undefined
Birželis pro rožinius akinius
Gerb. vynomėgėjau,

Atėjo vasara, nebesinori į darbą, ir pradedi suprasti, kodėl kas ketvirtas Prancūzijoje nupirktas vyno butelis yra rožinio vyno. Penkiasdešimt metų flute a corset Provençal – aktorės Mae West kūno formas primenantis Provanso butelis, asocijuojasi su saule, jūra ir lauko kavinėmis. Todėl birželį siūlome pagalvoti apie tai, kad vynas yra ne tik gastronominės kultūros dalis, bet ir gyvenimo būdo, pasaulėžiūros atspindys. Pabūkime truputėlį prancūzais.

„Vyno klubo“ steigėjai Rasa ir Arūnas Starkai

Ką valgyti ragaujant rožinį vyną?

Labai tikėtina, kad pirmasis pasaulyje gaminamas vynas buvo rožinis! Dar senovės graikų bei romėnų vyndariai pastebėjo, kad išspaustas sultis ilgiau palaikius kartu su vynuogių odelėmis sultys nusidažys tamsia spalva, o vynas bus kur kas skalsesnis, tačiau toks vynas būdavo per aštrus ir mažiau mėgstamas. Pastaruoju metu pasaulyje pastebimas susidomėjimas rožiniu vynu, ir ne tik vasaros metu! Rausvos spalvos vynas yra itin universalus derinant su maistu.

Kur daromas rožinis Cru Classé vynas?

Provansas yra vienintelis Prancūzijos regionas už Bordo ribų, kuriame įdiegta klasifikuotų ūkių sistema (Crus classés des Côtes de Provence). Ši klasifikacija oficialiai buvo priimta 1955 m., t. y. praėjus šimtui metų po Bordo klasifikacijos sukūrimo. Ūkiai buvo atrinkti remiantis daugeliu kriterijų: dirvožemis, vynuogynai, vyninė, vyno rūsiai, vyno kokybė, ūkio paveldimumas ir priklausymas vienai šeimai, reputacija bei istoriniai pastatai.

„Vyno klubo“ parduotuvių vasaros darbo laikas

Nuo birželio 1 d .„Vyno klubo“ parduotuvės dirbs tokiu grafiku:

„Vyno klubo“ parduotuvė Vilniuje, Stumbrų g. 15:
I - V    10:00 - 20:00
VI       10:00 - 17:00

„Vyno klubo“ parduotuvė Klaipėdoje, Liepų g. 20:
I - V    11:00 - 19:00
VI       11:00 - 17:00

MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
„Renaissance“ - naujiena Vilniaus gastro žemėlapyje

Progresyvi itališka virtuvė“ - taip savo naująjį restoraną apibūdina virtuvės šefas Mickey Bhoite‘as (buvęs „IDW Esperanza“). „Renaissance“ kviečia pasimėgauti specialiai Jums paruoštu, virtuvės šefo unikalumą pabrėžiančiu penkių, šešių arba septynių patiekalų rinkiniu. Vynraštyje gausu išskirtinių gamintojų: „Latour“, „Haut-Brion“, „Cristal“ ir kitų.

Adresas: Subačiaus g. 3, Vilnius

Naujas vynas restorane „Gaspar's“

„Gaspar‘s“ restorane pavasaris prasideda pokyčiais – maisto meniu atnaujinimas su naujais lengvais ir vasariškais bei restorano tradiciniais patiekalais. Taip pat atnaujintas vynraštis, kuriame dar didesnis dėmesys skirtas maisto ir vyno derinimui bei restorano koncepciją atitinkančiais vynais. Svarbiausia vyno kortos naujiena – „Coravin“ pagalba taurėmis pilstomi 9 rinktiniai premium vynai.

Adresas: Pylimo g. 23-3, Vilnius

Domaines Ott Clos Mireille Rose Coeur de Grain Cotes de Provance AOC 2014

Vyninė „Domaine Ott“ jau skaičiuoja savo veiklos šimtmetį. Ūkis garsėja rožiniu vynu. „Vyno enciklopedijos“ autorius Robertas Josephas tarp keturiolikos geriausių Provanso vyninių „Domaine Ott“ skyrė pirmąją vietą. „Wine Enthusiast“ šį vyną įvertino 92 balais.

37.00 €
Ernie Els Big Easy Rose 2015

Rožinis vynas iš Pietų Afrikos! Gaminamas tik iš ‘Shiraz‘ vynuogių. Vynas kupinas braškių, gėlių aromato, burnoje gaivus, salsvo poskonio. Vynuogės nurenkamos mažo derlingumo vynuogynuose. „Falstaff“ žurnalas šį vyną įvertino 89 balais.

12.80 €
Agusti Torello Mata Rosat Trepat Brut Reserva Cava DO 2014

„Agusti Torello Mata“ – vienas žymiausių kavos (cava) gamintojų. Legendinis restoranas „El Bulli“ kas savaitę išpilstydavo po tris dėžes šios unikalios kavos, gaminamos iš retų 'Trepat' vynuogių.

22.00 €
Vyno mėgėjo kalendorius
Birželis

Kiekvienam vyno mėgėjui įsimintinos datos bei prie jų derantis vynas.                                                                                        

Susikurk vyno rinkinį pats

Šį mėnesį siūlome susikurti savo rinkinį iš specialiai atrinktų vynų. Rinkinio dydis nėra ribojamas, tereikia susidėti patikusius vynus į krepšelį, o pasiekus 50 Eur ribą, rinkinį pristatysime nemokamai visoje Lietuvoje.

Registruokitės į trumpus vyno kursus mėgėjams

Trumpius vyno kursus sudaro 6 paskaitos. Kursai prasideda rugsėjo mėnesį. Išmokite vyno kalbą. 

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 21:00
VI - 10:00 - 18:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 18:00