Sveiks, LU absolvent!

Gada sākums Absolventu klubam un tā draugiem ir ļoti rosīgs - jāgatavojas gan LU Absolventu dienai maijā, gan jāsāk montēt Absolventu taka Botāniskajā dārzā, gan katru mēnesi jāpaspēj rīkot divus pasākumus. Izaicinājumu ir daudz, bet ticam, ka visi kopā sasniegsim mērķus, tāpēc labprāt ieskicējam aktualitātes februārī un arī turpmāk.

Par iekšējās balss meklējumiem runā dažādu nozaru lietpratēji

Daudzi apzināti paliek uz sava meklējumu ceļa, lai neapstātos

Pulcējoties dažādu nozaru pārstāvjiem un interesentiem, noritēja Latvijas Universitātes (LU) Absolventu kluba rīkotā domātava–iedvesmas stāstu vakars “Kā atrast savu balsi?”. Savā pieredzē un atziņās dalījās mākslas nozares pārstāve Ingrīda Pičukāne, literāte un LU studente Ieva Melgalve, kā arī datortehnoloģiju speciālists, LU doktorants Emils Sjundjukovs. Runātāji vienisprātis nonāca pie secinājuma, ka katram pašam ir jāmeklē un jāatrod savs ceļš uz iekšējo balsi.

Fotostāsts
Atskats

Skat, kāda izskatīsies Absolventu taka Botāniskajā dārzā!

Ziedot projektam

Nākamais pasākums - izrādes "Antigone" apmeklējums

Aktualitātes

Kāds būs klimats Latvijā pēc 100 gadiem?

Klimats vienmēr ir mainījies – gan dabisku apstākļu, gan cilvēka darbības rezultātā. Pastiprinātas uzmanības pievēršanas šīm norisēm galvenais iemesls ir tas, ka šobrīd tās ir ārkārtīgi straujas un intensīvas. Tomēr jāmeklē ne tikai negatīvie, bet arī pozitīvie aspekti, kuros šīs pārmaiņas mums varētu būt labvēlīgas, piemēram, Latvijā prognozētā klimata pasiltināšanās varētu būt labvēlīga tūrisma nozarei. Tā uzsver LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesore Agrita Briede.

Jaunais “Alma Mater” speciālizdevums

“Alma Mater” ziemas numurs veltīts vidusskolēniem, kuri pēc izstādes “Skola 2018” apmeklējuma pārliecinājušies, ka vēlas studēt Latvijas Universitātē. Un iemeslu studēt Universitātē nemaz nav tālu jāmeklē – “Alma Mater” to ir veseli 10! Jaunajā numurā atradīsi būtiskas lietas, kuras nepieciešams zināt katram jaunajam studentam – uzzini par budžeta vietām, stipendijām, mentoru sistēmu, brīvā laika pavadīšanas iespējām un galu galā – iepazīsties ar studentu dzīvi.

Rubrika "Jaunais doktors": Ilze Jansone

Teoloģijas fakultātes vadošā pētniece un rakstniece Ilze Jansone smejas, ka kopš studiju uzsākšanas nav izgājusi no Latvijas Universitātes galvenās ēkas sienām. Tur iegūts gan bakalaura, gan maģistra grāds un 2013. gadā aizstāvēta doktora disertācija par tēmu “Domāšana par Dievu pēc “Dieva nāves”: Žorža Bataja romānu interpretācija”. Par disertācijas rakstīšanas procesu saka: "Trīs gadus man bija iespēja dzīvot tā, kā to vēlos – lasīt un pēc tam izlasīto analizēt, fiksējot savas pārdomas rakstveidā."

IZLASI JAU TAGAD

Pilnos ziedos

To, vai acāliju krāšņums tik spilgti izceltos arī vasaras pilnbriedā var tikai minēt, bet skaidrs, ka ziemas sniega baltumā un zemajos saules staros ziedu mākoņu košās krāsas un pilnīgās formas pielīdzināmas izcilākajiem mākslas darbiem. LU Botāniskajā dārzā pilnbriedā zied acāliju kolekcija. LU Botāniskā dārza Acāliju māja pārvērtusies ziedošā pasakā - Baltijā lielākā acāliju kolekcija piedzīvo ziedēšanas pilnbriedu. Par godu vienai no gada gaidītākajām ziedēšanām, LU Botāniskajā dārzā notiks ekskursija “Botāniskā dārza ziedošie stāsti: acālijas”.

APMEKLĒ PASĀKUMU
Pasākumu un aktivitāšu plānojums 2018. gadam
Apmaksā LU AK gada biedra naudu 24 eiro apmērā

Nākamie kluba pasākumi un aktivitātes

Sakām lielu paldies biedriem, kuri jau atbalsta kluba rīkotos pasākumus ar savu iesaisti, biedra naudu vai ziedojumu, bez biedru palīdzības mums nebūtu izdevies jau sasniegtais. Atbalsti arī nākamos LU AK pasākumus, apmaksājot biedra naudu vai ziedojot.

Veidosim klubu kopā! 

LU Absolventu klubs

E-pasts: brigita.zutere@absolventuklubs.lv

Mājas lapa: http://absolventuklubs.lv/

Fiziskā adrese: Raiņa bulvāris 19-248

MailerLite