Skatiname personalo valdymo progresą

NAUJIENLAIŠKIS. 2017 M. GEGUŽĖ

Kolegos,

Jūsų dėmesiui šviežutėlis, naujutėlis, „konferencinis“ naujienlaiškis!

Mes, naujienlaiškio organizacinis komitetas ar redakcinė grupė (oficialaus pavadinimo taip ir nesugalvojom :)), vis keičiamės, kas brūkštels įžanginį žodį. Šį kartą ši garbė teko man.

Naudodamasis šia proga noriu visas (ir visus) pakviesti į pačią pačiausią mūsų konferenciją! Trys dalykai, kodėl kiekvienas save gerbiantis bendruomenės narys turėtų bent jau apsvarstyti apsilankymą šioje bendruomenės šventėje:

  1. Ši konferencija išsiskirs iš kitų savo „kinopavasariškuoju“ aspektu (aliuzija į tą patį "Kino pavasarį", kurį visi pažįstate). Tačiau, ką tai reiškia PVPA kontekste? Nepykit, man liepė nesakyti. Žodžiu, kaip ir visada – darome kažką naujo ir įdomaus bei kviečiame dalyvauti.
  2. Kaip ir ankstesniais metais, rinksime Personalo valdymo gerosios praktikos konkurso laimėtojus. Balsavimas dėl laimėtojo šį kartą bus pakeltas į visai naują lygį. Smalsu - ateikit.
  3. Na ir paskutinis (egoistinis, dėl ko iš karto atsiprašau) – mums labai įdomu, kas Jums įdomu. Tad, pasinaudodami tuo, kad sueisim į vieną krūvą, be „labas, ką tu?“, mes dar leisim sau Jus įtraukti į įvairias veiklas darbine tema – „Ką daryt“ (ar panašiai). Na, o tai išgirdusi valdyba puls galvoti/strateguoti – kaip tai imti ir padaryt.

Tiek tam kartui. Ai – ir dar vienas dalykas – jei visi suskubsim ir užpildysim KPI tyrimą čia ir dabar, per konferenciją galėsime pasidalinti rezultatais.

Taigi - laukiu visų gegužės 11 d.  Vilniuje, VšĮ Socialinių mokslų kolegijos Didžiojoje salėje. 

Pagarbiai,
Rimantas Stanevičius,  PVPA valdybos pirmininkas

Kviečiame dalyvauti visus, besidominčius personalo valdymu bei pažangiomis praktikomis!

Informacija ir registracija>>

GEROSIOS PRAKTIKOS KONKURSAS

Sveikiname 3 konkurso finalininkus, kurių projektus/praktikas komisija išrinko kaip inovatyviausias:

  • Sociokratinė vadyba įmonėje "Baltimax" (UAB "Baltimax")
  • Įmonės vertybes ir dinamišką kultūrą stiprinančios darbo aplinkos įrengimas naujoje DNB banko pagrindinėje buveinėje (AB DNB bankas)
  • Organizacijos kultūros keitimo projektas "I Create The Loved Brand" (AB "Telia Lietuva")

Finalininkai pristatys savo projektus 05.11 metinėje konferencijoje, o visi konferencijos dalyviai balsuodami išrinks nugalėtoją.

PERSONALO VALDYMO RODIKLIŲ TYRIMAS

PVPA kartu su partneriais OVC Consulting jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja tyrimą, kurio duomenys leidžia personalo valdymo profesionalams matyti aiškesnį vaizdą apie situaciją Lietuvoje ir turėti galimybę palyginti pagrindinius savo organizacijos personalo valdymo rodiklius su kitų organizacijų rodikliais.

Kviečiame dalyvauti iki 05.20, pirmieji rezultatai bus pristatomi 05.11 konferencijoje.

Detali informacija ir tyrimo anketa>>

PVPA RENGINIAI

2017.05.18 Seminaras apie naująjį Darbo kodeksą

Artėjant naujojo Darbo kodekso įsigaliojimui, kartu su advokatų kontora SORAINEN vėl sugrįšime prie šios temos. Pasižymėkite kalendoriuje 05.18 13.30-17 val. Detali informacija ir registracija bus paskelbtos artimiausiu metu.

2017.05.23 Vizitas į įmonę „NASDAQ“

2015 m. pradžioje Vilniuje buvo atidarytas Nasdaq Technologijų ir verslo kompetencijų centras, kuriame šiuo metu dirba beveik 300 specialistų. Jie teikia informacinių technologijų, vertybinių popierių biržų prekybos, apskaitos ir atsiskaitymų operacijų, finansų apskaitos ir valdymo, multimedijos, kibernetinio saugumo ir kitų sričių paslaugas Nasdaq grupės įmonėms bei klientams Europoje, JAV ir Azijoje.

