undefined
'Pinot Noir' naujienlaiškis
Gerb. vyno mėgėjau,

Kodėl „Pinot Noir“ mėnuo? Kodėl mes visą mėnesį skirsime vynui, kurio kitose parduotuvėse rasite vos vieną kitą butelį? Todėl, kad ‚Pinot Noir‘ šiandien - įdomiausia pasauliniu mastu auginama vynuogių veislė.  Nes po kiekvienos kelionės į Burgundiją kyla nenumaldomas noras parodyti, kokia gali būti vyno įvairovė, pagrįsta ne saldumu ar svarumu, o minerališkumu, tekstūra, taurumu, elegancija. Ir Naujajame Pasaulyje „Pinot Noir“ vyno įvairovė ne mažesnė nei Burgundijoje. Iš šių vynuogių vyndariams gerai sekasi padaryti natūralų, keraminį, oranžinį vyną. Dėl negausių taninų „Pinot Noir“ mėgstamas žmonių, kurie nemėgsta raudonojo vyno, o nuo intensyvių potyrių pavargę vyno mėgėjai ilsisi atsikimšę seną burgundiją. Per rugsėjį ir spalį sulauksime bent 20 – ies naujų „Pinot Noir“ iš Burgundijos ir Naujosios Zelandijos. Tada prekyboje turėsime apie 70 skirtingų „Pinot Noir“ vynų iš 16 pasaulio regionų. Kai kurie iš jų yra labai reti, Lietuvai skirtas nedidelis kiekis; todėl juos verta užsisakyti  mūsų išankstinės prekybos (en primeur) skyrelyje.  Naujas vyno sezonas prasideda. Bus įdomu!

Arūnas Starkus
„Vyno klubo“ steigėjas

Burgundijos „Pinot Noir“ stiliai

1395 m. kunigaikštis Philippe II le Hardi uždraudė Burgundijoje auginti ‘Gamay’ vynuoges, ir nuo tada suklestėjo ‘Pinot Noir‘. Atskiro vynuogyno vynas – Burgundijos pažinimo raktas. Kai kurie vynuogynai vertinami labiausiai ir turi Grand Cru statusą, kiti – tiesiog labai geri ir priskirti Premier Cru kategorijai, tretieji turi tik pavadinimą ir savo stilių.

Maorių šalies „Pinot Noir“

Burgundija nėra vienintelė vieta, kur daromas didingas ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynas! Vis aršiau į šios lepios, bet itin vertinamos veislės vyno olimpą veržiasi ambicingi Naujosios Zelandijos vyndariai. Nors „Pinot Noir“ tesudaro 9 proc. šalies vyno, tačiau vis dažniau vyno mėgėjai šio vyno ieško būtent Naujojo Pasaulio vyno lentynose. 

Lenkiška pavardė Burgundijos žvaigždyne

Vyninei „François Mikulski“ vadovaujantis išeivio iš Lenkijos sūnus François savo neįprastą regione pavardę pavertė pranašumu. Jo gaminamas vynas išsiskiria ne tik skoniu, bet ir išvaizda – ant paprasto vienspalvio butelio baltais dažais tarsi kreida teužrašytas vyndario vardas, pavardė bei vynuogynas. Kadangi šeimos vyninė įsikūrusi Merso (Meursault) apylinkėse, tai ir specializuojasi daugiausia šio kaimelio pavadinimą turinčio ryškaus skonio baltojo vyno gamyboje. Tačiau François augina ir šiek tiek ‘Pinot Noir‘ vynuogių.

Šventoji „Pinot Noir“ trejybė

Šiame rinkinyje rasite tris 'Pinot Noir' vynuogių vynus.  Prancūzija, Austrija ir Naujoji Zelandija – trys šalys, trys skirtingi vyno stiliai, iliustruojami trimis rinktiniais vynais.

Šis rinkinys bus pristatytas Jūsų nurodytu adresu nemokamai. Rinkinį galima įsigyti ir mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje.

79.90 €
Meinklang Blauburgunder Burgenland Trocken 2015

Biodinamiškas „Pinot Noir“ vynas iš Austrijos. Šiuo būdu gaminti „Pinot Noir“ vyną itin sudėtinga, reikalingas labai sveikas vynuogynas, kruopšti priežiūra ir (šio gamintojo atveju)... karvės. Susidomėjote? Nefiltruotas, ekologiškas vynas, kurio tikrai verta paragauti.

18.00 €
„Pinot Noir“ rinkinys

Šiame rinkinyje rasite keturis kilmingųjų 'Pinot Noir' vynuogių vynus. Šios vynuogės puikiai atspindi skirtingus terroir. Rinkinį sudaro vynai iš Prancūzijos, Austrijos bei Čilės. Susipažinkite su skirtingo skonio tos pačios vynuogių veislės vynu. 

Šis rinkinys bus pristatytas Jūsų nurodytu adresu nemokamai. Rinkinį galima įsigyti ir mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje.

53.55 €
MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
„Atelier Wine Boutique & Tasting Bar“

išsiskiria ypatingu, individualiu aptarnavimu ir įspūdinga vynų kolekcija, sudaryta iš daugiau nei 300 skirtingų vynų. Vyno krautuvėlė ir degustacinis baras laukia Jūsų viešbučio „Kempinski Hotel Cathedral Square“ vestibiulyje. Vyno pasaulyje tarsi žuvis vandenyje nardantis parduotuvės šeimininkas, Lietuvos bei 2016 m. Baltijos šalių someljė čempionas Martynas Pravilonis bei jo komanda lydės jus skonių kelionėje bei padės išsirinkti Jums labiausiai tinkantį vyną. Taip pat čia galite paragauti daugiau nei 20 skirtingų vynų taurėmis.

Adresas: Universiteto g. 14, Vilnius

„Studio 52“ – naujas restoranas Klaipėdoje

Vaizdingoje Danės upės pakrantėje įsikūręs restoranas orientuojasi į modernią europietišką virtuvę.  Stiprioji šios virtuvės pusė – puikūs mėsos ir žuvies patiekalai bei prie jų parinktas vynas. Tai vienintelė vieta Klaipėdoje, kur galima paragauti kepsnių iš sausai brandintos mėsos. Maisto meniu ir vynraštis keičiamas kas tris mėnesius.

Adresas: Žvejų g. 4-29, Klaipėda

 

Vyno mėgėjo kalendorius
Rugsėjis

Kiekvienam vyno mėgėjui įsimintinos datos bei prie jų derantis vynas.                                                                                        

WSET 3 lygio kursai Vilniuje jau nuo spalio mėn.

3-o lygio WSET kursas skirtas visiems, norintiems įgyti išsamių žinių vyno pasaulyje. Kurso metu gilinimasi į veiksnius, darančius įtaką vyno ir stipriųjų gėrimų stiliui, kokybei ir kainai svarbiausiuose vyno gamybos regionuose visame pasaulyje.

Someljė kursai bei trumpieji vyno kursai mėgėjams

Someljė kursuose apie vyną išmoksite nuo A iki Z – smulkiai, išsamiai, nuosekliai. Kursai prasideda jau rugsėjo 20 d.

Trumpuosius vyno kursus sudaro 6 paskaitos. Išmoksite vyno kultūros pagrindų. Kursai prasideda jau rugsėjo 11 d. Paskubėkite!

 

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 17:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00

 

Nebenorite gauti naujienlaiškio?
Atsisakyti