undefined
Gerb. vynomėgėjau,

Tiems, kam neaišku, kuo užsiima „Vyno klubas“, balandžio mėnuo geriausiai iliustruoja mūsų veiklą: parduodame puikius, retus, įdomius, klasikinius, modernius, eksperimentinius ar istorinius vynus, tai palydėdami neformaliais susitikimais, ragautuvėmis ir vakarienėmis. Kadangi neturime PR agentūros ar tekstų rašytojų, nesamdome someljė ir konsultantų, kiekvienas žodis, kurį skaitote ar girdite, parodo mūsų žinias. Mūsų klaidos – žmogiškos, o emocijos tikros. Todėl plačiai šypsodamiesi balandį skelbiame Grand Cru mėnesiu. Jis tradiciškai skiriamas klasifikuotiems Bordo, Provanso ūkiams ir išskirtiniams Burgundijos, Elzaso, Šampanės vynuogynams. Balandį prasideda išankstinė 2017 m. derliaus bordo prekyba, po pastarojo apsilankymo Burgundijoje galėsime pasiūlyti naujų gamintojų 2016 ir 2015 m. derliaus „Chardonnay“, „Pinot Noir“ ir „Aligote“. Kviesime į Bordo skirtą klubo narių susitikimą ir „Grand Cru“ vakarienę „La Esperanza“ restorane, kurioje atsikimšime trisdešimties metų senumo vyno. Sveikinkim pavasarį drauge!

 

Rasa ir Arūnas

Kviečiame į „Grand Cru“ vakarienę

Šiemet, balandžio 27 d., „Vyno klubo“ organizuojama iškilmingiausia metų „Grand Cru“ vakarienė vyks „L a Esperanza“ restorane.

Geriausią pasaulio vyną ragausime kartu su specialiai šiam vakarui kurtu meniu. Vakaro pažiba – brandūs 9-ojo dešimtmečio raudonieji Premier Grand Cru Classe vynai iš Bordo. Taip pat skanausime ne tik 100-tu balų įvertintą „Pontet-Canet“ bet ir Grand Cru vyną iš Šampanės bei Burgundijos.

Kaip išsirinkti Burgundijos vyną

Šiaurės rytų Prancūzijoje esanti brangiausio pasaulio vyno gimtinė gali pasirodyti paprasta – vos dvi dominuojančios vynuogių veislės. Jei vynas baltasis, tai įprastai jis pagamintas iš 'Chardonnay‘ vynuogių, o štai raudonieji beveik visada gaminami iš 'Pinot Noir‘ uogų. Tačiau būtent šiame Prancūzijos regione galima įsitikinti, kiek daug lemia augavietė ir skirtingų derliaus metų ypatybės. Vynas čia žymimas pagal vynuogių auginimo vietą bei vynuogyno statusą.

Grand Cru ne Prancūzijoje

Prancūzijos valdžia pirmąjį Grand Cru sąrašą įteisino 1855 metais. Kitos Europos šalys apie geriausių vynuogynų išskyrimą prakalbo tik XX a. pabaigoje. Italijos, Vokietijos, Austrijos geriausių vynuogynų klasifikacijos laiko dar neišbandytos, tačiau jomis jau šiandien patogu naudotis, jei lentynoje norite susirasti pačių vietos vyndarių labiausiai vertinamą vyną.

 

 

12 klasikinių aperityvų

Aperityvas – tai paprastai alkoholinis gėrimas, tiekiamas prieš valgį, siekiant sužadinti apetitą. Aperityvai gali būti įvairūs: nuo vandens iki alkoholinių kokteilių. Dažniausiai tai nėra itin saldūs ar labai daug alkoholio turintys gėrimai. Sausesnio skonio aperityvas sužadina apetitą, nes paruošia gomurį gaivesniam patiekalui. Mažai alkoholio turintys gėrimai nenuvargina skonio receptorių burnoje, todėl valgant juntami visi maisto skoniai ir neprarandama dalis malonios gastronominės patirties.

Pateikiame jums 12-os aperityvų sąrašą.

 

Laikas investuoti į vyną

Tauriųjų vynų rinkoje kainos kyla: per metus prekybos platformos liv-ex.com „Bordeaux 500“ indeksas išaugo 7,1 %, „Champagne 50“ – 7,9 %, „Italy 100“ – 11 %, „Burgundy 150“ – 20,6 %. Kad nesijaustume blogai, jog kažkas užsidirba pinigus, o mums visiems už vyną tenka mokėti vis brangiau, verta įsilieti į investuotojų bendruomenę. Ne tik tam, kad pirktume pigiau, o parduotume brangiau. Investavimo į vyną, siekiant finansinės naudos, sėkmė priklauso nuo to, kokios būklės yra pasaulio ekonomika, nuo vertintojų vynui suteiktų balų, nuo pradinės kainos (brangesni brangsta labiausiai), retumo ir mados.

MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
Naujas baras Kaišiadoryse

Kaišiadoryse, netoli traukinių stoties, atidarytas baras „Perėja“. Tai naujas „Vyno klubo“ partneris. Baras ne tik siūlo paragauti mūsų stipriųjų premium klasės gėrimų – tekilos, meskalio bei romo, – bet ir nori savo lankytojus supažindinti su gėrimų kultūra, skonio savybėmis ir istorija. Tai vieta, kurioje didelis dėmesys skiriamas gėrimų kokybei, o to itin trūksta mažesniuose Lietuvos miestuose. „Perėja“ dirba nuo ketvirtadienio iki sekmadienio.

„Vyno dienos“ kviečia registruotis profesionalus

„Vyno dienos“, vyksiančios gegužės 4–5 d., laukia profesionalų.

Jeigu esate industrijos profesionalas arba Lietuvos someljė mokyklos mokinys ar absolventas, Lietuvos someljė asociacijos narys ar sertifikuotas someljė – kviečiame registruotis profesionalo bilietams.

Registracija vyksta iki gegužės 1 d.

Tumpi vyno kursai mėgėjams

Trumpuosius vyno kursus sudaro 6 paskaitos.

Jeigu domitės vynu ir norite jį pažinti bei sužinoti daugiau, trumpieji vyno kursai skirti Jums! Čia išmoksite vyno kultūros pagrindų bei puikiai praleisite laiką su bendraminčiais.

Kursai prasidės balandžio 16 d.

 

Tapk viskio ambasadoriumi!
„Whisky Ambassador“

Tai vienos dienos trukmės mokymo programa. Išklausę programą ir išlaikę egzaminą gausite vienintelį Škotijoje ir Didžiojoje Britanijoje oficialiai pripažintą „Whisky Ambassador“ sertifikatą.

Renkama vienintelė grupė šiais metais!

Mokymai vyks balandžio 12 d.

Tarptautinė vyno paroda „Vyno dienos 2018“

,,Vyno dienos“ – tai didžiausia vyno paroda Baltijos šalyse. Kasmet parodoje savo vyną pristato būrys užsienio bei Lietuvos gėrimų gamintojų. Be gausybės dalyvių, siūloma ir solidi edukacinė programa. 

Išankstiniai bilietai pigiau!

Data: gegužės 4–5 d.

Vieta: Parodų rūmai „Litexpo“.

nuo 21,20 €
undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 18:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00