undefined
Retos vynuogių veislės
Gerb. vynomėgėjau,

Po kiekvienos „Vyno klubo“ ekspertų kelionės į užsienį mūsų asortimente atsiranda dar vienos vietinės, unikalios, įdomios ir RETOS vynuogių veislės vyno. Nes vyno profesionalų pasaulis šiandien pamišęs dėl to, kas nauja, nežinoma, neatpažįstama. Vyndariai ieško identiteto, istorinio savo veiklos pagrindimo, o žurnalistams, someljė, vyno pirkliams reikia naujų istorijų ir skonių. Pasaulio vyno įvairovė tikrai labai didelė. Jancis Robinson su bendraautoriais monumentalioje enciklopedijoje „Vynuogės vynui“ („Wine Grapes“) aprašo 1368 vynuogių veisles, iš kurių daromas vynas. Vien italai įvardija 2000 vietinių veislių, o nedidukės Gruzijos slėniuose galima atrasti 500 veislių. Todėl šį mėnesį nusprendėme leisti pailsėti klasikai, o dėmesį nukreipiame į tai, kas madinga pasaulyje – RETAS vynuogių veisles. Nebijokite eksperimentuoti, paragauti to, apie ką net nežinojote, ir pasaulis taps spalvingesnis.

Arūnas ir Rasa Starkai
„Vyno klubo“ steigėjai

'Nascetta' – atgimusi retenybė Pjemonte

Kadangi nebuvo išlikusio nė vieno 100 proc. ‘Nascetta‘ vynuogyno, vyndariai rinko uogas iš atskirų vynuogynų. Nagrinėdami kekę po kekės, jie išrinko geriausias uogas ir pavertė jas aštuoniais šimtais „Elvio Cogno Anas-Cetta“ butelių. Tai buvo vienas pirmųjų Elvio Cogno vynų. Kiek nelegalus: be apeliacijos, iš baltosios vynuogės, kurios nėra leistinų vynuoigų sąraše. 

Prancūzijos paslaptis

Truputį piečiau nuo Bordo esančiame Prancūzijos Pietvakarių regione veši retai kitur auginamos vynuogės. Tai penktas pagal dydį (dusyk daugiau vynuogynų nei Burgundijoje), bet rečiausiai apgyvendintas Prancūzijos vyno regionas – tarsi maža Prancūzijos paslaptis tarp Pirėnų kalnų ir Atlanto vandenyno.

Ko vertas lietuviškas vynuogių vynas

Jei Lietuva artimiausiu metu taps vynuogių vyno gamybos šalimi, mažai tikėtina, kad garsėsime „Chardonnay“ ar „Shiraz“. Šiandien vyndariai mokosi daryti vyną iš gerokai retesnių veislių, kaip ‘Solaris‘, ‘Rondo‘, ‘Regent‘, ‘Juodupė‘, ‘Monika‘. Pakalbinome vynuogių augintojus, paragavome vyno. Pateikiame apžvalgą.

Interviu su „Kir-Yanni“ vyndariu Stelliu Boutariu

Su graiku Stelliu Boutariu kalbamės apie Lietuvoje mažai žinomą, bet Graikijos pasididžiavimu laikomą, vynuogių veislę ‘Xinomavro‘ ir iš jos gaminamą vyną.

"Retasis" baltojo vyno rinkinys

Šiame rinkinyje rasite keturis retus baltuosius vynus iš keturių skirtingų šalių. Vietinės (autochtoninės) vynuogių veislės: Rhoditis, Airen, Nasceta, Loin de L'Oeil iš Graikijos, Ispanijos Italijos ir Prancūzijos. Lietuvoje nedaug žmonių yra ragavę tokio vyno. Būkite tarp pirmųjų. 

56.10 €
Domaine Duffau Loin de l'oeil Gaillac AOC 2013

Šio vyno skonį formuoja unikalioji 'Loin de l"oeil' vynuogė iš  Gajako. Svaraus skonio 6 mėnesius ąžuolo statinėse brandintas vynas pasižymi persikų, melionų, migdolų bei skrudintų lazdyno riešutų aromatu. Burnoje sausas, vidutinės rūgšties, riešutiško poskonio.

21.00 €
"Retasis" raudonojo vyno rinkinys

Keturi buteliai. Keturios šalys. Keturi stiliai. Keturios unikalios vynuogės.

Graikija - 'Xinomavro'

Ispanija - 'Mencia'

PAR - 'Pinotage'

Prancūzija - 'Cabernet Franc'

59.50 €
MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
Restoranas „Dublis“ vasaroja Palangoje

Iki vasaros pabaigos Kino teatro "Naglis" patalpose įsikūręs restorano/galerijos junginys „Dublis“ siūlo lankytojams unikalią maisto, vyno, meno bei kino sintezę. 

Restoranas veikia degustacinių vakarienių principu, kurių metu lankytojai kveičiami mėgaustis „Dublio“ novatoriškos, Šiaurės šalių įkvėptos virtuvės subtilybėmis. 

Adresas: Vytauto g. 82, Palanga

Restoranas „Sofa de Pancho“ atplaukė į Nidą

„Sofa de Pancho“ šeimininkai Diana ir Rimvydas įsigijo prieš 20 metų į Nidą atkeliavusį laivą. Jame trims savaitėms įsikūrė išskirtinis, 14 vietų jūros gėrybių restoranas, įkvėptas Meksikos. Kol „Sofa de Pancho“ veiks Nidoje restoranas Vilniuje bus uždarytas. Į Nidą keliasi visa komanda! Rezervacijos pildosi žaibišku greičiu.

Adresas: Nidos uostas, Naglių g. 14, Neringa

Vyno mėgėjo kalendorius
Rugpjūtis

Kiekvienam vyno mėgėjui įsimintinos datos bei prie jų derantis vynas.                                                                                        

Susikurk vyno rinkinį pats

Šį mėnesį siūlome susikurti savo rinkinį iš specialiai atrinktų vynų. Rinkinio dydis nėra ribojamas, tereikia susidėti patikusius vynus į krepšelį, o pasiekus 50 Eur ribą, rinkinį pristatysime nemokamai visoje Lietuvoje.

Registruokitės į trumpus vyno kursus mėgėjams

Trumpius vyno kursus sudaro 6 paskaitos. Kursai Vilniuje ir Klaipėdoje prasidės rugsėjo mėnesį. Išmokite vyno kalbą. 

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 17:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00