Susitikimo tema – „Kaip suderinti globalią įmonės kultūrą su vietiniu identitetu?“.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2017.05.26 „Rytas kitaip“ su „Dialogu tamsoje“

Š.m. gegužės 26 d. kviečia į antrą visiškai kitokį ryto renginį patiriant Dialogą tamsoje.

„Dialogas tamsoje“ – tai patyrimas visiškai tamsioje erdvėje, kur regintys žmonės, lydimi nereginčių arba silpnaregių vedlių, mokosi prisitaikyti kitokiame pasaulyje ir išjungę regėjimą pažadina kitus pojūčius.

Jau išbandę šią patirtį dalyviai dalyviai sako: "Tą patirti verta kiekvienam. Netgi privalu!"

Daugiau informacijos ir registracija>>

DARBO TEISĖS RUBRIKA

Į klausimą atsako Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos pirmininkas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Klausimas: Ar darbdavys privalo, remiantis Lietuvos Respublikos darbo kodeksu 181 straipsniu „Mokymosi atostogos“, suteikti atostogas darbuotojui? Prieš kiek laiko darbuotojas gali jų pareikalauti? Ar gali paprašyti atostogų rytojui?

Atsakymas: Trumpas komentaras būtų toks, kad darbdavys iš esmės privalo suteikti darbuotojui tikslines mokymosi atostogas, jei darbuotojas pateikia argumentuotą prašymą (pagal minimame straipsnyje numatytus pagrindus). Atsižvelgiant į specifinį tikslinių atostogų pobūdį, manytina, kad darbuotojas galėtų prašyti atostogų ir rytojui, nepaisant Darbo kodekse įtvirtintos pareigos abiems šalims sąžiningai ir protingai naudotis savo teisėmis. Siekiant tai šiek tiek reguliuoti, galima su tuo susijusią tvarką įtvirtinti atitinkame vidiniame dokumente. Vėl gi, tai nepakeis reguliavimo ir darbuotojo teisių, tačiau galimai padės kelti sąmoningumą ir pasitarnaus „ribinėse“ situacijose.

Detalizuojant komentarą būtina pažymėti, kad Darbo kodekse nėra reguliuojama mokymosi atostogų suteikimo tvarka. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas vienoje iš savo nutarčių yra konstatavęs, kad Darbo kodekse ne tik nenustatyta darbdavio teisės atsisakyti suteikti darbuotojui tikslines mokymosi atostogas, bet ir, kitaip nei kasmetinių atostogų suteikimo tvarka, mokymosi atostogų laikas derinamas ne šalių susitarimu, o priklauso nuo to, kokiu tikslu atostogų prašoma, ir siejamas su egzamino, įskaitos laikymo ar kitokios mokymosi užduoties atlikimo laiku. Taigi darbuotojo teisės į mokymosi atostogas atveju šalių teisių ir pareigų pusiausvyra, palyginti su teisės į kasmetines atostogas įgyvendinimo tvarka, modifikuojasi – darbuotojas turi daugiau garantijų, o darbdavio teisės labiau apribotos.

Tuo pačiu, kaip jau minėtai, tai netrukdo aptariamą klausimą reguliuoti vidiniais teisės aktais ir juose nustatyti tam tikrus protingus terminus. Šie terminai ginčo atveju nesuteiks teisės neišleisti atostogų, tačiau pasitelkus tinkamą komunikaciją, gali padėti paskatinti darbuotojus dėl jų kreiptis laiku.

UŽDUOKITE KLAUSIMĄ TEISININKUI ČIA>>
BALANDŽIO RENGINIŲ AKIMIRKOS
PASIŪLYMAI NARIAMS

2017.05.29 CLANBEAT patyriminis seminaras vadovams, kuriems rūpi

Sėkmingus vadovus nuo įprastų skiria gebėjimas labiausiai vertinti savo darbuotojus. Kaip tai daryti tinkamai?
Prisijunkite prie estų startuolio CLANBEAT organizuojamo patyriminio seminaro, kurio metu gausite konkrečias rekomendacijas, kaip elgtis susidūrus su vidinės komunikacijos iššūkiais kasdieninėse situacijose, kurti grįžtamojo ryšio kultūrą bei kaip įtraukti kiekvieną komandos narį siekti sėkmingo organizacijos augimo.

PVPA nariams su kodu PVPA-member dalyvavimas nemokamas.

Daugiau informacijos>>

Personalo valdymo profesionalų asociacija

Galvydžio g. 5, Vilnius, info@pvpa.lt, www.pvpa.lt, tel. 8 652 50517

MailerLite