Use this area to offer a short preview of your email's content.

TRUMPAI, GLAUSTAI IR AIŠKIAI

susipažinkite su pagrindinėmis naujienomis 

2016 IV ketvirtis | Leinonen Lietuva

Mielas skaitytojau,

Leinonen Lietuva reguliariai informuoja apie svarbius praktinius aspektus apskaitos, mokesčių bei teisės srityse ir padeda sekti pagrindines naujienas šiose srityse. Jei Jums reikia detalesnių paaiškinimų, kaip šie pokyčiai ar kiti mokestiniai įstatymai daro įtaką Jūsų verslui, mums būtų malonu su Jumis susipažinti ir aptarti Jūsų verslo finansinius aspektus.

Mes esame pasirengę dalintis savo žiniomis ir patirtimi su verslininkais, finansų specialistais ir kitais asmenimis, kuriuos tai galėtų dominti.

TOP 1 klaida 2016 metais

Tipiniai atvejai, kai prekių tiekimas ar persivežimas iš Lietuvos į kitą ES valstybę apmokestinamas PVM Lietuvoje

Atlikdami mūsų klientų PVM schemų analizes, pastebime, kad klientai neįvertina neigiamų mokestinių pasekmių, susijusių su įvairių prekių pervežimais iš Lietuvos į kitas ES valstybes.

Primename, kad pagal Lietuvos PVM Įstatymą bei ES PVM Direktyvą prekių tiekimu į kitą valstybę narę laikomas ir apmokestinamajam asmeniui priklausančių prekių pervežimas iš vienos valstybės narės į kitą valstybę narę, t.y. savo prekių persivežimas verslo tikslais

Todėl klientams siūlome apsvarstyti žemiau pateiktus klausimus, kurie gali įspėti apie egzistuojančias mokestines rizikas.

  • Ar pasitaiko atvejų, kai ES pirkėjas atsisako jūsų prekių, pvz. dėl jų kokybės, spalvos ar kitos priežasties?
  • Ar verslo tikslais persivežate įmonei priklausančias prekes (įrangą) į kitą ES valstybę , kurių neplanuojate grąžinti atgal į Lietuvą (pvz. įrangos persivežimas detalių gamybai, kilnojamų daiktų pervežimas nuomai, biuro įranga ir pan.)?
  • Ar persivežate įrankius, įrangą statyboms, kurios vyksta kitoje ES valstybėje?
  • Ar gabenate prekes į įvairias parodas ES valstybėse, kurių metu vyksta ir prekių pardavimai?
  • Ar prekės pervežamos apdirbimui į kitą ES valstybę, o po prekių apdirbimo prekės parduodamos galutiniams vartotojams apdirbimo valstybėje narėje?

Nors į vieną aukščiau išvardintą klausimą atsakius teigiamai, Bendrovei gali kilti rizika, kad jos vykdomas sandoris bus laikomas prekių persivežimu verslo tikslais į kitą ES šalį. 

Plačiau apie tai skaitykite čia

Mokesčių lengvatos

Norime jums priminti apie egzistuojančias galimybes pasinaudoti Pelno mokesčio įstatyme numatytomis lengvatomis. Žemiau pristatome tris dažniausiai pritaikomas lengvatas.

Kitos naujienos

Paslaugas teikiančioms bendrovėms paskatos vykdyti veiklą LEZ

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalioja Pelno mokesčio įstatymo 58 straipsnio pakeitimas, galintis paskatinti naujų bendrovių kūrimąsi laisvosiose ekonominėse zonose (toliau – LEZ).

Bendrovėms, įsikūrusioms LEZ ir atitinkančioms nustatytas sąlygas, suteikiama galimybė 6 mokestinius metus nemokėti pelno mokesčio, kitus 10 mokestinių laikotarpių taikyti 50% sumažintą pelno mokesčio tarifą.

Naujas ES reglamentas dėl paslaugų, susijusių su nekilnojamu turtu

2017 m. sausio 1 d. įsigalioja naujas Europos Sąjungos (toliau – ES) reglamentas 1042/2013, kuriuo iš dalies pakeistos reglamento 282/2011 nuostatos. Reglamentas tiksliau apibrėžia nekilnojamo turto sąvoką bei pateikia gaires, kuriomis turi vadovautis PVM mokėtojai nustatant paslaugų suteikimo vietą.

Plačiau apie tai skaitykite čia
Plačiau apie tai skaitykite čia

Taip pat Leinonen puslapyje kviečiame skaityti

Atidedamas Naujojo Darbo Kodekso įsigaliojimo terminas

Pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų įstatymų pakeitimai

Įsigaliojo naujas Administracinių nusižengimų kodeksas

Nauja įmokų į garantinį fondą tvarka

Informacijos apie komandiruojamus darbuotojus teikimas

LVAT bylos dėl bankrutuojančių bendrovių teisės į PVM atskaitą

Kiekvienas klientas mums yra išskirtinis ir mes stengiamės padėti kiekvienam kaip tik galime.

Turėdami 20 metų patirtį Lietuvoje, mes kuriame ir padedame valdyti apskaitos ir mokesčių politikas įmonėms tik pradedančioms verslą arba turinčioms jau didelę verslo istoriją.

Nerimaujate dėl apskaitos procesų ar apmokestinimo schemos taikomos Jūsų įmonėje. Prašome kreiptis:

 

MAŽENA BIRBALIENĖ

Head of Advisory Unit

tel. +370 656 51728

e-mail: mazena.birbaliene@leinonen.lt

LINA LAPYTĖ

Senior Tax Advisor 

tel. +370 618 79158

e-mail: lina.lapyte@leinonen.lt

Contact Us Now

Leinonen Group is a Finnish-owned private accounting and advisory company, which was established already in 1989. Leinonen Group helps companies enter and succeed in challenging business environments by offering reliable accounting, payroll management, advisory, administration, and audit services. The deep local expertise and personal service approach, combined with wide international presence, is our strength. Our 13 offices can be found in the main cities of 11 countries – Finland, Sweden, Norway, Estonia, Latvia, Lithuania, Poland, Bulgaria, Hungary, Russia, and Ukraine.

Read more: www.leinonen.eu

Follow Leinonen Group in Social Media

Best Regards

Leinonen Lithuania

Vilnius | Kaunas

+ 370 5237 5040

leinonen@leinonen.lt

www.leinonen.lt

Twitter Linkedin

Leinonen Lithuania