Use this area to offer a short preview of your email's content.

TRUMPAI, GLAUSTAI IR AIŠKIAI

susipažinkite su pagrindinėmis naujienomis 

2015 IV ketvirtis | Leinonen Lietuva

Mielas skaitytojau,

Leinonen Lietuva reguliariai informuoja apie svarbius praktinius aspektus apskaitos, mokesčių bei teisės srityse ir padeda sekti pagrindines naujienas šiose srityse. Jei Jums reikia detalesnių paaiškinimų, kaip šie pokyčiai ar kiti mokestiniai įstatymai daro įtaką Jūsų verslui, mums būtų malonu su Jumis susipažinti ir aptarti Jūsų verslo finansinius aspektus.

Mes esame pasirengę dalintis savo žiniomis ir patirtimi su verslininkais, finansų specialistais ir kitais asmenimis, kuriuos tai galėtų dominti.

2016 metų naujienos

Mokesčių naujienos

  • Nuo 2016 m. sausio 1 d. minimalus darbo užmokestis didėja iki 350 EUR, keičiasi neapmokestinamieji pajamų dydžiai. 
  • Yra nustatoma vienos datos taisyklė mokesčių mokėjimams ir deklaravimui - iki atitinkamo mėnesio 15 dienos.
  • Nuo 2016 m. balandžio 1 d. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse įsigalioja naujas straipsnis, apibrėžiantis baudas už sandorių kainodaros dokumentavimo tvarkos nesilaikymą.

Papildomos informacijos teikimas Valstybinei Mokesčių Inspekcijai

Nuo 2016 metų įmonės privalės deklaruoti tam tikras neapmokestinamas pajamas - dienpinigius išmokėtus darbuotojams , prizus neviršijančius 200 EUR, taip pat lėšas gautas iš akcininkų (fizinių asmenų), skolas atskaitingiems asmenims bei kitą informaciją.

Plačiau apie tai skaitykite čia
Plačiau apie tai skaitykite čia

I.MAS – Išmanioji mokesčių administravimo sistema

Siekiant mažinti šešėlinę ekonomiką, mažinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą, mokesčių surinkimą ir mokesčių administratoriaus veiklos efektyvumą siekiama sukurti išmaniąją mokesčių administravimo sistemą i.MAS.

Plačiau apie tai skaitykite čia

Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimai

Ar galima PVM atskaita turtui, kuris skirtas visuomenei neatlygintinai naudoti ?

2015 m. spalio 22 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje C 126/14 (Sveda), kurioje buvo prašoma išaiškinti, ar įmonė, sukūrusi ilgalaikį turtą – rekreacinį taką, ir suteikusi teisę juo neatlygintinai naudotis visuomenei, turi teisę atskaityti pirkimo PVM.

Virtualios valiutos „bitkoino“ keitimas į tradicinę - apmokestinimas PVM

2015 m. spalio 22 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą byloje C 264/14 (David Hedqvist), kurioje buvo prašoma išaiškinti, ar virtualios valiutos bitkoinų keitimas į tradicines valiutas ir atvirkščiai, sumokėjus sumą, lygią maržai, t.y. kainos, kurią atitinkamas sandorio vykdytojas sumokėjo įsigydamas valiutą, ir kainos, kuria jis tą valiutą parduoda savo klientams, skirtumui, yra laikomas paslaugų teikimų už atlygį bei ar tokie sandoriai turėtų būti apmokestinami PVM.

Plačiau apie tai skaitykite čia
Plačiau apie tai skaitykite čia

Kiekvienas klientas mums yra išskirtinis ir mes stengiamės padėti kiekvienam kaip tik galime.

Turėdami beveik 20 metų patirtį Lietuvoje, mes kuriame ir padedame valdyti apskaitos ir mokesčių politikas įmonėms tik pradedančioms verslą arba turinčioms jau didelę verslo istoriją.

Nerimaujate dėl apskaitos procesų ar apmokestinimo schemos taikomos Jūsų įmonėje. Prašome kreiptis:


MAŽENA BIRBALIENĖ

Head of Advisory Unit

tel. +370 656 51728

e-mail: mazena.birbaliene@leinonen.lt

Contact Us Now

Leinonen Group is a Finnish-owned private accounting and advisory company, which was established already in 1989. Leinonen Group helps companies enter and succeed in challenging business environments by offering reliable accounting, payroll management, advisory, administration, and audit services. The deep local expertise and personal service approach, combined with wide international presence, is our strength. Our 13 offices can be found in the main cities of 11 countries – Finland, Sweden, Norway, Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Bulgaria, Hungary, Russia, and Ukraine.

Read more: www.leinonen.eu

Follow Leinonen Group in Social Media

Best Regards

Leinonen Lithuania

Vilnius | Kaunas

+ 370 5237 5040

leinonen@leinonen.lt

www.leinonen.lt