undefined
Putojantis naujienlaiškis
Gerb. vynomėgėjau,

Kai Lietuvoje tiek daug šnekama apie šampaną, atėjo laikas juo pasigirti ir mums. Vos kelios aktualijos: spalio mėn. Lietuvos vyno čempionate mūsų šampanas „Pol Roger 2006” buvo išrinktas geriausiu; artimiausiu metu laukiame pasirodant „L. Roederer Cristal 2008“; Herve Chiquet iš „Jacquesson“ sutiko pristatyti keliasdešimt papildomų butelių savo 2012 m. derliaus pagrindu padaryto „740“. Klasika teikia daug džiaugsmo, puikaus ar įdomaus tradiciniu metodu padaryto vyno dabar netrūksta ir kituose vyno regionuose, tačiau  Jūsų dėmesį norėčiau atkreipti į rečiau naudojamą gamybos būdą, kurį prancūzai vadina senoviniu – methode ancestrale. Kalbu apie vyną, kurio padaroma vos 1000–4000 butelių, todėl iš Austrijos jis tiekiamas vos į kelias svarbiausias rinkas, taip pat ir į Lietuvą,  nes pernai lankydamiesi Kamptalyje pas Alwiną ir Stefanie Jurtschitschius išprašėme nedidelės kvotos „Fuchs und Hase Pet Nat Rose“ ir „No. 4“, kuriuos jie daro su Martinu ir Anna Arndorferiais. Pét-nat, arba Pétillant Naturel – senovinio metodo sinonimas. Toks vynas fermentavosi vieną kartą ir dar besifermentuojantis buvo uždarytas į butelius. Akivaizdu, kad iškritusių nuosėdų pašalinti nebuvo galimybės. O jų ten visai nemažai, nes baltasis vynas kaip tikras natūralusis buvo mirkomas su žievelėmis dvi savaites. Nefiltruotas, neskaidrintas. Ateities vynas? Galbūt. 

Arūnas Starkus
„Vyno klubo“ steigėjas

Elitinis putojantis vynas – ne vien tik Šampanėje!

Prancūzijoje esama ne kilniojoje Šampanėje užgimusio itin kokybiško putojančio vyno, kukliai vadinamo kremanu. Italija puikuojasi aristokratiškąja frančiakorta, o štai Katalonijos vyndariai kasmet demonstruoja, kad jų kava gali skoniu lygiuotis į geriausio putojančio vyno elitą. Tad koks gi tas kitas, ne Šampanėje užgimęs, putojantis vynas?

Burbuliukų grožis

Ar kada iš arti bandėte pažiūrėti į putojančio vyno taurės paviršių? Matėte, kaip burbuliukai kildami link paviršiaus auga, kaip sprogdamas burbuliukas nyra gilyn, aplink save suformuodamas ramunės žiedą? Greitaeigė fotografija leidžia pamatyti tai, ko nefiksuoja akis.

 

„Bodegas Volver“ tapo metų vynine

2017 m. Lietuvos vyno čempionate visi trys „Bodegas Volver“ vynai pelnė aukso medalius ir garantavo jai Metų vyninės titulą. Ta proga atidžiau pažiūrėkime į mažai pažįstamus La Mančos ir Alikantės vyno regionus Ispanijos pietryčiuose. 

Įmonės turi teisę pirkti vyno reprezentacinėms reikmėms

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra išaiškinęs, kad tvarka, leidžianti įmonėms pirkti alkoholinius gėrimus reprezentacinėms reikmėms, nepasikeitė.

Beaujolais nouveau šiemet lapkričio 16d.

„Atvyko jaunas božolė!“ (pranc. Le Beaujolais nouveau est arrivé!) – šiuo šūkiu prasideda didžiausia naujojo derliaus vyno šventė visame pasaulyje. Kaip ir kiekvienais metais, Jauno božolė dieną švęsime ir mes.

Šampano rinkinys

Šiame rinkinyje rasite tris labai skirtingus šampanus: tradicinį mišinį, Blanc de Blancs, gaminamą tik iš 'Chardonnay' uogų bei atskirų derliaus metų - 2008-ųjų - šampaną. 

Šis rinkinys bus pristatytas Jūsų nurodytu adresu nemokamai. Rinkinį galima įsigyti ir mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje.

99.20 €
Geriausias šampanas Lietuvoje 2017 metais

2017 m. Lietuvos vynų čempionato šampanų kategorijoje, Pol Roger 2006 m.  aplenkė visus konkurentus ir buvo apdovanotas aukščiausiu - Grand Prix medaliu.
Liko labai ribotas kiekis!

83.00 €
Putojančio vyno rinkinys

Atrinkome keturis skirtingus putojančius vynus: brandžią Cava, vaisiško skonio Cremant, gėlėmis kvepiantį Prosecco bei Lietuvės rankomis ksintų 'Riesling' uogų putojantį iš Mozelio šlaitų Vokietijoje. 

Šis rinkinys bus pristatytas Jūsų nurodytu adresu nemokamai. Rinkinį galima įsigyti ir mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje.

55.20 €
MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
Užlietų pievų sala „Sala Plateliai Resort“

Platelių ežero glėbyje įsikūrėsiame poilsio klube „Sala Plateliai Resort“ galėsite ne tik pailsėti nuo miesto triukšmo ar pasimėgauti išskirtiniais SPA malonumais, bet ir gardžiai pasmaguriauti. Restoranui vadovaujantis Rokas Jarašūnas kartu su komanda prie įmantrių patiekalų iš kruopščiai atrinktų lietuviškų ūkių produkcijos derina išskirtinį vyną.

Adresas: Žemaičių Kalvarijos g. 66, Paežerės Rūdaičių k., Plungės r.

„El Mercado“ - Ispaniškas turgus Vilniaus senamiestyje!

Nebuvote Ispanijoje? Nieko tokio, mes Ispaniją jau turime Lietuvoje!  Tapas, vėlyvieji savaitgalio pusryčiai mañana ritmu, Paella, Fideua, gardi Cava ir kitas ispaniškas gėris  - jau „El Mercado“! Būtent čia, turguje, prie kvapnios kavos puodelio daugeliui prasideda rytas, o prie vyno taurės sulaukiame vakaro. Čia bendraujame, ragaujame, dalijamės patirtimi, idėjomis, įspūdžiais. Čia galima juoktis ir garsiai kalbėti. Čia verda gyvenimas. Čia laukiame Jūsų!

Adresas: Didžioji g. 3, Vilnius

Vyno mėgėjo kalendorius
Lapkritis

Kiekvienam vyno mėgėjui įsimintinos datos bei prie jų derantis vynas.                                                                                        

Vynas ir muzika

Sakoma, kad gera muzika yra vynas virtęs garsu. Tad kviečiame susitikti legendinių džiazo atlikėjų Mike Stern & Dave Weckl Band koncerte lapkričio 10 d.

10% nuolaida! Bilietai: www.tiketa.lt, nuolaidos kodas: MIKEDAVE15963

Arba laimėkite bilietus „Vyno klubo“ „Facebook“ paskyroje!

Someljė kursai bei trumpieji vyno kursai mėgėjams

Someljė kursuose apie vyną išmoksite nuo A iki Z – smulkiai, išsamiai, nuosekliai. 

Trumpuosius vyno kursus sudaro 6 paskaitos. Išmoksite vyno kultūros pagrindų.

Kursų pradžia jau sausio mėnesį. Vietų mažėja, tad skubėkite registruotis.

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 17:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00