” raames toimub Tartus esimest korda ka MoeKunstiKino. 

Loe veel

Beckmansid EKA GD-s

Homme, 23. jaanuaril tuleb EKA GDle külla visuaalse kommunikatsiooni osakond Beckmansi disainikoolist (Stockholm). Õppejõud Beckmansist esitlevad oma kooli ning üliõpilaste töid. Külaliste grupis on nii õppejõud kui ka visuaalse kommunikatsiooni kolmanda kursuse tudengid. 

Oliver Orro koostatud raamat “Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas” võitis Muuseumiroti teadusauhinna

Kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu kuulutas Eesti muuseumide aastaauhindade galal välja Muuseumiroti võitjad. Aasta teadusauhinna kategoorias pälvis Muuseumiroti Eesti Arhitektuurimuuseumi väljaanne „Kopli sonaat. Vene-Balti laevatehas“, mille koostas ja kirjutas Eesti Kunstiakadeemia lektor ja teadur, Oliver Orro. Raamatu kaasautoriteks on Maris Mändel ja Robert Treufeldt.

Võitjate seas oli ka mitmeid EKA tudengeid ja vilistlasi – Aasta Muuseumiroti võitnud ERM-i näituse „Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal» korraldustoimkonda kuulusid teiste seas Mariliis Vaks, Janika Turu ja Karoliine Korol.

Palju õnne kõigile ja jätkake samas vaimus!

Loe veel

Anne Mirjam Kraav võitis filmiga "Eluvaim" Premiers Plans Filmi Festivalil žürii eriauhinna

EKA Animatsiooni osakonna magistrant Anne Mirjam Kraav võitis oma filmiga "Eluvaim" (2017) Prantsusmaal toimunud 30. Premiers Plans Filmi Festivalil žürii eriauhinna. Palju õnne!

Animatsiooni osakonnast oli festivalile valitud neli tudengifilmi: Ottomar Sukko "Putka" (2017), Anne Mirjam Kraav "Eluvaim" (2017), Nicolás Petelski Mesón "A Table Game" (2017) ja Teele Strauss " Ükskord igavuse väljadel" (2017).

EKA animatsioon Loov Kultuur festivalil Pariisis

Loov Kultuuri festivalil Pariisis toimus animafilmide linastus, mille kavas olid professor Priit Pärna, dotsent Olga Pärna ja Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna tudengite filmid: Sander Joon "Moulinet" (2017), Äggie Pak Yee Lee "Muteum" (2017), Teele Strauss "Ükskord igavuse väljadel" (2017), Priit Pärn "Hotell E" (1992), Priit&Olga Pärn "Tuukrid vihmas" (2010) ja "Lendurid koduteel" (2014).

 

Loe veel

Sadolini kunstipreemia võitis Liisi Eelmaa

Liisi Eelmaa «Kopeerida püüdlust»

2017. aasta Sadolini kunstipreemia väärtusega 5000 eurot võitis Eesti Kunstiakadeemia maali osakonna vilistlane, kunstnik Liisi Eelmaa. Sadolini kunstipreemia on vanim erakapitalil väljaantav kunstipreemia Eestis ja see lähtub ideest "Värv kui kunst".

Loe veel (ERR)

AVATUD LOENG

Marco Laimre avatud loeng "Looming on Parandamine" EKA fotograafia osakonnas

Kolmapäeval, 24. jaanuaril, kell 15, peab Eesti fotograafia osakonnas, ruumis nr. 39, loengu Marco Laimre. Kunstnik, Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna pikaajaline professor ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi asutajaliige Marco Laimre räägib spetsiaalselt selleks puhuks valminud loengus teemal "Looming on Parandamine”. Kunstniku sõnul on tegemist aruteluga ohtlikel teemadel.

Loeng toimub paralleelselt Laimre isiknäitusega Tallinna Kunstihoones, mis on avatud 28. jaanuarini. Lugemist ettevalmistuseks: arvustused Sirbis ja Postimehes.

Üritus Facebookis

SEMINAR

26-28.01 toimub Loomehäkk vol 5: EV200 – Häki tulevikku!

Järjekorras viienda Loomehäki teemaks on „EV 200“, mille raames vaadatakse tulevikku, tehakse Eestile kingitus ja muudetakse meie kõigi elu paremaks. Seekordne Loomehäkk keskendub kolmele alamteemale:  

  • Kunst on kõikjal (3D printimine, loov ühiskond, midagi hullumeelset, linnaarhitektuur)
  • Personaliseeritud maailm (asukohapõhised rakendused, jagamismajanduse lahendused, e-riigi lahendused, virtuaal- ja liitreaalsuse lahendused, avaandmete lahendused, kõik personaliseeritud innovaatilised teenused)
  • Masinad kõigile (robotid, botid, automatiseerimine, inimeste abistamine linnas ja maal)
Loe veel

NÄITUSED

Marge Monko näitus “Kivid teemantide, teemandid kivide vastu” Tallinna Linnagaleriis

Marge Monko, „WoW”, videostill, 2017

Neljapäeval, 11. jaanuaril avatakse EKA fotoosakonna professor, kunstnik Marge Monko isikunäitus „Kivid teemantide, teemandid kivide vastu“. Näitusel eksponeeritud video, fotod ja installatsioon keskenduvad märksõnadele, mille abil kommertskultuuris naiselikkust konstrueeritakse: ilu, ihaldusväärsus ja viljakus. Näituse kuraator on Evelien Bracke.

Näituse avamine toimub neljapäeval, 11. jaanuaril, kell 18 ning see jääb avatuks 11. veebruarini.

Loe veel

Eve Kask isikunäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

25. jaanuaril, kell 18 avatakse Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna dotsent, kunstnik Eve Kase isikunäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Näitus jääb avatuks 13. maini 2018.

Loe veel

Tõnis Saadoja näitus “Stuudio” Kunstihoone galeriis

Lõigatud pilt VI. Õli, lõuend, 44×62, 2017. Foto: Stanislav Stepashko

“Stuudio” on näitus, mis vaatleb pilti kui protsessi; see on näitus, mis kõneleb eeskätt maalimisest, lahates maalimise konstruktsioone ja arhitektuuri. See on miniatuurne skaala minu isikliku maaliruumi ulatusest", sõnas EKA maaliosakonna vilistlane ja õppejõud, kunstnik Tõnis Saadoja.

Näituse avamine Kunstihoone galeriis toimub neljapäeval, 11. jaanuaril, kell 17.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram